Technika
Gausioms augalų liekanoms susmulkinti ir įterpti - naujas skutiklis
2013-01-18

Kaunas/Paryžius. Didėjant kukurūzų plotams, auga ir jiems auginti reikalingų mašinų paklausa. Švedijos kompanija „Väderstad", prieš kelerius metus pristačiusi kukurūzų sėjamąją, jau sukūrė ir gausiai augalų liekanomis padengtoms ražienoms įdirbti skirtą masyvų skutiklį. Padargas jau gaminamas serijiniu būdu ir Lietuvoje bus pristatytas pavasario parodoje „Ką pasėsi..."..

Pasak Starkų (Stark) šeimai priklausančios įmonės valdybos pirmininko Kristerio Starko (Crister Stark), kokių mašinų reikia žemdirbiams pastaruoju metu diktuoja didėjantys kukurūzų plotai. Prieš 14 metų pagamintas pirmasis skutiklis Carrier - vienas iš padargų, skirtų minimaliai žemdirbystei. Gaminami įvairios konstrukcijos ir darbinių pločių Carrier padargai. „Laikas žengti dar vieną žingsnį, kad būtų patenkintas kukurūzus auginančių žemdirbių poreikis tinkamai įdirbti gausiomis augalų liekanomis padengtas ražienas", - pagrindinius motyvus sukurti dar masyvesnį Carrier skutiklį įvardija K. Starkas.

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas

Carrier XL skutiklių išskirtinė savybė - didesnio (61 cm) skersmens diskai, kurie leido padidinti įdirbimo gylį

Kukurūzus auginantiems ūkininkams „Väderstad" pagamino Carrier XL skutiklį su didesnio diametro diskais. „Vietoj tradicinių 45 cm skersmens diskų, naujoje mašinoje montuojami 61 cm skersmens diskai, kurie padidino žemės įdirbimo gylį iki beveik 16 cm. Padargas su mažesniais diskais dirba 12 cm gyliu", - skutiklių technines savybes lygina Fridrikas Lundenas (Fredrik Lundén), „Väderstad" pardavimų ir rinkodaros direktorius. Be to, kiekvieno disko pasvirimo kampą galima reguliuoti ir, priklausomai nuo sąlygų, specialia rankenėle pakreipti 9-18 laipsnių kampu. Pasak F. Lundeno, jei drėgna, diskų pasvirimo kampas sumažinamas. Skutikliu galima susmulkinti ir įterpti ne tik gausias augalų liekanas, bet ir mėšlą.

Pasak Fridriko Lundeno, patobulintame skutiklyje įdiegta nemažai pažangių sprendimų, kurie, tikėtina, vėliau bus perkelti ir į mažesnio modelio mašinas

Išskirtinė ne tik pačių diskų, bet ir jų išdėstymo forma. Iš specialaus metalo pagaminti kūgio formos diskai išlieka aštrūs, o dėl jų išdėstymo X raidės forma traktoriaus ir skutiklio junginys važiuoja nepriekaištingai tiesiai.

Rekomenduojamas skutimo greitis su Carrier XL - 15 km/val. Dirbant tokiu greičiu, per valandą galima nuskusti apie 15-17 ha plotą. Kol kas serijiniu būdu gaminamas 9,25 m darbinio pločio padargas, kuris turėtų būti agreguojamas su 350-500 AG traktoriumi. F. Lundeno pastebėjimu, nepaisant didelių matmenų, sulankstytas į transporto padėtį skutiklis atitinka galiojančius reikalavimus (ne didesnio kaip 3 m pločio ir ne didesnio kaip 4 m aukščio).

Kristeris Starkas pabrėžai, kad Carrier XL skutiklis orientuotas į kukurūzus auginančių šalių rinkas

Pasak K. Starko, serijinė Carrier XL skutiklių gamyba jau pradėta: „Šiemet planuojame parduoti apie 200 tokių mašinų, kurios bus apie 5-6 proc. brangesnės už ankstesnius modelius. Per metus pagaminame per 1 000 Carrier skutiklių." Valdybos pirmininko teigimu, naujovė orientuota į kukurūzus auginančių šalių rinkas - Ukrainą, Vengriją, Rumuniją, taip pat ir Jungtines Amerikos Valstijas. Neatmetama galimybė, kad vėliau didesni diskai bus pradėti montuoti ir mažesnio darbinio pločio Carrier skutikliuose.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai