Basf A1 25 03 24 Basf m1 25 03 24
Technika
Juostiniam žemės dirbimui ir sėjai - naujo gamintojo technika

Kauno r. Minimalus žemės dirbimas ir jam skirta technika populiari tarp Lietuvos ūkininkų, pamažu auga susidomėjimas ir juostiniu žemės dirbimu bei sėja - gana nauja technologija mūsų šalyje. Juostiniam žemės dirbimui ir sėjai skirtas mašinas gaminanti britų įmonė jau atstovaujama ir Lietuvoje.

Šį mėnesį žemės ūkio technikos importuotoja bendrovė „DOJUS agro" tapo oficialia britų kompanijos „Claydon" atstove ir išplėtė siūlomos technikos asortimentą juostiniam žemės dirbimui ir sėjai skirtomis mašinomis.

Bioversija m7 2024 03 12

Didžiosios Britanijos kompanijos „Claydon" mašinomis žemę dirbti ir sėklas juostomis įterpti galima tiesiai į ražieną, minimaliai ar giliai suartą dirvą

Pasak „DOJUS agro" produktų vadovo Dangio Valaičio, bendradarbiavimas su britais suteikia galimybę privatiems ūkiams ir žemės ūkio bendrovėms pasiūlyti daugiau sprendimų jų darbo našumui didinti.

„Mūsų produktų krepšelyje šis gamintojas atsirado neatsitiktinai. Visi pastebime klimato pokyčius, dirvos eroziją, rinkų svyravimus ir daug kitų veiksnių, kuriems daryti įtakos žemdirbiai negali. Naudodamas juostinio žemės dirbimo technologiją, ūkininkas sutaupo iki 4 kartų daugiau laiko ir net iki 3 kartų sumažina sąnaudas", - pabrėžia D. Valaitis.

Pasak Dangio Valaičio,oficialia „Claydon" atstove tapusi bendrovė „DOJUS agro", šiemet mininti veiklos 25-metį, nuo šiol galės pasiūlyti žemės dirbimo ir sėjos mašinų gamą tiek smulkiems, vidutiniams, tiek didžiausiems ūkiams: nuo tradicinių iki Lietuvoje dar tik populiarėjančių juostinio žemės dirbimo technologijų

Jo teigimu, Didžiosios Britanijos įmonė jau 15 m. šalies rinkoje žinoma kaip juostinio žemės dirbimo technologijos mašinų gamintoja, skirianti dėmesį ir investicijas šios srities produktams tobulinti. 2002 metais, kai grūdų kainos labai nukrito, gamyklos savininkas ir Safolko grafystės ūkininkas Džefas Klaidonas (Jeff Claydon) buvo priverstas iš naujo įvertinti tradicinius grūdų auginimo būdus.

Norėdamas sutaupyti išlaidų ir laiko, jis sukūrė sėjamąją su specialia, patentuota sistema: pirmas noragas purena ir padaro kanalą augalo šaknims augti, o išsėjimo noragas - paskleidžia sėklą 17,8 cm plotyje. D. Valaičio teigimu, ši sėjamoji daug ekonomiškiau, greičiau ir patikimiau įterpia sėklas į ražieną, minimaliai ar giliai suartą dirvą.

Patentuota Claydon sistema sėkmingai naudojama daugiau kaip 30 šalių visame pasaulyje, įvairiose dirvose ir įvairiomis klimato sąlygomis. Kompanijos padargai unikalūs tuo, kad juos sukūrė ūkininkas, kuris praktiškai žinojo, kokius iššūkius teks įveikti jo kuriamai mašinai ir kokius rezultatus ji turės pasiekti. Sukurtos technikos efektyvumas buvo išbandytas nuosavam ūkyje, dirbant realiomis sąlygomis.

Bendrovės „Claydon" mašinos Lietuvoje nėra visiška naujiena. Nors iki šiol kompanija oficialaus atstovo šalyje neturėjo, keletas Lietuvos ūkininkų Claydon mašinų buvo įsigiję tiesiai iš gamintojo ir dirbo jomis savo ūkiuose.

Pasak D. Valaičio, pasirašyti bendradarbiavimo sutartį ir tapti partneriais paskatino augantis Lietuvoje susidomėjimas juostinės sėjos technologija. „Kompanijos puikiai atitinka viena kitos reikalavimus. Bendrovės „DOJUS agro" infrastruktūra, popardaviminio aptarnavimo tinklas, finansinis stabilumas bei žemdirbių pasitikėjimas teikia kompanijai „Claydon" vilčių, kad jų gaminamai technikai bus atstovaujama be priekaištų", - sako produktų vadovas.

Bendrovė „DOJUS agro" taip pat bus oficiali šios technikos gamintojos atstovė ir Latvijoje, Baltarusijoje bei Kaliningrado srityje.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Ko tikitės iš šiųmečio pasėlių deklaravimo?
    Visos apklausos