Technikos tobulinimui ir gamybos plėtrai neegzistuoja jokių kliūčių (fotogalerija)
2014-07-10

Bad Zalgau (Vokietija). Vokietijos kompanijos „Claas" gamybinių ir projektinių investicijų rezultatas - nauji ir patobulinti mašinų modeliai, modernios gamybos technologijos. Traktorių ir žolių derliaus dorojimo technikos naujoves kompanija pristatė praėjusią savaitę Bad Zalgau (Bad Saulgau) gamykloje, Vokietijoje.

Trejus metus išsilaikiusios aukštos grūdų kainos papildė žemdirbių ir technikos gamintojų sąskaitas. Augant apyvartoms, kompanijos nemažą dalį lėšų atseikėjo mašinų tobulinimo projektams, gamybos plėtrai ir modernizavimui. Vokietijos kompanija „Claas" tam paskyrė 198 mln. eurų.

Technikos registravimo duomenimis, apie 10 proc. žolių derliaus dorojimo mašinų parduodama 200 km spinduliu aplink Bad Zalgau. „Mes esame įsikūrę labai tinkamoje vietoje. 1969 m. įsigyta gamykla šiandien pelnytai vadinama žaliosios linijos technikos vystymo centru, kuriame dirba daugiau kaip 550 darbuotojų", - tarptautinės konferencijos atidarymo kalboje pabrėžė kompanijos „Claas" vykdomosios valdybos pranešėjas Teo Frėjus (Theo Freye).

Tarptautinėje konferencijoje žemės ūkio žurnalistams pristatyti ne tik nauji mašinų modeliai, bet ir naujos jų gamybos technologijos

Žolinių pašarų ruošimo mašinų gamyba užima svarbią vietą „Claas Group" versle. Tai rodo ir šiam sektoriui skiriamos investicijos - daugiau kaip 40 mln. eurų per pastaruosius trejus metus. „Mūsų pasididžiavimas - nauja Disco šienapjovių pjovimo aparato Max Cut surinkimo linija. Moderni įranga leidžia pasiekti dar geresnę šių mašinų kokybę ir užkerta kelią bet kokioms gamybos klaidoms", - akcentavo kompanijos produktų grupės vadovas Ulis Nikolas (Uli Nickol).

Pašarų ruošimo ir šiaudų tvarkymo technikos asortimentas pasipildė 39 naujais modeliais. Pasak U. Nikolo, naujovių yra beveik visose mašinų kategorijose. Jo teigimu, atnaujinant šienapjoves, buvo atsižvelgiama ir į stambių, ir į smulkių ūkių poreikius. „Su naujuoju pjovimo aparatu įžengėme į naują šienavimo technikos gamybos erą. Dabar galime pasiūlyti nuo 2,6 iki 9,1 m darbinio pločio net 28 naujus modelius", - sakė produktų grupės vadovas.

Pasak Ulio Nikolo, pastaruoju metu itin populiarėja trijų šienapjovių vadinamojo drugelio kombinacija

Per 17 ha plotą užimančioje Bad Zalgau gamykloje surenkama 275 skirtingos mašinos, o Disco šienapjovių konstrukcijos variantų gali būti net 124. Čia taip pat gaminamos savaeigių Jaguar smulkintuvų pjaunamosios. Kompanija „Claas" taip pat atnaujino rinktuvinių priekabų Cargos, stačiakampių ritinių presų Quadrant, vartytuvų Volto ir grėblių Liner asortimentą.

Traktorių verslas suklestėjo

Kompanija „Claas" traktorių rinkoje - naujokė, mašinas su Claas ženklu pasiūliusi tik prieš dešimt metų, kai įsigijo „Renault" traktorių gamyklą Prancūzijoje. Nuo tada buvę Renault traktoriai pasikeitė neatpažįstamai ne tik dėl to, kad nusidažė kitomis spalvomis.

Pasak „Claas" įmonių grupės valdybos nario, atsakingo už traktorių segmentą, Lotaro Krišuno (Lothar Kriszun), nuo traktorių verslo pradžios į jį investuota apie 0,5 mlrd. eurų. „Mūsų pastangos tobulinti traktorius įvertintos ne vienu apdovanojimu. Claas Axion 800 serijos modeliai gavo ne tik Metų mašinos, bet ir Metų traktoriaus titulus. Tai įkvepia mus padaryti dar daugiau", - apdovanojimus vertino L. Krišunas.

Praėjusieji metai „Claas" traktorių verslui buvo sėkmingi kaip niekad: parduota iš viso beveik 14 tūkst. mašinų. L. Krišunas pastebėjo, kad anksčiau daugiausia traktorių buvo parduodama Prancūzijoje. Šiandien pardavimo proporcijos atvirkštinės: vietos rinkoje realizuojama 30, užsienio - 70 proc. traktorių. Jie eksportuojami į 66 pasaulio valstybes.

Kompanija „Claas" gamina 15 serijų traktorius, iš viso 101 modelį nuo 47 iki 520 AG. L. Krišuno teigimu, augti dar yra kur, nes vakarų ir centrinėje Europoje Claas traktoriai užima 7-8 proc. rinkos. „Mūsų pajėgumai didesni. Galime pagaminti tiek traktorių, kad atsiriektume 20 proc. rinkos", - tikino jis, pridurdamas, kad pastaruoju metu veikla plečiama ir naujose rinkose - Rusijoje, Ukrainoje, Uzbekijoje, Turkmėnijoje.

Claas asortimento naujovės - Claas Elios 200 (nuotr. viršuje) ir Claas Arion 400 (nuotr. apačioje) serijos. 110 AG Claas Arion 430 - konkurso Metų traktorius 2015 finalininkas


Augančių rinkų laikai praėjo

Praėjusiais metais „Claas" įmonių grupės pardavimai vėl augo 12 proc. iki beveik 4 mlrd. eurų, tačiau, T. Frėjaus nuomone, augimo laikai pasibaigė ir rinkos stabilizuojasi, technikos pardavimas natūraliai mažėja. „Žemdirbių nuotaikos nėra blogos, tačiau per pastaruosius metus jie daug investavo, nes grūdų kainos buvo gana aukštos. Tiesiog tokia situacija natūrali. Be abejo, mūsų verslui turi įtakos Rusijos ir Ukrainos konfliktas. Tam tikra verslo stagnacija neišvengiama, tačiau mūsų verslas Rusijoje ir Ukrainoje paremtas ne politiniais dalykais Maskvoje, o dideliu šių šalių potencialu. Politika neturi įtakos mūsų sprendimams", - sakė T. Frėjus.

Nors politinė aplinka Rusijoje įtempta, kompanija „Claas" plečia gamybinius pajėgumus šioje šalyje ir investuoja į plėtrą. Kitąmet numatyta užbaigti Krasnodaro kombainų gamyklos modernizaciją. T. Frėjaus tvirtinimu, nepaisant šių dienų realijų ir smunkančių rinkų, ilgalaikės žemės ūkio verslo perspektyvos išlieka pozityvios: „Nesikartosiu, minėdamas, kad auga pasaulio gyventojų populiacija, gerėja jų mityba, plečiasi atsinaujinančios energijos gamybos įmonės. Miestuose gyvena daugiau kaip 50 proc. gyventojų. Taigi žemės ūkis buvo, yra ir bus reikšminga pasaulio ekonomikos dalis".

Nuo spalio 1 d. Teo Frėjaus (kairėje) pareigas „Claas Group" valdyboje perims Lotaras Krišunas (dešinėje)

MŪ inf.

Išsamiau apie naują kompanijos „Claas" techniką skaitykite rugpjūčio mėn. žurnale „Mano ūkis"

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokie Jūsų lūkesčiai?
Orai