Technika
Tradicinėje vokiečių šventėje - įvairiaspalviai personažai ir traktoriai (fotogalerija)
2014-03-06

Vokietija. Emsbiureno gyventojai, kaip ir absoliuti dauguma kitų vakarų ir pietų Vokietijos miestų bei miestelių gyventojų, triukšmingai atšventė „Rožės pirmadienį" - tradicinę pavasario pradžią skelbiančią šventę. Tuo pačiu tai ir paskutinis rimtas pasilinksminimas iki Velykų.

Neatsiejama „Rožės pirmadienio" šventės dalis - eisena ir karnavalas, kuriame visi miestiečiai - ir maži, ir dideli - persirengia įvairiais personažais. Emsbiurene įvairių regiono bendruomenių atstovai susibūrė į maždaug 60 traktorių su įvairiaspalvėmis priekabomis-vagonais koloną, kuri keliavo kelis kilometrus nuo senosios geležinkelio stoties iki miesto centro. Kolonoje važiuojantys įvairūs „personažai" sveikino visus šūkiu „Kespel Helau", o vaikų džiaugsmui saldainiais beveik lijo.

3 Paragrafas delaval

Šventė Emsbiurene buvo puiki proga pasipuikuoti ir žinomų gamintojų traktoriams. Tarp galingų šiuolaikiškų traktorių važiavo ir kone antikvariniai.

„Rožės pirmadienį" nuo pietų uždaromas eismas mieste, nebedirba parduotuvės, o kavinės rengiasi miestiečių antplūdžiui, kurie jau nuo pusiaudienio pradeda vaikščioti po miestą su kaukėmis ir karnavaliniais rūbais. Pirmasis karnavalas buvo surengtas po to 1823 Kelne, o 1830-aisiais pradėtas vadinti Rožių pirmadieniu. Kelne iki šiol vyksta bene didžiausia šventė. Ji rengiama likus 48 dienoms iki Velykų.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate ŽŪM perkėlimą į Kauną?
Orai