Ūkis
Bulviakasis ir šią vasarą nevėluoja
2013-06-17

Kėdainiai. Kai Kėdainių miesto prieigose ūkininkaujantis Saulius Dambrauskas balandžio 17-ąją pradėjo bulviasodį ir pasakė, jog nepaisant vėlyvo pavasario bulves kas kaip įprasta - per Antanines, birželio 14-ąją, - sunku buvo tuo patikėti. Tačiau ūkininko žodžiai išsipildė - bulviakasį jis pradėjo tesėjęs žodį, o jų derliui užaugti pakako 59 dienų.

„Susivėlinęs pavasaris ir kaprizinga gamta privertė gerokai pasinervinti ir padirbėti, kad valgytojų nenuviltume ir kuo anksčiau užaugintume šviežių bulvių. Kai kuriose šalies vietovėse kolegos guodėsi, kad kenčia nuo drėgmės pertekliaus, o mūsų apylinkėse lietaus labai trūko. Tad sėkmingai užaugo tik tos ankstyvosios bulvės, kurias laistėme. Dėl tų darbų turėjome daugiau išlaidų", - sako S. Dambrauskas. Nelaistytų bulvių augimas ir branda kiek vėluoja.

Derlius nenuvylė

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas

Šį pavasarį ūkininkas pasodino apie 20 hektarų ankstyvųjų Solist veislės bulvių. Gerai prižiūrėtos jos augo visai nekaprizingai. „Kaip ir ankstesniais metais, šiomis dienomis kasame maždaug po 20 tonų iš hektaro bulvių", - pastebi ūkininkas.

Ankstyvąsias bulves Saulius Dambrauskas šįmet užaugino per 59 dienas

Derlius būtų gal net gausesnis, tačiau laukuose kai kur liko tuščių lopų. Ten, kur po žiemos ilgai stovėjo vanduo S. Dambrauskas paliko neužsodintus plotus. „Negalėjau laukti kelių savaičių, kad žemė visiškai išdžiūtų, tad nutariau drėgnuosius plotus palikti neužsodintus. Todėl kai kur boluoja tuščios vietos", - šiųmečiais ypatumais dalijasi patyręs bulvių augintojas.

Supirkimo kainos nesikeitė

Ankstyvąjį derlių ūkininkas parduoda smulkiesiems prekybininkams, kurie bulvėmis prekiauja prekyvietėse ir turgavietėse, bei kooperatyvui „Bulvių namai". Pasak ūkininko, bulvių supirkimo kaina panaši kaip ir praėjusiais metais - supirkėjai moka apie 2 litus už kilogramą.

„Kasti galime be jokių problemų, orai darbams visiškai palankūs, tad bulviakasis vyksta sklandžiai ir pirkėjai jau gali ieškoti šviežių lietuviškų bulvių parduotuvėse", - sako S. Dambrauskas.

Be ankstyvųjų, S. Dambrauskas pasodino apie 90 hektarų vėlyvesnių veislių bulvių. „Sodinu įvairaus vėlyvumo bulvių, kad derlių kasčiau nuo birželio vidurio iki rudens. Šįmet išbandau šešias naujas veisles, bet daugiausia sodinu patikrintų, ligoms atsparių derlingų veislių bulves. Šiek tiek sumažinau traškučiams skirtų bulvių auginimą, nes jų perdirbėjams paskelbus konkursą, manoji dalis, palyginti su praėjusiais metais, sumažėjo nuo 2 000 iki 200 tonų", - sakė S. Dambrauskas.

Kolegos bulviakasio neskubina

Kitas Kėdainių krašto bulvių augintojas, Vilainių seniūnijoje ūkininkaujantis R. Žebarauskas, bulviakasį pradėjo keliomis dienomis vėliau negu S. Dambrauskas. „Pabandžiau bulves kasti praėjusios savaitės pabaigoje, tačiau pamačiau, kad jos dar kiek mažokos. Dabar pats bulvių augimas, todėl nutariau palaukti kelias dienas ir tikrąjį bulviakasį pradėsiu tik šią savaitę", - sakė R. Žebarauskas.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai