Technika
Žiūrovų simpatijas pelnė prikabinamas vokiškas purkštuvas
2013-07-09

Akademija (Kėdainių r.) Žemės ūkio technologijų parodoje „Agrovizija 2013" organizuotame purkštuvų šou daugiausia balsų surinko ir žiūrovų simpatijas pelnė vokiškas prikabinamas purkštuvas Amazone UG 3000 Special, kurį pristatė bendrovė „SV Technika".Parodos lankytojai rinkosi iš 14 trijų kategorijų - pakabinamų, prikabinamų ir savaeigių - purkštuvų. Purkštuvus pristatė aštuonios žemės ūkio technika prekiaujančios įmonės.

Kaip pabrėžė Aleksandro Stulginskio universiteto docentas Remigijus Zinkevičius, tokio renginio esmė - pademonstruoti, kaip su galimomis kliūtimis lauke susidoroja skirtingų gamintojų purkštuvai, kad ūkininkui renkantis mašiną savo ūkiui būtų lengviau apsispręsti. Kiekvienas purkštuvas turėjo įveikti 100 m trasą, kurioje buvo išdėstytos keturių tipų kliūtys, imituojančios galimas kliūtis dirbant realiomis sąlygomis.

„Jau kelerius metus demonstracinis ruožas įrengiamas laikantis tarptautiniais standartais reglamentuotų kliūčių aukščio, matmenų ir išdėstymo reikalavimų", - sakė R. Zinkevičius pridurdamas, kad nemaža dalis renginyje dalyvavusių purkštuvų gamintojų nuolat dalyvauja Vokietijoje, Lenkijoje ir kitose šalyse rengiamose panašiose demonstracijose.

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas

Pasak Remigijaus Zinkevičiaus, purkštuvų šou esmė - pademonstruoti, kaip su galimomis kliūtimis lauke susidoroja skirtingų gamintojų purkštuvai, kad ūkininkui renkantis mašiną savo ūkiui būtų lengviau apsispręsti

Trasos pradžioje galinė purkštuvo sijos dalis turėjo įveikti nejudančią, medį ar stulpą lauke imituojančią, kliūtį - krautuvo laikomą ritinį. Sija turėjo atsilenkti bent 80-90 laipsnių kampu ir apvažiavusi kliūtį grįžti atgal į pradinę padėtį.

Antra kliūtis - važiavimo išilgai per 15 cm gylio vagą imitavimas, kai ir priekiniai, ir galinai traktoriaus ar savaeigio purkštuvo ratai įkrenta į vagą. Pasak R. Zinkevičiaus, ši kliūtis rodo, kaip suveikia posvirio reguliavimo mechanizmai ir grąžina siją į pradinę horizontalią padėtį.

Įvertinti, kaip veikia sijų svyravimo slopinimo įtaisai, pasitelkta trečia grupė kliūčių, imituojančių važiavimą skersai vagos. Taip pat sijų svyravimo slopinimo įtaisų ir horizontalumo išlaikymo mechanizmų veikimas stebėtas paskutiniame trasos kliūčių ruože, kuriame kliūtys buvo išdėstytos asimetriškai, siekiant, kad purkštuvas būtų kuo labiau sujudinamas.

Šou organizatoriai nustatė vienodą purškimo mašinų judėjimo greitį - 6 km/val., tačiau nemaža dalis purkštuvų važiavo arba per lėtai, arba per greitai. Kreiptas dėmesys ir į purškimo aukštį pradedant ir baigiant važiuoti. Apibendrindamas stebėjimo rezultatus R. Zinkevičius atskleidė, kad kai kurie šou dalyviai bandė ir gudrauti, pirma laiko pakeldami purkštuvo siją, kad ši nesutiktų kliūties.

Prikabinamas purkštuvas Amazone UG 3000 Special, kurio rezervuaro talpa 3 200 l, sijų ilgis 20 m, pelnė daugiausia žiūrovų simpatijų

Bendrovės „SV Technika" pristatytas ir daugiausia žiūrovų simpatijų pelnęs hidraulinis Amazone UG 3000 Special, kuriorezervuaro talpa 3 200 l, sijų ilgis 20 m, demonstracinį kliūčių ruožą įveikė laiku, neviršydamas nustatyto greičio limito. Bendrovės komercijos direktoriaus Mindaugo Urmono teigimu, daug azotinių trąšų naudojantiems ūkininkams ypač aktualu tai, kad šio gamintojo purškimo sijos sulakstomos purkštuvo gale - tokia konstrukcija leidžia apsaugoti purkštuvą nuo varvančių trąšų, jos nepažeidžia purkštuvo šonų. Taip sulakstomos gali būti iki 28 m darbinio ilgio sijos.

„Kaip ir visuose šiuolaikiniuose purkštuvuose, Amazone UG 3000 Special gali būti montuojama GPS įranga sijoms valdyti, nes tai ypač populiarėjanti taupymo forma. Purkštuvai komplektuojami su dvisraučiais asimetriniais Agrotop High Speed purkštukais, kurie važiuojant net ir dideliu greičiu mažina lašelių nunešimą pavėjui", - purškimo mašinos privalumus vardijo M. Urmonas.

Be daugiausia žiūrovų balsų surinkusio Amazone UG 3000 Special, bendrovė demonstravo dar dviejų modelių purškimo mašinas - pakabinamą Amazone UF 1801/FT 10 ir prikabinamą Amazone UX 4200 Super.

Bendrovės „SV Technika" komercijos direktorių Mindaugą Urmoną (dešinėje) sveikina ir tinkamomis apsaugos priemonėmis aprengtą „purškėją" dovanų įteikia Remigijus Zinkevičius ir Lietuvos augalų apsaugos asociacijos direktorė Aušra Beniulienė

Dalyvauti purkštuvų šou iš anksto užsiregistravo devynios įmonės, kurios planavo pristatyti 18 modelių purškimo mašinas, tačiau ties starto linija išsirikiavo aštuonių įmonių 14 purkštuvų.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai