Technika
Informacijos apie pašarų ruošimo techniką nebūna per daug
2015-07-07

Kėdainių r. Parodos „Agrovizija" lankytojams realiomis sąlygomis, dirbant laukuose, buvo pristatyta šienavimo technika ir šienaino gamybos mašinos. Geriausius įvairių gamintojų techninius sprendimus rodė „SV technika", „Specagra", „Agrokoncerno technika", „Dotnuvos projektai", „Žaibas".

Tokios technikos demonstravimas „Agrovizijoje" vyksta kasmet, bet turimą techniką ir jos naujoves pristato vis kitų gamintojų atstovai.

Delavalis 04.01

Parodos lankytojus technikos pristatymai visada domina

Šienavimo mašinas, pagamintas „Pöttinger" gamykloje, pristatė „SV technikos" komercijos direktorius Mindaugas Urmonas. Demonstruota frontalinė šienapjovė Novacat, turinti pakabinimo sistemą Alpha Motion, kuri išsiskiria unikalia kopijavimo sistema.

Frontalinė šienapjovėNovacatsu pakabinimo sistemaAlpha Motion

Šią šienapjovę gamintojai sukonstravo taip, kad ji būtų ne stumiama, o traukiama. Dėl traukiamojo judesio šienapjovė turi dideles galimybes kopijuoti dirvos paviršių, nekeisdama žolės pjovimo aukščio ir nemažindama važiavimo greičio. Tokiu būdu apsaugoma ne tik pati mašina, bet ir pašaras būna švarus. O tai reiškia, kad gyvuliai bus sveikesni ir geriau augs.

Dar vienas „Pöttinger" techninis sprendimas - dviejų rotorių šoninės pradalgės grėbliai Eurotop. Toks grėblys turi tandeminę važiuoklę, kuri padeda grėblį transportuoti ir kuri tarnauja kaip atraminė kopijuojanti važiuoklė grėbliui dirbant. „Pastebime, kad šiuo metu populiarėja grėbliai, kurie turi atskirą važiuoklę - didėja ūkiai, didėjai ir atstumai nuo vieno lauko iki kito. Tad šitokia važiuoklė tokiems ūkiams nėra geriausias variantas, bet puikiai tinka mažesniems ūkiams, kurių laukai sukoncentruoti aplink bazę", - sakė M. Urmonas.

Dviejų rotorių šoninės pradalgės grėbliaiEurotop

Demonstruotas vienas universaliausių diržinis presas-vyniotuvas Kuhn. Šis kintamos kameros presas presuoja šiaudus, šieną, šviežią žolę. Anksčiau tokie presai buvo labiau skirti sausai masei (šiaudams, šienui) presuoti, bet gamintojas, anot M. Urmono, pataisė problemines vietas - diržų buksavimą, diržų apsivėlimą daug cukraus turinčia liucerna ir pan. Demonstruotas modelis VBP 2160 yra su vyniotuvu gale, kuris unikalus tuo, kad turi 3D sistemą, tausojančią plėvelę ir pagreitinančią patį vyniojimo procesą. Šį vyniotuvą galima nuimti, tad jis netrukdo darbams vasaros pabaigoje.

Visi Kuhn presai turi nusileidžiančias grindis, apsaugą nuo akmenų ar užsikimšimo. „Jeigu smulkinimo rotorius ar transporteris sustoja, jūs nuleidžiate grindis ir pakavimo masė vėl paduodama į pakavimo kamerą. Dar viena diržinių presų savybė - jeigu jie ir užsikemša, niekada nepaliekate nesurištos ar nesupakuotos masės lauke", - akcentavo M. Urmonas.

Universalus diržinis presas-vyniotuvasKuhn

„Agrovizijoje" apsilankę ūkininkai matė ir naujovę Lietuvoje - rinktuvinę priekabą Europrofi Combiline. Ši priekaba yra sustiprintais šonais, kad būtų galima rudenį atvežti silosą į tranšėjas ir pakrauti pilną priekabą nesibaiminant, kad konstrukcija neatlaikys kukurūzų masės. Europrofi Combiline turi dviašmenius smulkinimo peilius, tai reiškia, kad galima keisti galandymo puses ir tokiu būdu, keičiant smulkinimo peilių puses, prailginti darbo dieną.

Rinktuvinė priekaba Europrofi Combiline yra naujovė Lietuvoje

„Agrokoncerno technika" taip pat demonstravo „Pöttinger" technikos: šienapjovę Novacat, naują dvigubą šoninį grėblį TOP 662, rinktuvinę priekabą Europrofi 5000. Pastarosios talpa - 50 kub. m, gale yra du iškrovimo volai, galimos kombinacijos ir be jų. Rinktuvo plotis - 1,90 m, smulkinimas 39 mm ilgio, galimi dvipusiai peiliai.

Šoniniai Pöttinger grėbliai yra puikiai pritaikyti įvairiausioms lauko sąlygoms ir kalnuotoms vietovėms skirtai technikai. Puikų žemės paviršiaus kopijavimo rezultatą jie užtikrina dėl optimalaus bazinio nustatymo ir nepriklausomo rotorių judėjimo

Bendrovės „Specagra" atstovai demonstravo naujo dizaino dviejų rotorių Rozmital grėblį. Kiekvienas šio grėblio rotorius įrengtas su važiuokle, kuri reguliuojama hidrauliniu būdu. Pagrindinis atraminis rėmas su transporto ašimis pakeisti lengvomis laikančiomis konstrukcijomis, dėl kurių rotoriai gali nepriklausomai vienas nuo kito kopijuoti vietovės reljefą.

Rozmital grėblio universalumas - reguliuojant galinio rotoriaus padėtį yra nustatoma, kaip pašarų masė bus grėbiama, į vieną pradalgę ar į dvi.

Ūkininkams taip pat buvo parodytos ir kitų gamintojų technikos galimybės: Kverneland žoliapjovės, grėblys, Case ritinių vyniotuvas, „Rostelmash" šienapjovė, pašarų gamybos kombainas.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks Jūsų pomėgis laisvalaikiu?
Orai