Technika
Kol žolė dar auga, verta pasigilinti į šienavimo technikos ypatumus
2013-05-17

Kelmė. Trimis-keturiomis savaitėmis vėluojantis pašarų gamybos sezonas, žemės ūkio mašinas parduodančias įmones šiemet privertė ieškoti naujų būdų technikos galimybėms pristatyti. Pademonstruoti Vokietijos kompanijos „Fella" šienavimo mašinų darbo vakar nepavyko ir bendrovei EWA, tačiau iš seminaro pieno ūkių šeimininkai išvažiavo ne tik pasisėmę vertingų žinių, bet ir geros nuotaikos.

Įmonės EWA vadovas Gediminas Kvietkauskas apgailestavo, kad šiemet gyvulininkystės ūkių šeimininkai negalėjo išvysti, kaip dirba vokiškos mašinos: „Vėlyvas pavasaris pakoregavo mūsų planus ir vietoj mašinų darbo demonstracijos didesnį dėmesį skirsime šienavimo technikos bei technologijų teorinėms žinioms pagilinti". Jo nuomone teorija ne mažiau svarbi negu praktika.

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas

Gediminas Kvietkauskas įsitikinęs, kad  žemdirbiams reikalingi ne tik praktiniai, bet ir teoriniai renginiai technikai pristatyti

Pasak G. Kvietkausko, informacijos, kurią vertėtų žinoti mašinas perkantiems ir jas besirenkantiems ūkininkams labai daug. Kompanija „Fella" - vienas iš seniausių šienavimo technikos gamintojų, savo veiklos istoriją skaičiuojantis nuo 1918 m. Fella mašinų asortimentas siekia net 105 modelius.

Įmonė gamina skirtingų ūkių poreikius atitinkančias šienapjoves, grėblius ir vartytuvus. EWA vokiškas mašinas į Lietuvą pradėjo tiekti 2008-aisiais. G. Kvietkausko teigimu, jos labai paklausios: mašinų pardavimai šiemet jau viršijo praėjusių metų to paties laikotarpio rezultatus. Skaičiuojama, kad pernai Fella mašinos užėmė 16 proc. Lietuvos šienavimo technikos rinkos.

Į seminarą, surengtą vienoje Kelmės r. kaimo turizmo sodyboje susirinko pussšimtis pieno ūkių šeimininkų. Kad šienavimo pamokos neprailgtų, seminaro organizatoriai pateikė nemažai siurprizų

Fella šienapjovių konstrukcijos ypatumus pristatęs EWA produktų vadybininkas Remigijus Savickas akcentavo, kad šių mašinų patikimumu niekas neabejoja. „Kompanija turi didelę šienavimo technikos patirtį, yra specializuota šio tipo technikos gamintoja, užpatentavusi nemažai konstrukcinių sprendimų ir už inovacijas gavusi dešimtis prestižinių parodų apdovanojimų. Tai įrodo, kad šios mašinos geros kokybės", - tikino R. Savickas.

Jis išskyrė Fella šienavimo mašinų apsaugos ir paviršiaus kopijavimo sistemas, kurios yra itin efektyvios. „Be to, vokiškos šienapjovėms nereikia daug traktorių galios. Grėbliuose naudojamos sistemos užtikrina saugumą. Tai mažai priežiūros reikalaujančios mašinos. Jų eksploatavimo sąnaudos palyginti nedidelės", - aiškino specialistas.

Fella šienavimo technikos konstrukcijos ypatumus pristatė Remigijus Savickas

R. Savicko teigimu, įmonėje taikomi griežti kokybės standartai. Pavyzdžiui, ar spyruoklės patvarios, tikrinama specialiame moduliatoriuje, kuriame jos per kliuvinį pertraukiamos 200 tūkst. kartų. Jei nelūžta nei viena iš tam tikros partijos spyruoklė, leidžiama jas montuoti. Vartytuvuose taip pat įdiegta nemažai unikalių techninių sprendimų (pavyzdžiui, spyruoklių tvirtinimo mechanizmas) suteikiančių jiems pranašumų. Vadybininkas pabrėžė, kad kompanija „Fella" techniką tobulina kiekvienais metais, nes keičiasi klientų poreikiai, atsiranda naujų reikalavimų.

Seminare dalyvavę ūkininkai įvertino DriveGuard apsaugos sistemos privalumus. Greičiausiai disko plokštelę pakeitę dalyviai buvo apdovanoti prizais

Drive Guard apsaugos sistema Fella šienapjovėse įdiegta tik pernai. Pasak R. Savicko, kiekvienas šienapjovių diskas turi atskirą Drive Guard apsaugos sistemą, kuri įrengta gerai apgalvotoje, patogioje vietoje, t. y. viršutinėje disko dalyje. „Sutikus kliūtį ir diskui užsikirtus, plokštelė nukerpama. Čia pat lauke ją galima pakeisti, atsukus kelis varžtus. Tai kelių minučių darbas. Nereikia nei išleisti daug pinigų remontui, nei sugaišti daug laiko. Tai ypač aktualu, kai orai nepalankūs ir reikia skubėti išnaudoti kiekvieną saulėtą dieną", - apie Fella šienapjovių privalumus kalbėjo vadybininkas.

Vokiškas šienapjoves Lietuvos ūkininkai vertina ne tik dėl patikimos konstrukcijos, bet ir dėl prieinamos kainos. Telšių r. ūkininkaujantys Palmira ir Jonas Šilingai šiemet įsigijo frontalinę šienapjovę Fella FZ. Pasak Jono, svarbiausias pasirinkimo kriterijus buvo kokybės ir kainos santykis. „Fella mašinų kaina protinga. Įsitikinome, kad vokiška kokybė labai gera", - tvirtino ūkininkas.

Jonas Šilingis žolės derlių pjauna traktoriaus priekyje kabinama frontaline ir viena šoninio pakabinimo šienapjove. Dviejų Fella šienavimo mašinų junginio darbinis plotis siekia 7,5 m, todėl šienaujama itin našiai

Šilingų įsigytos Fella frontalinės šienapjovės FZ darbinis plotis 3 metrai

Pieno gamintojai laiko per 30 melžiamų karvių bandą (su prieaugliu - virš 100 galvijų), valdo 270 ha žemės, iš kurios pusę sudaro žolynai. Gyvuliai vasarą ganomi, o žiemai žoliniai pašarai konservuojami ritiniuose. Pasak Jono, karvės tik šios savaitės pradžioje buvo išgintos į ganyklas, tad apie šienapjūtę kalbėti dar anksti: „Žolė dar maža. Paprastai pievas šienaujame du kartus ir stengiamės, kad žolė neperaugtų". J. Šilingiui bendrovė EWA įteikė raštą už inovatyvumą ir atvirumą naujovėms.

Pasak G. Kvietkausko pieno ūkių šeimininkai itin aktyviai pradėjo dairytis šienavimo technikos pastarosiomis savaitėmis, kai atšilo orai, stabilizavosi pieno kainos. Jis pastebėjo, kad ūkininkai išmoko investuoti ir pirkti už savo pinigus: „Šiemet ES fondų nereikėtų sureikšminti. Tik apie 10 proc. mūsų sutarčių susijusios su ES fondų parama, o dauguma žemdirbių techniką perka už savo lėšas".

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai