Technika
Parodos „Agritechnica“ durys jau atvertos lankytojams (Fotogalerija)
2013-11-11

Hanoveris. Vokietijoje prasidėjusi tarptautinė žemės ūkio technikos ir technologijų paroda „Agritechnica 2013" kaip ir kiekvienąkart traukia minias lankytojų iš viso pasaulio. Parodos organizatoriai skelbia, kad šiųmetė paroda ir vėl sumušė ankstesniųjų renginių rekordus. Iki šio šeštadienio tikimasi sulaukti ir rekordiškai daug - per 400 000 - lankytojų.

Po „Agritechnica" stogu išsitenka be išimties viskas, ko reikia šiuolaikiniam žemdirbiui. Technika, technologijos, įrengimai ir žinios. Čia sukoncentruotos pažangiausios inovacijos. Sausakimšos ekspozicijos ir lankytojų apsuptos mašinos - tokį vaizdą galima pamatyti nuo pat ankstyvo ryto iki vėlyvo vakaro. Mašinų spūstys kausto Hanoverio eismą visą dieną.

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas

Net ir išankstinėmis parodos lankymo dienomis (sekmadienį ir pirmadienį), kuriomis bilietai kainuoja dukart brangiau negu įprastomis dienomis, ekspozicijos sausakimšos

Parodoje naujoves pristato 2 930 dalyvių iš 47 valstybių. Daugiau kaip pusė dalyvių - iš užsienio valstybių. Dalyvių sąraše ir 4 Lietuvos įmonės. Parodoje pirmą kartą savo produkciją pristato Baltarusijos, Šiaurės Airijos, Serbijos mašinų gamintojai. Statistiniai „Agritechnica" rodikliai 2 proc. aukštesni negu praėjusioje parodoje. Padidėjo ir renginio paviljonų plotas: nuo 38 ha (2011 m.) iki daugiau kaip 41 ha šiemet. Skaičiai iškalbingi. Tarp tokio pobūdžio renginių pasaulyje „Agritechnica" įsiveržia į lyderio pozicijas.

„Užsienio kompanijų skaičius ir toliau auga. Tai rodo vis didėjančią šio renginio tarptautinę reikšmę. Galima teigti, kad pasaulis susitinka parodoje „Agritechnica" ir mes tuo labai didžiuojamės. Čia geriausia vieta kompanijoms prisistatyti, naujiems kontaktams užmegzti ir verslo partneriams susitikti", - sako pagrindinio parodos organizatoriaus - Vokietijos žemės ūkio asociacijos DLG - generalinis direktorius Reinhardas Grandkė (Reinhard Grandke).

Parodoje ne tik užmezgami nauji kontaktai, bet ir aptariami verslo reikalai. Naujausios informacijos gauna ir mokslininkai. Nuotraukoje Valtra kompanijos atstovų (antras iš dešines Marku Latvala (Markku Latvala), ketvirtas iš dešinės Viktoras Martikainenas (Viktor Martikainen), trečias iš kairės Vile Mansikamaki (Ville Mansikkamäki) ir suomiškų traktorių pardavimo komandos iš „Rovaltros" susitikimas

Nepriklausomai vertinimo komisijai šiemet buvo pateiktos 393 inovacijos, iš kurių aukso medaliais apdovanotos keturios, sidabro - trisdešimt trys. Daugiausia medalių atiteko Vokietijos kompanijos „Claas" naujovėms - iš trisdešimt septynių apdovanojimų aštuoni papuošė šios įmonės inžinierių kūrinius. Tiesiogiai su traukos ir krovos technika susiję 10 apdovanojimų: 2 aukso ir 8 sidabro.

Aukso medalis atiteko Italijos kompanijos „Merlo" krautuvui Turbofarmer 40.7 Hybrid

Vienintelis parodos komisijos įvertintas (sidabro medaliu) traktorius  - Austrijos kompanijos inžinierių kūrinys Lintrac 90

Dauguma žemės ūkio technikos gamintojų verslo aplinką vertina labai pozityviai, teigdami, kad šiemet tikimasi gauti rekordiškai daug pajamų. Vienos iš didžiausių AGCO korporacijos apyvarta trečiąjį ketvirtį išaugo beveik 8 proc., o 9 mėnesių pajamos yra 9,2 proc. didesnės, palyginti su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu. Korporacijos pajamos šiemet turėtų pasiekti 11 mlrd. JAV dolerių. Skaičiuojama, kad 2016 m. apyvarta sudarys net 15 mlrd. JAV dolerių.

Parduoti rekordiškai daug traktorių tikisi ir stipriausias korporacijos ženklas - kompanija „Fendt". Pasak įmonės prezidento Martino Rihenhageno (Martin Richenghagen), tikėtina, kad šiemet žemdirbiai įsigys iš viso 18 tūkst. Fendt traktorių, t. y. beveik 4 tūkst. daugiau negu pernai.

Vokietijos žemės ūkio mašinų asociacijos duomenimis, šalies žemės ūkio technikos pramonė išgyvena aukso amžių. Vokiškų mašinų pardavimo apimtys vertinamos 8 mlrd. eurų. Pirmojo pusmečio ekonominiai rodikliai yra 9 proc. aukštesni negu pernai. Panašaus augimo tikimasi ir kitąmet.

Paroda „Agritechnica 2013" vyksta Hanoverio parodų centre 10-16 dienomis. Pirmą kartą ji buvo surengta 1985 metais.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai