manoukis new-logo.jpg
Sausio 21 d., Sekmadienis
Išleistas šių metų sausio MANO ŪKIS gali labai greitai pasiekti Jūsų namus -  prenumeruoti galima ČIA
Naujas DARBO KODEKSAS - iššūkiai agroverslui

Skaitykite daugiau: http://manoukis.lt/mano-ukis-zurnalas
Naujas DARBO KODEKSAS - iššūkiai agroverslui

Skaitykite daugiau: http://manoukis.lt/mano-ukis-zurnalas
Naujas DARBO KODEKSAS - iššūkiai agroverslui

Skaitykite daugiau: http://manoukis.lt/mano-ukis-zurnalas
Grikių derliui nuimti - tinkama technologija ir technika

Skaitykite daugiau: http://manoukis.lt/infoparduotuve?shop=1&id=93
Grikių derliui nuimti - tinkama technologija ir technika

Skaitykite daugiau: http://manoukis.lt/infoparduotuve?shop=1&id=93
Grikių derliui nuimti - tinkama technologija ir technika

Skaitykite daugiau: http://manoukis.lt/infoparduotuve?shop=1&id=93

NAUJIENOS >

Teisininkas: egzistuoja galimybė nusavinti neteisėtai įsigytą žemę

2018-01-12
Teisininkas: egzistuoja galimybė nusavinti neteisėtai įsigytą žemę

Vilnius. Verdant aistroms dėl ūkininkų ir žemės ūkio bendrovių, valdančių daugiau nei 500 ha žemės sklypų, žemės ūkio ministras Bronius Markauskas prabilo apie galimybę nusavinti neteisėtai įsigytą žemę. Ūkininkai tokias kalbas vertina tik kaip gąsdinimą, tačiau teisininkai teigia, kad tokia galimybė iš tiesų egzistuoja.

Vadinamasis žemės saugiklių įstatymas priimtas 2014 metais, baiminantis, kad Lietuvoje žemę supirks užsieniečiai ir taip sužlugdys žemės ūkį. Pagal jį asmuo ar susiję asmenys gali įsigyti ne daugiau kaip 500 ha žemės. Daugiau jos gali turėti tik gyvulininkystės ūkiai arba ūkininkai ir įmonės, kurie daugiau jos buvo įsigiję iki šio ribojimo.

Žemės ūkio ministras B. Markauskas jau kelis kartus viešai kalbėjo neatmetąs galimybės atimti, t.y. nacionalizuoti žemę, jeigu buvo pažeidimų ją įsigyjant.

B. Markauskas, kalbėdamas „Delfi TV" studijoje, gana griežtai užsiminė apie padarytus pažeidimus. „Manau, kad atitinkamos tarnybos turi rimtai pasidomėti visa žemės pirkimo istorija, kodėl žemė tapo kilnojamu turtu, kodėl iki 2014 m. niekam nebuvo įdomu, kiek realiai atskiri subjektai valdo žemės ir kiek jos perka. Po 2014 m., kai buvo priimtas vadinamasis žemės saugiklių įstatymas, kuris ribojo žemės įsigijimą, niekas nekontroliavo, kad jo būtų laikomasi", - sakė B. Markauskas.

Ne viena bendrovė pasinaudojo tuo, kad fiziniam asmeniui nėra uždrausta turėti keletą bendrovių, kurių kiekviena gali įsigyti iki 500 ha žemės. Įstatymuose nėra reglamentuota, kiek bendrovių tiesiogiai ar netiesiogiai gali valdyti vienas asmuo.

Advokatų profesinės bendrijos TVINS advokatas, partneris Vytautas Šenavičius „Mano ūkiui" teigė, kad galimybė nusavinti neteisėtai įgytą žemę egzistuoja.

„Vadovaujantis Lietuvos Respublikos žemės ūkio paskirties žemės įsigijimo įstatymu, pagal prokuroro, ginančio viešąjį interesą, pareikštą ieškinį teismo sprendimu iš žemės ūkio paskirties žemės įgijėjo gali būti paimamas ir perduodamas valstybės nuosavybėn žemės plotas, kuris įsigytas pažeidžiant minėto įstatymo nurodytus reikalavimus.

Valstybė Vyriausybės nustatyta tvarka asmeniui atlygina paimto žemės ūkio paskirties žemės ploto žemės įsigijimo kainą arba vidutinę rinkos vertę, kurios dydis nustatomas pagal žemės verčių zonų žemėlapius, jeigu vidutinė rinkos vertė yra mažesnė. Kaip žinia, vidutinė rinkos kaina dažnai neatitinka pirkimo kainos", - teigė teisininkas.

Jis atkreipė dėmesį, kad asmuo ar susiję asmenys gali įsigyti tiek žemės Lietuvos teritorijoje, kad bendras jiems priklausantis iš valstybės ir kitų asmenų įsigytos žemės ūkio paskirties žemės plotas nebūtų didesnis kaip 500 ha. „Pagal įstatymą skiriasi, kas yra laikoma susijusiais asmenimis juridinio ir fizinio asmens atveju. Tačiau esant pažeidimui prokuroras galėtų kreiptis ir dėl fizinio asmens, ir dėl bendrovės pažeidimo", - teigė V. Šenavičius.  

Jo duomenimis, iki šiol Lietuvoje nėra buvę atvejų, kai neteisėtai įgyta žemė būtų nacionalizuota. „Tokios praktikos nėra. Mano žiniomis, prokurorai dėl to dar nėra kreipęsi", - sakė V. Šenavičius.

Vyriausybės nutarimas „Dėl atlyginimo asmenims už valstybės nuosavybėn paimtą žemės ūkio paskirties žemę taisyklių patvirtinimo" nustato tvarką, kaip tokiu atveju yra asmeniui atlyginama už valstybės nuosavybėn paimtą žemės plotą.

Asmuo, kurio atžvilgiu yra priimtas teismo sprendimas paimti žemės sklypą valstybės nuosavybėn, turėtų kreiptis  į Nacionalinę žemės tarnybą (NŽT), pateikdamas duomenis, reikalingus nustatyti atlyginimo dydį. NŽT apskaičiuoja atlygintiną sumą už valstybės nuosavybėn paimtą žemės sklypą. Asmeniui būtų atlyginta paimto žemės ploto žemės įsigijimo kainą arba vidutinė rinkos verte, kurios dydis nustatomas pagal Žemės verčių zonų žemėlapius, jeigu vidutinė rinkos vertė yra mažesnė. Atlygintina suma tada būtų išmokama iki kitų kalendorinių metų liepos 1 d.

MŪ inf.

Leistini formatai: jpg, jpeg, png, flv.

Leistinas dydis: 20M.


Komentarai

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams. Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę. • na(78.58.31.200)
  neperka masiškai užsieniečiai. Vienas kitas pasitaiko. Riejamės dėl sklypelio tarpusavyje ir labai norėtume .kad atimtų iš tų kas turi daugiau. Smulkūs taip pat nepuola pirkti žemės-brangu. Aš taip pat geriau jau išsinuomuoju,nes pirkimas pasidengia tik per kokius 15-20 metų. Tad jaunam dar ir aktualu rizikuoti ir pirkti,o pensininkui jau ne. Nuomą gali ir į išlaidas pridėti,bet kai tavo nuomotą ir dirbtą , nuomotą 20 metų žemę parduoda,nieko kito nebelieka ,kaip paskola ir perki.
 • m(5.20.117.6)
  na o kad mums čia linksmiau tarpusavy pjautis būtų seimas sausio 12 d pataisė konstitucinį įstatymą( 111 už, 2 susilaikė) ir leido pardavinėti Lietuvos žemes , miškus ir vidaus vandenis viso pasaulio piliečiams išskyrus buvusios TSRS šalims ( anksčiau leido tik ES ir NATO šalių piliečiams). Taigi prie vokiečių ir danų pirklių prisidės kinai su arabais. Įdomu kam atstovauja mūsų seimūnai, akivaizdu,kad ne lietuviams.
 • Kaimiete(78.58.31.177)
  Cia nebutinai turetu buti .kas turi virs 500 ha Bet turetu buti perziurima dirbusiu seniunijose ar savivaldybej dirbusiu specialistu supirktas zemes is valstybes .anksciau nebuvo skelbiami laisvi sklypai viesai ir nereikejo kaimynu sutikimo.
 • O(78.62.240.157)
  O ar žinote gerbiami žemdirbiai ką nuveikė Lietuvos ir jos žmonių labui Balbieriškio dvaro aludario sūnus, kunigas prelatas ir pirmasis neprilauksomos Lietuvos žemės ūkio ministras Mykolas Krupavičius? Mano subjektyvia nuomone turi būti nubrėžtos ribos besaikiams žemrobiams ir visiems privalu jų laikytis ar esi seimo "kultūristas", ar bet kas.
 • ūkininkė2(84.46.218.173)
  man taip pat primena pokarį,kai vieni kitus skundė,rankomis trynė,kad iš to kuris daug dirbo ir turėjo ,viskas buvo atimta,dabar lygiai tas pats būtų.Kas neleido žemės pirkti prieš20m,visi pašalpiniai ir trihektariniai pulkais plūdo pas,kad tik kas žemę paimtų,jiems nereikėjo,o ir dabar jos visiems užtenka,tik tegu moka normalias pieno ir mėsos supirkimo kainas ir kaimas gyvuos Ministro nepamatuotas noras tik dar sukels didesnę erzelynę,galėtų kažką ir protingesnio nuveikti.
 • Vvukis to O(188.69.198.181)
  Kad aš nelabai turiu dėl ko kovoti. Turiu nedidelį sodininkystės-uogininkystės ūkį visą produkciją parduodu tiesiai vartotojams,jokiems oligarchams netarnauju,technikos ir žemės turiu pakankamai,dykų valdiškų pinigų irgi neieškau. Man tik gaila Lietuvos kaimo palyginus koks jis buvo prieš 20 metų ir koks dar. Man čia panašu į pokario metus kai žmonis išvežė į sibirą o dar sudarė salygas patiems pabėgt iš Lietuvos, tada sukūrė kolūkius o dar bendroves,koncernus ir visokias latifundijas,tada buvo tarybinė propaganda o dar lietuviška.
 • Vvukis(188.69.198.181)
  Dėl išmokų mažinimo tai mintis gera nes nacionalizavimo tikrai niekad nebus.
 • To ukininkas(188.69.197.162)
  pritariu šimtu procentų už kiekviną ha virš 500ha, o gal net ir mažesne riba turetų, but 0eu išmokų tai gal baiktų tas žiames žiot.
 • Ukininkas(46.249.171.21)
  Net nereikia atiminėti žemės, užtenka mokėti už pirmus 100 ha padidintas išmokas, o virš 500 nemokėti išmokų ir viskas susitvarkytu.
 • O(78.62.240.157)
  Drąsu tik komentarus rašyti, o jei reikia subinę pakrutinti ir asmeninį laiką aukoti, tai jau "nieko nenuveiksiu". Tai ko tada nori, kad kiti už tave dirbtų? Jie sau ir dirba, ne tau...
 • seniai(78.60.154.89)
  Seniai reikėjo. Smulkesni ūkiai negali nupirkti žemės, nes sukurtos bendrovės, užbaigti, abai sukelia kainas ir jas perka. Moka grynais pinigais ir nesvarbu kiek. Vyksta masiniai pirkimai. Apeina visus ribojimus. Kas svarbiausia jiems dirba žemėtvarkos tarnybos. Būsimais žemių pardavėjais sudaromos nuomos sutartys atbuline data. Baisu! Nėra teisybės ir nebus!
 • Vvukis(188.69.198.181)
  Mūsų rajone LŪS sudaro patys stambiausi ūkininkai ir dėl vaizdo kelios bobutės tai nemanau kad ten kažką galima nuveikt.
 • O(78.62.240.157)
  Vvuki, iš kurio tu rajono? Galiu nuvesti už rankos į LŪS ir jei norėsi 19 dieną vyks išplėstinis posėdis, galėsi vykti su skyriaus kolegomis. Parašyk savo el. paštą.
 • l.(188.69.213.8)
  smulkus ukininkai neturi pinigu moketi politikams,
 • to Vvukis(78.62.66.229)
  niekas nedraudzia sukurti smulkiu ukininku sajunga
 • Vvukis(193.216.16.203)
  Tai kad LŪS uždaras išrinktųjų ratelis. Kodėl kai kai priimami sprendimai susiją su žemės ūkiu neatsiklausiama visų Lietuvos ūkininkų o viską nusprendžia tik keliatas ''partinių''? Tai kur čia demokratija?
 • O(78.62.240.157)
  O kodėl smulkieji nenori stoti į Ūkininkų sąjungą? Ar dėlto irgi vagys kalti? Aš už tai, kad latifundijų parceliavimas prasidėtų kuo greičiau. Tačiau manau, kad kišeninis ministras to nepadarys.
 • Vvukis(193.216.16.203)
  Blogai kad smulkiesiems ūkininkams niekas neatstovauna,juk visa ūkininkų valdžia tik iš stambiųjų sudaryta.
 • As(188.69.210.187)
  Ukininkas ir d, labai teisingi komentarai. Tikuosi uzteks valios p. Markauskui. Svarbu, kad pirma byla pas rimtus teisejus pakliutu, o ne pas pensininkus kokius kurie dirbt tingi...
 • tAI(86.38.223.133)
  jau idomu,kazkam pritruko zemes,ir pasinaudos tuom ,atims vieni is kitu,cia kalbu apie oligarxinius mafiozus zemes ukije,gi LietuvA nesiplecia o apetitas dideja.
 • d(78.57.181.13)
  Greiciau ivyktu sitie nacionalizavimo pokyciai kol kaimo vietoves visai nemire. Gautu zemes norintys plestis smulkesnieji, ir kaime butu ne vienas ukis ar bendrove o keliolika ukininku dirbanciu ir pragivenanciu is savo veiklos. O dabar yra vienas ar du ponai, pas kiekviena tarnauja po 6-7 bernus-kiti skursta ,emigruoja,kriepiasi pasalpu....
 • Ukininkas(46.249.171.21)
  Iš vis teisinis statusas žemės ūkio bendrovės ir yra tam, kad būtų galima apeiti žemės įsigijimo ribojimus. Savo esme tai yra UAB, tik gražiau skamba. O UAB niekada neturėjo būti leidžiama pirkti žemės ūkio paskirties žemės. Turėjo būti leidžiama tik fiziniams asmenims. Tada ir sukontroliuoti lengva. O jei UAB aš nori turėti žemės tada fizinis asmuo tegul išnuomoja uabui.
RSS naujienų prenumerata

Here you can play mega moolah slots online or visit this site about online casinos at Australia aucasinosonline

.