Technika
„Žemdirbio ruduo“ – nauja technikos demonstravimo mada (fotogalerija)
2013-09-09

Kėdainiai. Rugsėjo 5 d. Lietuvoje pirmą kartą surengta bendra trijų įmonių žemės dirbimo ir sėjos technologijų demonstravimo diena. Į Kunionių kaimą iš įvairių šalies vietovių susirinkę žemdirbiai, atitrūkę nuo svarbiausių darbų, sutaupė laiko – per pusdienį tame pačiame lauke pamatė daugiau kaip 30 dirbančių įvairių ariminės ir beariminės technologijos padargų, galėjo juos palyginti, įvertinti pranašumus ir gauti atsakymus į rūpimus klausimus.

Kad būtų visiems patogu atvažiuoti, naujovės sumanytojai – „East West Agro“, „Audrokesta“ ir „Laumetris“ – platinamiems ar gaminamiems produktams pristatyti pasirinko šalies viduryje esančią Kėdainių rajono žemės ūkio bendrovę „Nabagėlis“, valdančią 800 ha.

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas

ŽŪB „Nabagėlis“ vadovas Stasys Valantinas prisipažino, kad padargų demonstracija Kunionyse vyksta pirmą kartą

„Žemę renginiui patikėjome be širdies skausmo, netgi džiaugiamės ir jaučiamės išlošę, nes moderniausia technika ją nemokamai įdirbs. Su dviem bendrovėmis – „East West Agro“, „Audrokesta “ – bendradarbiaujame nebe pirmi metai, ūkio technikos kieme  –  net keli Horsch agregatai, o dabar dar galėsime įvertinti,  ko verti šalies gamintojo – „Laumetrio“ – padargai“,  – sakė S. Valantinas.

Susirinkusiems žemdirbiams arime ir ražienoje pademonstruotos 35 žemės ūkio mašinos: plūgai, kultivatoriai, sėjamosios, sunkieji ir giluminiai skutikliai, volai ir kita žemės dirbimo bei sėjos technika. Kad atverstas naujas lapas pristatant technikos naujienas, atvykusiems į renginį „Žemdirbio ruduo 2013“ primins speciali moneta.

Šventėje kalvis Tomas nukalė net 150 monetų – tiek dalyvių tikėjosi sulaukti organizatoriai. Todėl daugiau kaip 100 atvykusių vėliau monetą galėjo tik pačiupinėti

„Pagal dalyvaujančių žmonių skaičių neabejojame šio renginio sėkme, todėl „Žemdirbio ruduo“ taps tradiciniu. Kitais metais ketiname pasikviesti dar dvi–tris įmones, o dar tolimesnėje ateityje rengti dviejų–trijų dienų trukmės demonstravimą. Tai viena naujovė. Antroji gali būti – „Žemdirbio pavasaris“. Matome, kad žemdirbiams koncepcija patiko, todėl mąstome ir apie žolės dorojimo mašinų pristatymą“, – planais dalijosi Gediminas Kvietkauskas, bendrovės  „East West Agro“ direktorius.

Gediminas Kvietkauskas, bendrovės  „East West Agro“ direktorius, neabejoja renginio sėkme

Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės instituto Dirvožemio ir augalininkystės skyriaus vedėjas daktaras Virginijus Feiza teigė, kad šis renginys jam primena „Agroviziją“ ir yra savotiška jos tąsa. „Kuo daugiau bus tokių renginių, kuriuose bus demonstruojama technika, vaikščiojama šalia jos, tikrinama, kaip žemė supurenama, tuo lengviau bus žemdirbiui pasirinkti, laukai taps gražesni, o derliai ¬– didesni. Džiaugiuosi, kad trys bendrovės surado bendrą vardiklį ir gali parodyti dvi technologijas.  Pasižiūrėję, kas vyksta Kunionių kaime, žemdirbiai naujoves galės dar šiemet pritaikyti savo laukuose“, – sakė V. Feiza.

Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Žemdirbystės instituto Dirvožemio ir augalininkystės skyriaus vedėjui daktarui Virginijui Feizai „Žemdirbio ruduo 2013“ priminė „Agroviziją“

UAB „Audrokesta“ direktorius Audrius Mockaitis taip pat neabejojo, kad nauja technikos demonstravimo koncepcija pasiteisino. „Bandėme pataikyti laikotarpį, kai žemdirbiai gali šiek tiek atsipūsti tarp žieminių rapsų ir kviečių sėjos. Padėjo netgi puikus oras, nors šiek tiek nuogąstavome, kad būtent dėl to bus mažiau žmonių. Tačiau jų kiekis pranoko lūkesčius. Matyt, ūkininkus suintrigavo, kad trys šiek tiek panašios ir kartu skirtingos kompanijos padargus nusprendė demonstruoti kartu“, – įsitikinęs A. Mockaitis.

UAB „Audrokesta“ direktorius Audrius Mockaitis džiaudiasi, kad prie renginio sėkmės prisidėjo ir oras

 „Laumetrio“ direktorius Kazimieras Čiurila prisipažino, kad bendrovei didelė garbė viename lauke rodyti savo produktus šalia senas tradicijas ir gerą vardą turinčių užsieninių. „Vokiečių Horsch –  kultinės mašinos, kuriose įdėta ne tik daug geležies bet ir meilės, jos demonstruojamos ir gerai vertinamos pasaulinėse parodose. Į danų Dal-Bo agregatus taip pat žvalgomės visus 22-ejus „Laumetrio“ gyvavimo metus“, – sakė K. Čiurila.

 „Laumetrio“ direktorius Kazimieras Čiurila su lietuviška produkcija gerai jautėsi šalia užsienietiškų žemės ūkio mašinų

Gyvai su pažįstamais aptarinėjantis demonstruojamus padargus šakietis Algis Šlapikas prisipažino artimiausiu metu neplanuojantis pirkti žemės ūkio technikos. „Vis dėlto įdomu, kas naujo siūloma. Ypač naudinga, kai gali palyginti skirtingų gamintojų padargus, atliekančius tas pačias funkcijas“,  – A. Šlapikas nesigailėjo atvykęs į seminaru pavadintą „Žemdirbio ruduo 2013” . Jis kartu su broliu ūkininkauja Šakių rajone, dirba 700 ha žemės, augina žieminius ir vasarinius kviečius, rapsus, cukrinius runkelius, dėl sėjomainos ketina sėti žirnių.

Šakių rajono ūkininkas Algis Šlapikas teigia, kad naudinga palyginti skirtingų gamintojų padargus, atliekančius tas pačias funkcijas

Brolių Šlapikų technikos kieme – nemažai Horsch technikos. „Pirmiausia įsigijome naudotą dirvos skutiklį, o 2007 m. pirmieji Šakių rajone iš Audrokestos nusipirkome sėjamąją. Šiuo metu dar turime skutiklį Joker MT bei purkštuvą. Mus tenkina šios kompanijos agregatų kokybės ir kainos santykis. Be to, prie Horsch esame prisirišę ir todėl, kad arti servisas, nereikia ilgai gaišti, jei darbymečio metu prireikia kokios nors detalės“, – sakė A. Šlapikas.

To paties rajono ūkininkas Vidmantas Martinaitis savo ūkyje jau keliolika metų ūkyje naudoja lietuviškus žemės ūkio padargus. „Turime germinatorių ir priekabą, žinoma jie ne tokie, kokius galima pamatyti šiandien, o vieni iš pirmųjų Laumetrio gaminių. Visi kiti panašaus senumo padargai ūkyje jau pakeisti, telikęs germinatorius, laikau jį beveik kaip antikvarinį. Tačiau padargas dar veikia, tai liudija, kad lietuviška technika patikima ir patvari“, – įsitikinęs V. Martinaitis.

Vidmantas Martinaitis, ūkininkaujantis Šakių rajone, sako, kad lietuviškas germinatorius  ilgamažis ir patvarus

„East West Agro“, „Audrokesta“  ir „Laumetris“, kaip prisipažino jų vadovai, panašios ir kartu skirtingos bendrovės. Tai patvirtino ir į Kunionis atgabenta technika. „Audrokesta“, labiau propaguojanti beariminę žemdirbystę, pirmojoje renginio dalyje demonstravo tik diskinį skutiklį ir sėjamąją, o iš viso pristatė septynis padargus. Bendrovės pasididžiavimas - diskinis skutiklis Joker HD, galintis dirbti bet kokiame dirvožemyje ir giliai, ir sekliau, susmulkinti stambias liekanas.

Sunkusis kultivatorius Terrano FM ne veltui vadinamas universaliu – jis gali būti naudojamas tiek sekliam, tiek ir giliam dirvos purenimui, komplektuojamas su FarmFlex, RollFlex ir Steel Disc volais arba dirbti be jų

Renginyje demonstruotas noraginis skutiklis Tiger MT leidžia pasiekti aukščiausią kokybę apdirbant kukurūzų ražienas.

„East West Agro“ išskyrė kombinuotą žemės dirbimo padargą RolloMaximum, atliekantį 5 funkcijas

Anot gamintojų danų, tai tankinimo volas sukryžmintas su kultivatoriumi. Dal-Bo jį sukūrė molio dirvožemiams ir gamina keturių skirtingų darbinių pločių mašinas. Lietuvoje ypač populiarūs šios bendrovės platinami minėtos kompanijos tankinimo volai ir kultivatoriai. Kita naujiena - švediški Agrolux tradiciniai ir apverčiami plūgai. Švedai juos gamina nuo 2 iki 10 korpusų. Viena iš svarbiausių technologijų plūge - verstuvės sraigtinės, jos leidžia dirbti tiek molyje, tiek smėlyje, tiek ten, kur daug augalinių liekanų.

„Laumetris“ pirmasis Europoje pagaminto netradicinę, nestandartinę priekabą cukriniams runkeliams išvežti iš įmirkusių laukų, siekiant nesuslėgti ir nesuspausti žemę. Priekaba galima išgabenti apie 17 t arba 23 kub. m saldžiųjų šaknų ir jas išpilti.

Naujausi „Laumetrio“ padargai - nebe žalios spalvos

Ši bendrovė demonstruoja prielankumą tradicinei žemdirbystei, todėl renginyje demonstravo germinatorių. Tai padargas, skirtas galingiems traktoriams ir dideliems ūkiams, juos bendrovė gamina dviejų dydžių - 9 arba 12 metrų.

Suspaustai, įmirkusiai, deguonies stokojančiai dirvai gaivinti „Laumetris“ gamina dviejų pločių – 3 ir 4 m -  purentuvus. Renginio metu žemdirbiai galėjo pamatyti, kaip DPL-3.0 įsiskverbia į žemę ir sutrupina dirvos paviršių.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai