Basf A1 25 03 24 Basf m1 25 03 24
Technika
Traktorius ralio trasoje nenusileido lenktyninėms mašinoms

Jyvaskyla (Suomija)/Kaunas. Greičiausiu pasaulyje tituluojamas traktorius Valtra T234 dar kartą įrodė, kad šį įvertinimą gavo pelnytai. Vieną iš Pasaulio ralio varžybų etapų, vykusių Suomijoje, greičio ruožų jis įveikė nė kiek ne prasčiau nei kiti ralio dalyviai. Valtra T234, su kuriuo pasiektas Gineso rekordas (130,165 km/val. greitis) garbingai atidarė pasaulio čempionatą su gana neprastu rezultatu.

Suomijos ralio („Neste Oil Rally Finland") aštuntojo pasaulio autoralio čempionato etapas prasidėjo neįprastai. Pirmajame Harju greičio ruože, kurio ilgis 2,27 km, pirmasis vietoj vadinamojo „zero car", kuris pradeda ralį ir duoda ženklą žiūrovams, kad netrukus užgaus varikliai, į trasą išvažiavo Valtra T234. Jį vairavo keturiskart pasaulio ralio čempionas suomis Tomis Makinenas (Tommi Mäkinen). Šturmano vietą užėmė „Valtra" Facebook paskyroje surengtą konkursą laimėjęs Haris Salonenas (Harri Salonen).

T. Makinenas finišo liniją kirto po 3:45,2. Nuo šio greičio ruožo laimėtojo, dabartinio čempiono prancūzo Sebastiano Ogiero, važiavusio su Volkswagen Polo R WRC, rezultato jis atsiliko apie 117 sekundžių.

Bioversija m7 2024 03 12

Pasaulio Gineso rekordą - 130,165 km/val. greitį - Valtra T234 pasiekė šį vasarį. Trasos, kurioje buvo siekiama greičio rekordo, ilgis buvo 2,3 km. Šį atstumą dideliu greičiu traktorius įveikė du kartus. Tada mašiną vairavo daugkartinis Suomijos ralio lenktynių nugalėtojas Juha Kankunenas (Juha Kankkunen).

Naujos serijos traktorius Valtra T234 Versu buvo pristatytas šiųmetėje parodoje „Ką pasėsi...". Jis pelnė parodos medalį. Naujos serijos mašina išskiria ne vien dizainu. Traktoriuose sumontuoti nauji Tier 4f deginių emisijų reikalavimus atitinkantys AGCO Sisu Power varikliai, ištobulinta kabina, rėmas, transmisija, mašina paruošta darbui su naujos kartos žemės ūkio technikos elektroninėmis sistemomis, įdiegta ir kitų pažangių sprendimų.