Basf 2024 04 19 / 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 19 / 2024 04 24 m1
Ūkis
Apdovanoti ir tėvas, ir sūnus

Kelmė. Jau dvidešimtą kartą Kelmės rajone išrinkti geriausieji ūkininkai. Šiemet „Metų ūkio" ir Jaunojo ūkio konkursą laimėjo Pašiaušėje ūkininkaujantys tėvas Remigijus ir sūnus Artūras Milašiai.

Šiuo metu Milašių ūkis - vienas iš stambiausių Kelmės rajone. Jie dirba 1100 ha žemės. Prieš 15 m. turėdami tik 3 ha savos žemės, Milašiai išbandė ne vieną ūkio šaką, kol sukūrė modernų augalininkystės ūkį, aprūpintą modernia technika ir reikiamais pastatais. Tėvo pėdomis pasekė ir sūnūs Artūras ir Arvydas. Jauni vyrai niekur nenorėjo išvažiuoti iš kaimo.



„Metų ūkio" ir Jaunojo ūkininko konkursus šiemet laimėjo Pašiaušėje (Tytuvėnų apylinkių seniūnija) ūkininkaujantys tėvas ir sūnus Remigijus ir Artūras Milašiai


Milašiai augina rapsus, kviečius ir kvietrugius. Šiųmetiniu derliumi nesiskundžia: iš ha rapsų byra maždaug po 3 t, kviečių - apie septynias. Nieko nelaukę, nukultuose plotuose skuta ražienas, sėja rapsą.

Tėvas ir sūnūs turi atskirus ūkius, tačiau dalijasi bendra technika. Nemažai žemės ūkiui reikalingų dalykų laisvesniu laiku, kai baigiasi darbymečiai, sukonstruoja patys. Prieš porą metų Milašiai įkūrė ir žemės ūkio bendrovę „Žemila". Šiemet ją išplėtė, nupirkdami 150 ha žemės.

„Metų ūkio" konkurse antrąją vietą pasidalijo Kražių seniūnijoje ūkininkaujantys broliai Arūnas ir Vytautas Maziliauskai. Pieno ūkį turintys broliai dirba kartu, tačiau veda atskirą apskaitą. Arūnas deklaruoja 280 ha žemės ir 165 galvijus, Vytautas - 251 ha ir 153 galvijus.

Bioversija 2024 04 15 m7


Broliai Arūnas ir Vytautas Maziliauskai drauge dirbdami puikiai sutaria ir sako, jog kaime dar yra dirbti norinčių žmonių. Tik reikia jiems mokėti darbą ir kompetenciją atitinkantį atlyginimą


Taip pat nuo 3 ha ūkininkauti pradėję Maziliauskai sunkiai skynėsi kelią. Kaip patys sako, kartais ir „pilvus tekdavo įtraukti", kad pakaktų lėšų trąšoms ar technikai. Šiandien jiems netrūksta modernios šienavimo technikos, turi melžimo ir pieno šaldymo įrangą, pakankamai pastatų. Parduoda pieną, augina karvių atsivestą prieauglį, sėja kukurūzų pašarui, ganykloms išnaudoja kalvotas Žemaitijos vietoves.

Trečiąją vietą pelnęs Laiškalnio kaimo ūkininkas Liudvikas Janušauskas laiko 265 karves ir patenka į daugiausia gyvulių laikančių ūkininkų dešimtuką Lietuvoje. Kasdien jis „Pieno žvaigždžių" bendrovei parduoda po 7 t pieno. Valdo 300 ha žemės.

Laiškalnio kaimo ūkininkas Liudvikas Janušauskas yra vienas didžiausių darbdavių seniūnijoje

Be to, jo ūkis teikia kukurūzų nuėmimo paslaugą kitiems ūkininkams ir bendrovėms. Mat L. Janušauskas įsigijo kukurūzų nuėmimo kombainą. Tokios technikos aplink ūkininkaujantys neturi.

Ūkininkas yra vienas iš didžiausių darbdavių Kelmės apylinkių seniūnijoje ir savo kaime. Jo ūkyje dirba 24 žmonės. Pieno ūkio šeimininkas samdo ir specialistų: zootechniką, veterinarijos gydytoją.

Konkursas parodė, jog Kelmės rajone yra nemažai sėkmingai ūkininkaujančių jaunų žmonių. Daugelis jų kaip ir geriausiojo titulą pelnęs Artūras Milašius savo ūkius kuria šalia jau seniau ūkininkaujančių tėvų.

Štai antrąją vietą pelnęs Ričardas Vaičiulis iš Kelmės apylinkių seniūnijos Graužų kaimo pats jau turi 60 ha žemės, valdo modernų tėvo ūkio kombainą. Vaikinas jau baigė Aleksandro Stulginskio žemės ūkio universitetą. Aukštuosius mokslus baigusių jaunų ūkininkų rajone daugėja.


Per javapjūtę Graužų kaimo ūkininkas Ričardas Vaičiulis dirba po keliolika valandų

Žemės teikiamą naudą pajautė ir trečiosios vietos laimėtojas Klaipėdoje gyvenantis Paulius Lileikis. Jaunas vyras Vaiguvoje, savo močiutės žemėje, augina beveik 2 ha braškių. Šią vasarą jis pardavė 12 t uogų.



Klaipėdietis Paulius Lileikis savo močiutės žemėje, Vaiguvoje, augina braškes


Žemė Pauliui tapo pagrindiniu pajamų šaltiniu, žiemą vaikinas dar užsiima ir statybų verslu. Į braškyną jaunasis ūkininkas nemažai investavo - įrengė drėkinimo sistemą. Investicijos, pasak Pauliaus, greitai atsipirko.

Jaunasis ūkininkas Donatas Andrulis pasodino 3 ha ąžuoliukų

Jauni žmonės drąsiau eksperimentuoja. Konkurse dalyvavęs Edgaras Piniauskas iš Palšių kaimo augina grikių. Donatas Andrulis iš Kolainių pasodino kelis ha ąžuolyno ir beržynų.

Komisija, kurią sudarė Ūkininkų sąjungos, Žemės ūkio rūmų, Konsultavimo tarnybos, rajono savivaldybės ir rajono spaudos atstovai, konkurso dalyviams skirdama balus atsižvelgė į daugelį kriterijų: ūkio veiklos rezultatus, ūkininko kvalifikaciją ir išsilavinimą, apsirūpinimą technika, pasėlių būklę, aplinkos tvarkymą ir kitus. Jaunieji ūkininkai daugiausia balų galėjo gauti už inovacijų diegimą.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
    Visos apklausos