Ūkis
Daigus galima išgelbėti sulėtinus jų augimą
2013-04-12

Babtai (Kauno r.). Šiemet ne vienas, auginantis daigus, su nerimu žvalgosi pro langą: žiema traukiasi vėžlio žingsniu, o daigai jau baigia pasiekti tokį augimo tarpsnį, kai juos reikėtų sodinti į šiltnamį. Ką daryti, kad daigai neperaugtų ir neištįstų belaukdami ateinančios šilumos?

Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Sodininkystės ir daržininkystės instituto mokslininkė Julė Jankauskienė sako, kad daigams šį pavasarį tikrai yra iškilęs pavojus peraugti - juk dažnas daržininkas sėjo juos įprastu metu kaip ir kasmet ir nė nenutuokė, kad pavasaris taip smarkiai vėluos.

„Pirmiausia ką reikėtų padaryti - tai išnešti daigus į vėsesnę patalpą ir  kuo mažiau juos laistyti. Žinoma, nepersistengti bloginant augimo sąlygas - jokiu būdu negalima daigų sušaldyti ar perdžiovinti", - įspėja J. Jankauskienė.

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas

Agurkų daigai yra labai jautrūs žemoms temperatūroms, todėl jiems laikymo temperatūrą reikėtų sumažinti tik iki 16 laipsnių. Pomidorus, norint pristabdyti jų augimą, drąsiai galima laikyti gerokai vėsesnėje patalpoje - pakanka, kad būtų 10-12 laipsnių šilumos. Dar pakantesni žemoms temperatūroms yra kopūstų daigai - jie gali būti laikomi 8-10 laipsnių šilumoje.

Pomidorus, norint pristabdyti jų augimą, drąsiai galima laikyti gerokai vėsesnėje patalpoje - pakanka, kad būtų 10-12 laipsnių šilumos

Nors dienomis jau pradeda kaitinti saulė, vis dėlto į nešildomus šiltnamius daigų nešti dar tikrai negalima. Būtina sulaukti tokio laiko, kai dirvos substratas šiltnamyje įšils iki 15 laipsnių šilumos. „Visada reikia prisiminti, kad svarbu ne oro temperatūra, kuri šiltnamyje labai greitai kinta, be žemės įšilimas. Pastarąjį procesą galima pagreitinti uždengiant žemę šiltnamyje agroplėvele", - pataria J. Jankauskienė.

Daigų amžius ir išsivystymas yra labai svarbūs veiksniai, lemiantys tolimesnį augalo augimą ir būsimą derlių. Tinkamiausi sodinti į nuolatinę augimo vietą pomidorų daigai turi būti 45-55 dienų amžiaus, turėti 7-8 lapus ir būti 30-40 cm aukščio. Agurkų daigai turi būti 25-35 dienų amžiaus, turėti 4-5 lapus ir būti pasiekę 20-25 cm aukštį. Ankstyvųjų kopūstų daigai laikomi tinkami sodinti į lauką tuomet, kai jie pasiekia 45-55 dienų amžių, turi išauginę 5-6 lapus ir būna 12-15 cm aukščio.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai