manoukis new-logo.jpg
Sausio 21 d., Sekmadienis
Išleistas šių metų sausio MANO ŪKIS gali labai greitai pasiekti Jūsų namus -  prenumeruoti galima ČIA
Naujas DARBO KODEKSAS - iššūkiai agroverslui

Skaitykite daugiau: http://manoukis.lt/mano-ukis-zurnalas
Naujas DARBO KODEKSAS - iššūkiai agroverslui

Skaitykite daugiau: http://manoukis.lt/mano-ukis-zurnalas
Naujas DARBO KODEKSAS - iššūkiai agroverslui

Skaitykite daugiau: http://manoukis.lt/mano-ukis-zurnalas
Grikių derliui nuimti - tinkama technologija ir technika

Skaitykite daugiau: http://manoukis.lt/infoparduotuve?shop=1&id=93
Grikių derliui nuimti - tinkama technologija ir technika

Skaitykite daugiau: http://manoukis.lt/infoparduotuve?shop=1&id=93
Grikių derliui nuimti - tinkama technologija ir technika

Skaitykite daugiau: http://manoukis.lt/infoparduotuve?shop=1&id=93

NAUJIENOS >

Pasikeitus taisyklėms, pieno ūkiai be šaldytuvų neišsivers

2018-01-10
Pasikeitus taisyklėms, pieno ūkiai be šaldytuvų neišsivers

Kaunas. Nuo naujųjų metų įsigaliojo Pieno supirkimo taisyklių pakeitimas, sumažinantis leistinas bakterijų ir somatinių ląstelių skaičiaus piene ribas. Lietuvos pieno gamintojų asociacijos prašymu šis taisyklių pakeitimas kartą jau buvo atidėtas, bet siūlymui nukelti dar metams nepritarta.

Iš pradžių žemės ūkio ministro įsakymu Pieno supirkimo taisyklių pakeitimas turėjo įsigalioti spalio 1 d., bet Lietuvos pieno gamintojų asociacijos prašymu Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai (VMVT) ir Žemės ūkio ministerijai, šis taisyklių pakeitimas buvo atidėtas iki sausio 1 dienos.

Pieno kokybės rodikliams vertinti iki sausio 1 d. viršutinė riba bendram bakterijų skaičiui buvo 300 tūkst. KSV/ml, somatinių ląstelių skaičiui (SLS) - 800 tūkst./ml. Nuo 2018 m. sausio 1 d. yra taikomos šios viršutinės ribos: bendras bakterijų skaičius neturi viršyti 100 tūkst. KSV/ml, o SLS - 400 tūkst./ml. Tokios bakterijų ir SLS ribos nustatytos visai Europai. VMVT Veterinarijos sanitarijos skyriaus vedėjas Mantas Staškevičius informavo, kad naujai nustatyti žalio pieno parametrai atitinka Reglamento (EB) Nr. 853/2004 nuostatas.

Pieno supirkimo taisyklių pakeitimas dėl mažesnių SLS ir bakterijų kiekio piene iš esmės palies mažuosius ūkininkus, neturinčius šaldytuvų, nes tinkamas pieno atšaldymas po melžimo, higienos pagerinimas yra vienos svarbiausių sąlygų, norint tiekti kokybišką pieną. Tuo pačiu tai įtakos turės ir pieno supirkimo punktams, kooperatyvams, kuriems smulkieji ūkininkai tiekia pieną. Pasak LPGA tarybos pirmininko Jono Vilionio, iš 41 tūkst. ūkių tik 30 proc. turi šaldytuvus ir melžimo įrangą. Todėl, jo manymu, išeitis būtų, jeigu mažieji ūkiai galėtų ją įsigyti su ES parama. LPGA tarybos narių žiniomis, dalis mažųjų ūkių yra nusiteikę pirkti šaldytuvus, ypač jų ryžtas buvo akivaizdus vasarą, kai kilo pieno kaina. Dabar, kai pieno kaina vėl krenta, neaišku, kiek iš jų ryšis investuoti į šaldytuvus ir melžimo įrangą, o kiek atsisakys gamybos.

Vis dėlto dauguma LPGA tarybos narių įsitikinę, kad Lietuvai, kurioje mažiausia pieno supirkimo kaina ir didžiąją dalį sudaro smulkūs ūkiai, reikėjo duoti daugiau laiko pasirengti pokyčiams. Žemės ūkio kooperatyvo „Pieno puta" direktorė Jūratė Dovydėnienė svarstė, kad niekam nuo to blogiau nebūtų, jeigu mažiesiems ūkininkams būtų suteikta daugiau laiko pieno šaldytuvams įsigyti. Tuo pačiu visi sutiko, kad naujieji reikalavimai kai kuriems ūkininkams gali tapti ir postūmiu eiti į priekį.

Pasak VĮ „Pieno tyrimai" direktorės Laimos Urbšienės, didžiausios problemos dėl bakterijų kiekio kyla išskirtinai smulkiems ūkiams. Daugelis pripažįsta, kad šiuose ūkiuose pagamintas pienas yra kokybiškas, tačiau, tinkamai neatšaldžius, jame pradeda daugintis bakterijos.

Statistika rodo, kad ūkiuose didėjant karvių skaičiui, mažėja reikalavimų neatitinkančių mėginių procentas. Dėl SLS neatitinka 8 proc. ūkių, kuriuose laikomos 1-5 karvės. 21-50 karvių grupėje šis procentas sumažėja iki 2,5, tas pats ir dėl bakterijų - nuo 13 proc. smulkiuose mažėja iki maždaug 2 proc. dideliuose ūkiuose.

M. Staškevičius dar rugpjūtį pieno gamintojams sakė, jog Lietuva bandė tartis su EK, kad naująjį reglamentą galėtų taikyti vėliau, tačiau gavo atsakymą, kad trūkumų šalinimo planas - nepakankamas. Lietuvoje turi būti taikomos tokios bakterijų ir SLS ribos, kokios nustatytos ir visai Europai.

MŪ inf. 

Leistini formatai: jpg, jpeg, png, flv.

Leistinas dydis: 20M.


Komentarai

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams. Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę. • b-taip(86.38.223.133)(86.38.208.233)
  "lenkai karves perka,juk jiem Rokiskis po 0.40 ct. moka."-tai tiesa?Jei taip ,tai aišku kodėl "antrarūšiai EU ūkininkai-pienininkai"Lietuvoje yra suskirstyti į dešimt rūšių.O tie mažiai dotuoja lenkus,turtinguosius...
 • Joo (78.62.27.35)
  Neseniai kalbėjai apie modifikuotus produktus ir jų neskyrei nuo GMO,
 • Na (78.58.31.200)
  Na tai va ir neatsikiri kuo skiriasi gmo ir e621. Tai visiškai skirtingi dalykai. O problemą išsilavinę pirkėjai mato ir jau vis dažniau dairosi į eko produkciją. Skaityk komentarus atidžiai,pats sau auginu ir kitiems rekomenduoju augintis savo maistą. Per savo pyktį net neteisingai interpretuoji. O tamstos išgarbintą dėl pigumo soją,galima puikiai pakeisti vietiniais baltyminiais augalais. Na o tamstos partiškumas jau senai aiškus.
 • Joo(78.62.27.35)
  Gali nešaukt kaip Archimedas kažką atradęs. Nuo seniai stambūs ūkininkai naudoja GMO produktusi(Ir lietuvoje) gyvulių šėrimui ir niekas dėlto nekelia problemų, Soja plaukia milžiniškais laivais. O tamsta su visais Lanzbyyrgio vagimis kaip tik ir sieki kad ūkininkai neaugintų gyvulių savo poreikiams, kad visas žemes atiduotų Lanzbyyrgio vagims, neva jie pažangiau ūkininkauja kas dieną šerdami GMO produktus. Jau uždraustos auginti ir kiaulės ir paukščiai, matyt ir karves uždraus. Gali atsiminti kad tiek mėsa, tiek pienas masinėje gamyboje be GMO nei iš vietos,viską valgai skaniai pagardinta su 621 ir džiaugiesi kad Maxsimos pilnos lentynos. Kolūkiai žlugo todėl kad tokie "žinovai" kaip tu buvo renkami į pirmininkus, kaip ir dabar, griežtai pagal partinį lojalumą. Išmanymas gal dešimtoje vietoje.
 • na(78.58.31.200)
  O TAI BENT,GMO ATRADOT GEROVĘ. PRIEŠ KELETĄ METŲ ŪKININKAI DĖL TO BUVO SUKILĘ(YPAČ PRIEŠ GMO KUKURŪZUS). TAI DAR KARTĄ PARODO,KAD MAŽAI APSISKAITĘ ESAT. KAS NORS KIEK DOMISI,TAI TIKRAI IEŠKO PRODUKTŲ BE GMO. . O PAUKŠTIENA IŠ PAUKŠTYNŲ JAU SENAI NEPRIMENA TIKROS PAUKŠTIENOS,TODĖL TURIU SAVO PAUKŠČIŲ IR ŠERIU SAVO BE GMO PAŠARŲ,O SAVO IŠAUGINTAIS SUMALTAIS PAŠARAIS. TAIP,GAL PAŠARAI IR PIGŪS,BET KIAUŠINIAI IR YPAČ PAUKŠTIENA NĖ IŠ TOLO NEPRIMENA TIKROS PAUKŠTIENOS. BITININIKAI TAIP PAT PRIEŠ GENETIŠKAI MODIFIKUOTUS AUGALUS.
 • Joo(78.62.27.35)
  Absoliučiai nieko nepatobulėjot nes GMO neskiriat nuo eilinės modifikacjos. Ir naudoti pašarams priešingai nei jūs teigiate, Nei ES, nei Lietuvoje niekas nedraudžiama . Ir absoliučiai nenutuokiat kodėl paukštininkai šeria iš pažiūros brangius, bet realiai pigius sojos produktus. O ūkininkaudamas pamatėt naudą ten, kad vagiant iš kitų, galima beprotiškai praturtėti. Kai įžūliai vogti neleis būsit absoliutus nulis.
 • Na(78.58.31.200)
  Jei jau patirtis jau nuo dvylikos metų,tai tada aš taip pat kaime gimęs ir augęs,teks ir man dar kokį dvidešimt dasimesti . Bet ,skirtingai nuo tamstos,aš nemačiau prasmės kolūkyje tarnauti,tad teko miestiečiu tapti. Kai buvo atgauta valdžios kolūkiams nusavinta žemė,pradėjau ūkininkauti. O dėl modifikuotų produktų jau rašiau,kad dedami į pašarus,bet nemaniau kad jūs reik informuoti ir apie kitur jų naudojimą. Visas sąrašas daug laiko užimtų,o aš juk ne veterinarijos ir maisto tarnyba. O mano dalyvavimas žemės ūkio procesuose man davė naudos,patobulėjus,mačiau trūkumus,tad ir ūkį padidinau. O tamsta tik piktinatės visais ir pavydit ,visus dergiat,vagimis vadinat.
