Technika
Sėkmės formulė: įsiklausyti į kliento norus
2014-03-07

Kaunas. Vakar greta Kauno, prie automagistralės Via Baltica, buvo iškilmingai atidarytas bendrovės „Biržų žemtiekimas" padalinys. Tai svarbus įmonės žingsnis siekiant būti arčiau klientų, dar operatyviau reaguoti į jų pageidavimus ir pasiūlyti pačius tinkamiausius sprendimus konkrečiam ūkiui.

Šiuolaikiškai įrengtame erdviame ofise įsikūrė penkiolika įmonės vadybininkų, anksčiau sunkiai tilpdavę gerokai mažesnėse patalpose prie Babtų (Kauno rajone). Kieme išsirikiavo įmonės atstovaujamos technikos gaminiai, tarp kurių sodriai žalia spalva iš tolo švietė pagrindiniai flagmanai - vokiški traktoriai Deutz Fahr.

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas

Tradicinis iškilmingas juostelės perkirpimo momentas - taip duotas oficialus startas naujojo Kauno padalinio darbinei veiklai

Pradėdamas renginį, „Biržų žemtiekimo" valdybos pirmininkas Viktoras Rinkevičius į susirinkusius ūkininkus ir žemdirbiškų organizacijų atstovus kreipėsi šiltais ir nuoširdžiais žodžiais: „Mieli tikėjimo broliai ir seserys, leiskite man taip į jus kreiptis, nes žemdirbystė - kaip tikėjimas, kaip meilė saulei, dangui, žemei. Mūsų keliai ir mūsų tikslai yra bendri". Valdybos pirmininko žodžiais, naujasis įmonės filialas suteiks galimybių patogiau aptarnauti žemdirbius, kurie yra ir visada bus laukiami svečiai ir Biržuose, ir Kaune.

Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas džiaugėsi, kad filialas įkurtas strategiškai labai apgalvotoje vietoje - netoli geografinio šalies centro, stipriausių šalies žemdirbiškųjų rajonų apsuptyje. „Daug pasakyti apie „Biržų žemtiekimą" galima vien pažiūrėjus į valdybos pirmininką: jis subūrė čia esančius, visi pasitiki tokiu vadovu ir jo darbais", - sakė J. Talmantas.

„Biržų žemtiekimo" vadybininkų komanda pasirengusi ieškoti ir rasti geriausius sprendimus konkrečiam ūkiui

Kartu jis pastebėjo, kad ko gero nė viena kita įmonė negalėtų pasigirti turintį tokio profesionalumo konsultantą, koks yra „Biržų žemtiekimo" generalinis direktorius Saulius Silickas. „Jis, būdamas NMA direktorius, kūrė kaimo plėtros taisykles, o dabar principingai jas įgyvendins savo įmonėje. Niekas kitas nesuteiks ūkininkams galimybių nemokamai gauti tokio lygio konsultacijų. Pavadinčiau tai išskirtinės kokybės produkcija", - šmaikštavo LŪS pirmininkas.

Filialo kieme - technikos ekspozicija

Pasinaudodamas proga, J. Talmanats Lietuvos ūkininkų sąjungos vardu padėkojo bendrovei „Biržų žemtiekimas" už tai, kad įmonė buvo pagrindinė konkurso „Metų ūkis" rėmėja ne tik pernai, bet ir bus dar ateinančius trejus metus - tai patvirtinta sutartimi.

Baigdamas sveikinimo kalbą J. Talmantas pridūrė, kad šiandien pat nusipirktų naują Deutz Fahr traktoriaus modelį, kurį yra nusižiūrėjęs praėjusį rudenį parodoje „Agritechnika", tačiau teks luktelėti, kol toks galiūnas pasieks Lietuvą - tai turėtų būti kitais metais.

Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos generalinis direktorius Jonas Sviderskis priminė, kad „Biržų žemtiekimas" turi garbės vadintis viena seniausių mūsų šalies įmonių - šią vasarą sukaks 55 metai nuo įmonės veiklos pradžios! „Tai įrodo, kad jūs tikrai puikiai dirbate. Ačiū už tai, kad užduodate aukštą toną visos mūsų šalies žemdirbystės kultūrai", - neabejojo J. Sviderskis.

LŽŪBA generalinis direktorius Jonas Sviderskis dovanų įteikė laikrodį ir palinkėjo, kad jis toliau skaičiuotų ilgus sėkmingos veiklos metus

Unikaliu „Biržų žemtiekimo" gebėjimu išlaviruoti tarp laikmečių kaitos ir išlaikyti nepakitusią verslo kryptį džiaugėsi ir Žemės ūkio technikos asociacijos prezidentas Andrėjus Jakas. „Prisimenu Viktorą Rinkevičių kaip geriausią draugą ir stiprų inžinierių dar iš tų laikų, kai mes dirbome kolūkyje Pasvalio rajone", - prisiminimais dalijose A. Jakas.

Pasinaudodamas proga A. Jakas priminė, kad šiandien Žemės ūkio technikos asociacija, neseniai atšventusi dvidešimtmetį, jungia 40 įmonių. „Mes tarsi antroji „Maxima". Vykdome maždaug 85 proc. prekybos technika ir atsarginėmis detalėmis. Bendra metinė apyvarta siekia per pusantro milijardo litų, o šiemet tikriausiai pasieksime du milijardus", - optimistiškai nusiteikęs A. Jakas.

Žemės ūkio technikos asociacijos prezidentas Andrėjus Jakas pabrėžė daugiau kaip pusšimtį metų nesikeičiančią „Biržų žemtiekimo" veiklos kryptį - šiais permainų laikais tai unikalu

Sveikinimo žodį tarė ir žurnalo „Mano ūkis" vyriausioji redaktorė Danguolė Skarbalienė, primindama, kad biržiečių įmonė neabejotinai gali didžiuotis, jog Tarptautinė žemės ūkio leidinių žurnalistų komisija geriausiu 2013 m. metų traktoriumi išrinko Deutz Fahr Agrotron TTV 7250 modelį. Šis traktorius taip pat pelnė prestižinį tarptautinį apdovanojimą „Good Design Awards", kuris skiriamas naujiems gaminiams už jų funkcionalumą, valdymą, estetiką ir dizainą.

Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos direktoriaus pavaduotojas Rimtautas Petraitis sakė neabejojąs, kad įmonės plėtra leis teikiamomis paslaugomis pasinaudoti platesniam klientų ratui

„Biržų žemtiekimo" generalinis direktorius Saulius Silickas pabrėžė, kad visa žemdirbiška visuomenė šiuo metu yra ant naujos 2014-2020 m. finansinės perspektyvos slenksčio. Ko gero tai bus paskutinis finansinis laikotarpis, kai bus remiama „geležis" - konkrečiai apčiuopiama technika. Kaip žinia, senosios ES šalys jau senokai neberemia technikos, o parama yra nukreipta į vadinamąsias intelektualesnes kryptis: aplinkosaugą, inovacijas, mokslą.

S. Silickas pagarsino naują įmonės šūkį - „Jūsų sėkmė - mūsų sėkmė", kuris aiškiai atspindi daug metų išlaikomą įmonės filosofiją. Abi pusės - ir klientas, ir teikėjas - turi laimėti, nes jei viena kuri jausis nuskriausta ir nelaiminga, tai jau blogai. Kitaip tariant, jei pralaimi viena pusė, tai iš tikrųjų pralaimi abi.

„Mes siekiame pasiūlyti sprendimą, padėsiantį rasti geriausią išeitį bet kokioje situacijoje, o ne parduoti daiktą", - veiklos filosofiją apibūdino „Biržų žemtiekimo" generalinis direktorius Saulius Silickas

„Biržų žemtiekime" dirba 57 darbuotojai. Įmonė plėtoja dvi pagrindines kryptis - prekybą žemės ūkio technika ir įranga gyvulininkystės ūkiams. Pagrindiniai technikos gamintojai, kuriems atstovauja „Biržų žemtiekimas", yra „Deutz Fahr" (traktoriai, kombainai, pašarų ruošimo technika), „Dieci" (teleskopiniai krautuvai), „Logset" (medkirtės), „Vogel Noot" (žemės dirbimo ir sėjos technika), „Zaslaw" (priekabos ir puspriekabės), „Bredal" (trąšų barstytuvai), „Unigreen" (purkštuvai), „Mazzotti" (purkštuvai), „Orkel" (presai), „Sfoggia" (sėjamosios) ir kiti.

Gyvulininkystės kryties ūkiams siūloma kompanijos „GEA Farm Technologies" (buvusi WestfaliaSurge) įranga, kuri gali būti pritaikoma paties įvairiausio dydžio ūkiuose. „GEA DairyProQ" - pirmoji pasaulyje išmanioji melžykla, kuri ne tik automatizuotai melžia karves, bet ir atlieka tokias operacijas, kaip tešmens paruošimas ir dezinfekavimas, kurios be žmogaus dalyvavimo būdavo neįmanomos.

Trakų rajono žemdirbiams atstovavę ūkininkai Laimutė Kamaitienė ir Steponas Puipa pastebėjo, kad įmonės „Biržų žemtiekimas" darbuotojai dirba labai nuoširdžiai, o ši savybė teigiamai veikia ūkininkų apsisprendimą pirkti

„Ateityje, ko gero, ir augalininkystės, ir gyvulininkystės srityse aktualiausias bus precizinis ūkininkavimas. Mūsų įmonė tam teikia prioritetą jau šiandien", - pabrėžė S. Silickas pridurdamas, kad žemdirbiui reikia parduoti ne daiktą, o sprendimą. Be to, dar didesnį dėmesį numatoma skirti serviso kokybei, nes, kaip sakoma, tik pirmąjį gaminį parduoda prekybos vadybininkai, o visus kitus - jau serviso specialistai.

Vienas po kito į sceną kilę žemdirbiai gyrė kompanijos darbo stilių ir dėkojo už neįkyrų nuoširdų bendravimą, įsiklausymą į kiekvieno norus ir galimybių įvertinimą. O štai LŪS vicepirmininkas ir Telšių skyriaus pirmininkas Vytautas Rakickas, visus pasveikinęs žemaitiškai, pasiūlė ilgai nelaukus kurti dar vieną filialą Telšiuose - esą jau ir vietą tinkamą būsimam pastatui vietiniai žemdirbiai yra parinkę. „Telšių, Plungės, Šilalės rajonuose veikia vieni stipriausių šalyje gyvulininkystės ūkiai, čia tikrai būtų ką veikti", - viliojo V. Rakickas.

LŪS vicepirmininkas ir Telšių skyriaus pirmininkas Vytautas Rakickas sakė neturįs priekaištų metus laiko jo ūkyje dirbančiam traktoriui Deutz Fahr Agrotron TTV 7250

Beje, V. Rakicko ūkyje jau metai laiko dirba garsiojo modelio traktorius Deutz Fahr Agrotron TTV 7250. „Iš pradžių šiek tiek gąsdino elektronikos gausa. Bet dabar įsitikinau, kad tai nepakeičiamas pagalbininkas ūkio darbuose. Visiems žemdirbiams drąsiai tokį traktorių rekomenduočiau įsigyti", - pasirinkimu nenusivylė V. Rakickas.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai