Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 A1 Basf 2024 04 09 / 2024 04 19 m1
Technika
Plečia pasiūlą naujų gamintojų mašinomis ir produktais

Akademija (Kauno r.) Kiekviena įmonė, dalyvavusi parodoje „Ką pasėsi...", stengėsi lankytojus patraukti ar nustebinti, išsiskirti iš kitų. Šiemet ne vieno lankytojo akis užkliuvo už didžiulio „šokoladinio" Deutz Fahr traktoriaus, jis tapo vienu iš pagrindinių fotografavimo(-si) objektų. Taip originaliai ir netikėtai žemės ūkio technikos ir įrangos prekybos įmonė „Biržų žemtiekimas" savo stende, kuriame eksponavo daugybę naujų mašinų, pasitiko klientus.

Pasak bendrovės vadovo Sauliaus Silicko, traktorių Deuth Fahr asortimentas išplėstas atnaujintų trijų serijų, apimančių nuo 90 iki 200 AG diapazoną, traktoriais. „Šie traktoriai atitinka griežčiausius taršos reikalavimus ir technologiškai yra paruošti tiksliajam ūkininkavimui", - pabrėžė įmonės vadovas. Jo teigimu, ūkininkas tiksliajam ūkininkavimui reikalingą įrangą gali įsigyti iš karto kartu su traktoriumi arba įsidiegti tada, kai tik bus tam pasiruošęs.

Bioversija 2024 04 15 m7

Saulius Silickas džiaugėsi, kad „šokoladinio" traktoriaus idėja pasiteisino - jis tapo vienu iš pagrindinių parodos fotografavimo (-si) objektų

Naujovė įmonės produktų paletėje - austrų žemės ūkio technikos gamintojo „Regent" žemės dirbimo padargai. Su šia šimtametes gamybos tradicijas turinčia kompanija „Biržų žemtiekimas" pradėjo bendradarbiauti, kai ši prieš trejus metus ėmė plėsti eksporto rinkas (iki tol savo technika prekiavo tik Austrijoje, Vokietijoje ir Prancūzijoje).

„Tai gilių tradicijų gamintojas, kurio mašinos atitinka pačius aukščiausius kokybės standartus", - tikino S. Silickas, pabrėždamas, kad pirmiausia kompanija „Regent" pradėjo gaminti plūgus, todėl šioje srityje yra ypač stipri.

Šimtametes gamybos tradicijas turinčios kompanijos „Regent" gamoje - nuo 2 iki 9 korpusų apverčiamieji plūgai

Tad gamoje nuo 2 iki 9 korpusų apverčiamieji prikabinami, pusiau prikabinami, pakabinami plūgai, kurie gali būti su varžtine, hidrauline ir spyruokline apsauga. Taip pat siūlomi nuo 3 iki 6 m pakabinami ir prikabinami diskiniai bei noraginiai skutikliai, frezos, sėjamosios. Šiemet gamintojas planuoja išplėsti gamą ir pristatyti giluminius purentuvus, taip pat prispaudimo volus su lyginimo lentomis. Austrijos kompanijos „Regent" žemės dirbimo technika pakeitė mūsų šalies žemdirbiams gerai žinomą tos pačios šalies gamintojo „Vogel&Noot" mašinas bendrovės „Biržų žemtiekimo" asortimente.

Ieškantiesiems ekonominės klasės žemės dirbimo ir sėjos mašinų, bendrovė siūlo Lenkijos gamintojo „Agro-Masz" techniką, skirtą nedideliems ūkiams, kurių perkamoji galia mažesnė. Nauja bendrovės asortimente ir Lietuvos rinkoje - Prancūzijos gamintojo „Kuhn" purkštuvai. Pasak vadybininko Andriaus Pavilonio, po ilgų derybų „Biržų žemtiekimui" buvo suteikta teisė prekiauti šio gamintojo purkštuvais mūsų šalyje. Parodoje eksponuotas purkštuvas su 4 t rezervuaru ir 28 m purškimo sijomis jau turi savininką.

Be technikos ir įrangos, prekiaus ir trąšomis

Bendrovė „Specagra" parodoje pristatė ne tik Zetor traktorius, tarp kurių ir atnaujinta Major serija, bet ir didžiulę gamą kitos technikos bei įrangos, nemažai gyvulininkystės ūkiams skirtų produktų. Įmonės direktorius Renaldas Pelanis pabrėžė, kad nuolat plečiamas šio sektoriaus asortimentas atstovaujamų įmonių ir savos gamybos įranga, o tai skatina gyvulininkystės ūkių stiprėjimas.

„Ko gero praėjusių metų grūdų nuostoliai turės pasekmių technikos pirkimui, tačiau džiaugiamės atsigaunančiais pieno ūkiais ir tikimės, kad investicijos į šiai šakai reikalingą techniką ir įrangą leis įmonei gauti panašiai pajamų kaip ir pernai", - sakė R. Pelanis. Jis pabrėžė, kad bendrovė plečia savo veiklą ir nuo šiol dirba ne tik Panevėžyje, bet ir Šakiuose bei Plungėje, o iki metų galo yra numatę atidaryti dar du serviso centrus, kad regionų ūkininkams būtų patogu gauti serviso paslaugas ar įsigyti reikiamų atsarginių dalių.

Renaldas Pelanis (kairėje) ir Gintaras Balilionis pabrėžė, kad bendrovė „Specagra" ypač išplėtė gyvulininkystės ūkiams skirtų mašinų ir įrangos asortimentą, taip pat pradėjo prekiauti trąšomis, skirtomis dirvožemio pH pusiausvyrai atkurti

Įmonės pardavimų vadovas Gintaras Balilionis atkreipė dėmesį į visiškai naują produktą asortimente - lenkų gamintojo „Team-Rol" trąšas OrCal¸ skirtas dirvožemio pH pusiausvyrai atstatyti. Jo teigimu, lenkų ūkininkai, konsultuodamiesi su mokslininkais, prieš septynerius metus rado sprendimą, kaip atkurti nualintas žemes ir išspęsti dirvožemio rūgštėjimo problemą. „Tai net ne trąšos, o unikalios formulės papildas dirvožemiui. Lenkijoje šis produktas labai populiarus. Mes tikime tuo produktu, todėl įsileidžiame į įmonės asortimentą. Nesiūlome produktų, kuriais patys netikime ir nepasitikime", - kalbėjo G. Balilionis.

Gyvulininkystės mašinoms pirkėjų netrūksta

Bendrovės „Agroteka" direktorius Eimantas Kavoliūnas pastebėjo, kad pastaruoju metu ypač domimasi pieno ūkiams skirta technika. Įmonė jau ne vienus metus prekiauja slovėnų kompanijos SIP žaliojo pašaro ruošimo mašinomis, Goweil ritinių presais-vyniotuvais. Pastarųjų paklausa šiemet išaugo, šiuo metu užsakytos 7 mašinos. „Galima sakyti, kad tai brangiausias ir kartu pažangiausias presas-vyniotuvas rinkoje. Nežiūrint to, kad pirminė investicija gana didelė, bet ūkininkai vis labiau fokusuojasi į aukštesnės kokybės techniką, jiems svarbu technikos atsiperkamumas ir darbo našumas", - pastebėjimais dalijosi E. Kavoliūnas.

Pasak Eimanto Kavoliūno, gyvulininkystės ūkiams skirta technika pastaruoju metu itin paklausi

Jo teigimu, populiarios ir kompanijos „Strautmann" mašinos, kuriomis prekiauti pradėjo pernai. Jau pirmais prekybos metais parduota ne viena savikrovė priekaba, o šią žiemą ypač išaugo pašarų maišytuvų-dalytuvų paklausa.

„Nors tvartinis laikotarpis baigiasi, tačiau ūkininkai vis dar užsako pašarų maišytuvus. Tai rodo, kad gyvulininkystės ūkiai mato perspektyvą ir galvoja apie ateitį. Ypač džiugina, kad ūkininkai keičia požiūrį į mašinų pirkimą. Jei lig šiol buvo labai populiaru sprendimą priimti paskutinę minutę, tai dabar jie mašinas užsisako iš anksto. Taip ir mums lengviau, ir jiems geriau, nes gali įsigyti ne tik tai, kas yra sandėliuose, bet tai, ko jiems iš tikrųjų reikia", - sakė „Agroteka" vadovas.

Sėjamoji Farmet Falcon parengta dirbti Strip Till technologija, kuri ypač pasiteisina auginant rapsus

Augalininkystės ūkiams bendrovė pristatė naują Farmet Falcon sėjamąją, kuri parengta dirbti Strip Till technologija. Ši technologija ypač pasitvirtina auginant rapsus. Kadangi įdirbamos tik juostos, taupomi degalai, sumažėja galios poreikis, o tiksliai po sėkla įterptos trąšos užtikrina didesnį rapsų derlių.

Išplėtė įmonė savo asortimentą grūdų džiovinimo ir saugojimo įranga bei technologiniais sprendimais. Pasak E. Kavoliūno, nuo praeitų metų rudens šioje srityje aktyviai dirbti pradėjusi įmonė naujų užsakymų jau nebepriima - paklausa viršijo lūkesčius ir įmonės pajėgumus įrangą montuoti.

Karvės įmitimą vertins speciali kamera

Pažangius sprendimus ir technologijas pieno ūkiams teikianti įmonė „DeLaval" parodoje ūkininkams pristatė patobulintų funkcijų melžimo robotą ir demonstravo didžiausią naujovę - DeLaval karvių kūno būklės vertinimo sistemą. „Ūkyje prie paskirstymo vartų ar melžimo roboto, kur yra DeLaval identifikavimo įrenginys, sumontuota ir į bandos valdymo programą integruota kamera pasako, koks gyvulio įmitimas. O tai ūkininkui padeda optimizuoti šėrimą ir kartu didinti primilžį", - naująją sistemą trumpai apibūdino „DeLaval" serviso vadovas Linas Baltrušaitis.

Kūno vertinimo kamera padaro karvių strėnų srities įlinkių trimatį vaizdą ir siunčia į kompiuterį. Atsižvelgiant į karvės veislę, laktacijos laiką, sistema nustato, koks karvės įmitimas tą laktacijos dieną. „Viskas parodoma grafiškai kompiuteryje ir nereikia būti ekspertu, kad įvertintum šėrimą. O bandos valdymo programa įspėja, jeigu karvės įmitimas nukrenta žemiau normos ar ją viršija", - L. Baltrušaitis pasakojo apie nesudėtingą kameros naudojimą.

„DeLaval" serviso vadovas Linas Baltrušaitis parodoje ūkininkams demonstravo karvių kūno vertinimo kamerą

Kamera gali būti montuojama ne tik robotizuotuose ūkiuose, bet ir tuose, kurie turi DeLaval melžimo aikštelę, svarbu, kad ūkyje būtų bandos valdymo programa ir gyvulių identifikavimo sistema. L. Baltrušaičio teigimu, karvių kūno būklės vertinimo sistema skirta vidutiniams ir stambesniems ūkiams, kurie skaičiuoja šėrimo išlaidas. „Neabejojame, kad ši sistema bus paklausi šiuolaikiškuose ūkiuose", - teigė jis. Pirmąją karvių kūno būklės vertinimo sistemą jau įsigijo vienas „Augos" grupės ūkis, ji šiuo metu yra bandoma.

Parodoje pristatytas ir naujesnis roboto DeLaval VMS modelis, su patobulintomis funkcijoms. Be kai kurių kitų technologinių naujovių, robote įdiegta išmanioji pulsacija, kuri, pasak L. Baltrušaičio, individualiai adaptuojasi prie kiekvieno gyvulio.

„Kiekvienais metais mūsų inžinieriai sukuria kažką naujo, tobulina technologijas, kad sistema būtų dar efektyvesnė. Ir šiuo metu, manau, mes turime bene našiausią robotą, kuris melžiklius ant spenių gali uždėti įvairiausiais kampais, todėl dėl netaisyklingų spenių nebereikia brokuoti karvių", - teigė įmonės atstovas.  

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
    Visos apklausos