 • Smulki ūkininkė(213.103.204.15)
  Atsiprašau, augalininkas-aš prieš jį nieko neturiu, bet ,kad jis ne ūkininkas, tai faktas.. Ūkininkas(nerandu internete protingo ir tinkamo išsireiškimo,) - gyvuliai, augalai, technika( galima arkliais), gal dar keli „ bernai”. O ne taip, kaip dabar ūkininkas- augalininkas, pusę metų geležis masažuoja...
 • Joo(78.62.27.35)
  Brolau tu "žinai" tai ką prikuria tavo buka vaizduotė. Modifikuotų produktų niekas niekam neuždraudė net dėti į žmonių maistą. Tamsta valgai modifikuotą krakmolą Suslavičiaus padaže ir džiaugiesi i ES pasiekimais. Apie tai kad dėjosi kolūkiuose nieko nenutuoki tik seki pasakas mažiems vaikams. Aš nuo 10 -12 metų kartu su mama vasaromis eidavau į darbą, dirbdavau vasaros atostogų metu savarankiškai jos vardu vietoj jos, tad dirbdamas ir savo akimis matydamas tikrai galiu ženkliai daugiau ir objektyviau papasakoti negu tamsta. Žinios brolau kaupiamos ne tik užikininkaujant bet ir dalyvaujant vienokiuose ar kitokiuose žemės ūkio procesuose.
 • Na(78.58.31.200)
  Pašarinės savybės tai ne modifikuotas augalas. ES modifikuotų augalų dar neįsileidžia,bet pašarams lietuvoje juos naudoja.Tai tamsta esmės nesuprantat. O jei jau ūkininkaujat dvigubai ilgiau užmane(25 metus),vadinasi esate jau senai esat gilioje senatvės pensijoje ir dar kolūkyje dirbote apie 25,,,tai ne ūkininkavimas,o tarnavimas tam tikrai valdžiai. Tad visas jūsų tariamas ūkininkavimo laikotarpis apie 50 metų. Na su jumis gali lygintis tik dabartinio ministro mama,kuri taip pat l.garbingo amžiaus,bet ūkininkė.
 • Joo(78.62.27.35)
  Komentaras pašalintas
 • Na(78.58.31.200)
  Tai tamsta vėjus rašinėji apie mistinius vagis. O jei pasižiūrėtum,tai paukščių lesaluose vien tik modifikuota soja,ko neturėtų būti. O jei klausi,tai pats nežinai. Mano tėvai yra net jos šiek tiek auginę. Bandė ir mūsų ūkininkai,Bet tam augalui mūsų gamtinės sąlygos netinka. Aš,skirtingai nuo tamstos,esu ūkininkas 25 metus,turiu pakankamai patirties nuo labai mažo iki normalaus ūkio. Niekam nepavydžiu,o stengiuosi tik pasimokyti iš gerų ūkininkų. Ir dar primenu,nebuvau kolūkietis,nieko bendro su žemės ūkiu neturėjau. Tad negavau jokio turto iš kolūkio. Jei ne amžius ant pečių,tai dar daug planų mintyse,o ne pavydo ir noro iš ko nors atimti.
 • Joo (78.62.27.35)
  O pats bent kiek suvoki kas per augalas yra soja kad vėjus rašinėji??
 • na(78.58.31.200)
  čia smulkiai... Amerikiečiai didžiuojasi savo augalininkais ir labai sėkmingai jau nuo seno eksportavo grūdus. Kiekviena žemės ūkio šaka yra reikalinga,tik kad pas mus baigia sunaikinti visus kiaulynus, paukštynai taip pat naudoja modifikuotas sojas,atvežtinius grūdus. Jei ne tai,tai grūdų eksportui liktų visai nedaug ir būtų sunaudota pašarams. Gaila,bet ne visi net ir ūkininkai tai supranta. Augalininku galima tapti,bet ir ten dabar sunkmetis. Nors aš pats ir turiu galvijų,bet nemanau,kad visą dėmesį ir paramas reikia skirti vien tik pienininkams. Žemės ūkyje turi būti visuma,be išskirtinumų. Ankstesnis ministras buvo už galvijų auginimą,dabartinis tik pieno gamybos didinimą. Tad kas valdžioje ,tai ir tokia kryptis ir o bendras matymas siauras.
 • Vvukis(188.69.198.181)
  Žemės ūkį kuo garsiau bliauni tuo daugiau pinigų gauni.
 • Smulki ūkininkė(90.135.141.29)
  O aš negaliu pakęsti augalininkų. Kokie jie ūkininkai, vat jie tai tikri verslinykai...nedetalizuosiu, kodėl. Laimonas ryškiai „ prie žemės”, jei skaito „ūkį”.
 • Laimonas(80.111.6.102)
  Taip taip kapitalistai visi, tik beda , kad kapitalistai kol sekas verslas. tik koke bedele ir iskart atkisa rankele i valstybes puse ir jau tampa socializmu ir valstybe is visu kisenes dengia nuostolius ukininkam, bankam kad tik nebankrotuotu. Ypac negaliu pakest pienininku su savo bliovimu
 • taip(86.38.223.133)
  lenkai karves perka,juk jiem Rokiskis po 0.40 ct. moka.
 • Vvukis(188.69.198.181)
  Tai kas verčia jus atiduot savo produkciją monopolistams? Patys duodat patys rėkiat...
 • Joo(78.62.27.35)
  Verslas jau ne kapitalistinis bet baudžiavinis. Iš visų laisvių smulkiems ūkininkams beliko laisvė atsisakyti valgio.
 • ūkininkė2(84.46.218.173)
  pritariu Joo tie L..vagys tiesiog suižūlėjo, kapitalistinis verslas tnekelia atlyginimų,nesiskaito su žmonėm,kainos pasiekė neregėtas aukštumas kad tik daugiau išvažiuotų,kad tik pakenkti valstiečiams.Aš tiesiog bijau gyventi tokioj Lietuvoj.
 • Joo(78.62.27.35)
  Šiaip alkoholiu ir kitomis negendačiomis prekėmis apsirūpinu mėnesiui į priekį . Norėdamas išgerti juk nelėksi 20 kilometrų kad nusipirkt. Tad visi tie alkoholio ribojimai jokios įtakos man neturės.
 • Joo(78.62.27.35)
  Reikalavimai yra,niekur nedingsi bet jų galima griežtai netaikyti, tik siekti. Juk sūriai nuo jų nepagerės, nebent bus proga branginimui. Bet bus taip, kad mažiukams reikalavimai bus taikomi, o didieji tik sieks.
 • saulius(84.46.138.29)
  Ką gi ,eilinį kart pasakysim ačiū ūsuotiems bebrams už sunaikintą Lietuvos kaimą ir viltį nors kažkaip pragyventi ,o kas blogiausia net ir prasigert dėl alkoholio draudimu nebegalima bus
 • Asirtiek(78.62.20.248)
  Taip ,pieno kokybės reikalavimai pagal ES,o kodėl pieno supirkimo kaina ne? Net žiemos metu jau krenta supirkimo kaina,tai kas bus vasarą,
 • Joo(78.62.27.35)
  Komentaras pašalintas
 • Vvukis to joo(188.69.198.181)
  O Karbauskis landsbyrgio vagis ar ne?
 • Vvukis to joo(188.69.198.181)
  Sakai Skvernelis su savo viršininku Karbauskiu tau padės? Kažkaip abejoju ar tau tas jų padėjimas patiks.
 • Joo(78.62.27.35)
  Netingėkim, kas dieną melskim dievą, jis mato mus ir girdi. Jau du metus meldžiausi, dabar jau kruopelytę lengviau, Bent jau mokesčius palengvino, teks mokėti bent nuo gauto pelno, kai anksčiau teko mokėti nuo negauto. Atsiprašau tų(redakcijos) kam mano maldos įkyrėjo ir trinti pradėjo. Aš ne sau, noriu kad gera gyvent Lietuvoj būtų visiems vabalams: ir dideliems, ir mažiems.
 • .....(188.69.215.90)
  Mums jau padės tik dievas........
 • Joo(78.62.27.35)
  Betgi tie vogimo resursai baigiasi. Kiek gi galima? Kaip sakoma po manęs nors ir tvanas. Dedu viltis į Skvernelį nors anksčiau kreivai žiūrėjau. Matyti prošvaisčių, jeigu patemps, bent jau mokesčius teisingesnius padarė. ir Markauskas dėl smulkiųjų inkšti pradėjo. O šiaip, politikos apžvalgininkai apie baudžiavinę santvarką Lietuvoje kalbėti pradėjo.
 • Audronė(188.69.215.90)
  Mes juk lietuviai jai vienas nuo kito nepavoksime tai negyvensime (:
 • Joo(78.62.27.35)
  Teisingai Audrone, kas savo sunkiu darbu pasiekė tiem pagarba. Betgi ir nuo Ukininkės vagia, nes parduotuvėje lietuviški pieno produktai yra netgi brangesni nei užsieniniai, o už žaliavą nemoka tiek kiek užsienyje. Neduoda ir nereikia tų paramų tegul būna teisinga kaina už pieną, proporcingi mokesčiai, panaikinta diskriminacija pagal socialinę padėtį ir niekas niekam jokių pretenzijų nereikš.Visi gyvens normaliai ir draugiškai. Beje, su mokesčiais jau žengiami žingsniai teisingumo link.
 • Audronė(188.69.215.90)
  Ukininkei,ponia nemanau kad ponas joo rašo apie tokius kaip jūs ,jis jau išvardijo kas tokie vagys,esate saunuole ir tokių ūkininkų yra labai daug kaip Jūs
 • Ukininke(78.58.31.177)
  To joo baik kiekviena diena visus vagint.matyt glusas esi.dirbant galima daug ko pasiekt.pradejau nuo O.,dirbom ir sekesi visai neblogai nuo pat 91 m.parejau is miesto.nebijojau banko paskolu,laiku pirkau zeme ,kol kainavo 1000 litu,karves buvo brangios po 3000 litu.bet gyvenu visai gerai ir nieko nevaginu.kas blogiausia visiem tai pieno kaina.niekaip neina ismust geresne.na bet patinka,dirbu,nors jau 6 m.nasle,bet ukyje virs 80 galviju .pavargsiu,parduosiu.taigi turejau smegenu.rasiau projektus.emiau parama,nusipirkau visa technika nauja ir nieko nepavogiau ir blato neturejau.esu is gilios provincijos.uz aciu negavau ne vieno aro zemes,o buta mieste iskeiciau i sodyba.liuks gyvenas
 • Ukius(84.15.187.208)
  Tegul nyksta, negaila smulkiuju. Nuo to tik stipresnis zemes ukis musu.
 • Laimonas(80.111.6.102)
  kai nebebus smulkiu ukeliu nebeliks ir zmoniu kaime ir visa infrastruktura grius. Dabar jau turim uzdaromas mokyklas ir med puktus. ka jau kalbet apie darzelius. Pavisziu manau kiekvienas gali pavardint sociai.
 • Vvukis(188.69.198.181)
  O kuriuos čia reik šaudyt?
 • Xxxx(188.69.209.76)
  Požiūris baisus. Smulkiems ūkiams krakas. Ar įmanoma kažkaip sustabdyt tuos didziuosius valstybės pinigų vagius? Kaip Pienas Lt?
 • Bl(78.63.49.45)
  Ir vėl timt už vadžių ir iš pradžių kaina lietuviška reikalavimai briuseliniai kada bl..pradėsim juos šaudyti.Pasirašau pirmas.
 • Joo(78.62.27.35)
  Matot,paskaičius Ukių, Lietuvoje net ne kapitallizmas, bet baudžiavinė santvarka. kai smulkūs ūkiai iš viso neturi jokių teisių.
 • to ukius.(86.38.106.149)
  jei jau valstybei kliūna smulkieji, tai koks tikslas buvo draskyt kolūkius? šiuolaikiniai dvarponiai nestato vergam nei namų nei vaikų darželių ar mokyklų. ir nestatis. tikslas labai žemiškas-susigrobt žemes. per tokios valstybės laidotuves mažai kas brauks ašaras.
 • Ukius(84.46.227.129)
  Smulkiems ukininkams tai jokiu paramu ar pagalbu. Pragers, pravalgis ir dings pinigai. Tik stambieji ukiai kuria pridetine verte. Kad isnyks smulkieji ukiai, nuo to tik geriau visai valstybei.
 • buves karvininks(188.69.196.210)
  ko jus cia verkiat, parduokit kuo greiciau tas karves - pamatysit koks gyvenimas be karviu buna... - jis zymiai geresnis...
 • Ukiniks(188.69.198.224)
  Parduokit tas karves kol kaimynai lenkai perka
 • onute(85.206.219.186)
  reikalavimus vygdom pagal europa tai ir kainas mokekit nors panasiai o isjuokai pametat 014e kaip jums negeda perdirbejai jus milijonuos maudotes is musu prakaito dejuojat pieno truksta tuoj ir to nebeliks kiek galit besitysiot
 • Vvukis to joo(90.135.91.140)
  Jei gali tai pavardėm pasakyk ir man įdomu kas tie L. vagys?
 • naikina (188.69.209.253)
  kaip begali,audrute yra tokia patarle ,razumnas neklaus ,o durnius nesuprasn,orejom laisves ,tuoj busim laisvi nuo visko ,kas trukdo milijionieriams
 • Joo(78.62.27.35)
  Tie kur išvogė kolūkių turtą, vėliau surūšiavo ūkininkus pagal socialinę padętį diskriminacinais tikslais, kad smulkiem uždėti didesnius mokesčius, už tokios pat kokybės pieną mokėti ženkliai žemesnę kainą,sudaryti nepalankias sąlygas gauti ES paramą. Tomis privilegijomis ir dar daug kitais diskriminaciniais dalykais naudojasi.
 • Audronė(188.69.215.90)
  Noriu paprašyti Joo ,gal galite išvardyti visus ,jūsų visur vadinamus ,, Landsbergio vagis,, būtų lengviau skaityti jūsų komentarus (: Ačiū
 • A(86.38.50.25)
  Guzauskiene iš luokes Telšių raj melžia srutas į šaldytuvą. Resketenai džiaugiasi
 • Nesvaikit (188.69.210.255)
  Kam šaldytuvas reikalingas įmeti į šaldiklį arba šaldymo dėžių su visa kaniuke šviežiai pamelšta viso labo būna retai kada 50tukst. Bakterijų ir somatų iki 200max taip, kad nereikia svaikt apie pieno šaldytuvą toks būdas tinka puikiai iki 100litrų statant jaigu tik nenusibosta plaut krūvos kainų.
 • ąžuolas(81.7.102.139)
  skaitau ir juokas ima šaldytuvas kiek kainuoja, duos paramą , aišku tik naujam šaldytuvui, bus sukeltos šaldytuvų kainos dirbtinai, dauguma mažų ūkininkų piena po melžimo pristato per pusvalandį ir grėičiau į pieno supirkimo punktus, vasarą renkamas du kartus, tai ar valdžia visai nesidomi kaip yra ar nenori domėtis , visur įstatymai priimami atitrūkus nuo realybės, vet, sistemoje dirbą žmonės dauguma be praktikos, atvažiuoja mergaitės net nežinodamos kiek karvė būna mėnesių veršinga, na vienu žodžiu kur bepaimsi ar sveikatos , ar švietimo ,visu įstatymai tai kažkieno padebesų klajonės o ne iš realaus gyvenimo, todėl ir gyvenam, teoretikai aplinkui, bet dar ne savo sryties, pažiūrėkit kaip provincijas nugyveno , bankai iškelti liko praktiškai tik b ankomatai jei koks reikalas vžiuok 40 km. apie gydytojus nekalbu, mokescius kiti mokiam dvigubus, o dantis taisyt už savo turi, jei operacija viską dasipirk, kai pagalvoji kodė l armijai nereikia dapirkt, kiek ten dar išmeta visko, na vienu žodžiu naikinkim save kiek galime teisingai vienas vokietis sakė mus užims svetimi , bet mes kraustysimės pas jus. i
 • Joo(78.62.27.35)
  ... vagia pieno kainą ir paramas kad smulkieji neįsigytų šaldytuvų ir nedarytų jiems konkurencijos. Smulkiųjų ūkių pieno kokybė gera ir dėl greito neatšaldymo veisiasi sveikosios bakterijos kurios pieno kokybės netik negadina, bet ją gerina. Natūralaus rauginimo pienas ypač naudingas žmonių sveikatai.
RSS naujienų prenumerata

Here you can play mega moolah slots online or visit this site about online casinos at Australia aucasinosonline

.