Technika
Gausias augalų liekanas lengvai įveikia naujoviški padargai (Nuotraukų galerija)
2014-10-06

Vėderštatas (Švedija). Tinkamai ir greitai paruošti dirvas žieminių augalų sėjai - svarbiausias tikslas, nuėmus derlių. Spaudžiant terminams, nemažai žemdirbių renkasi minimalią žemės dirbimo technologiją ir ražienas skuta. Naujų modelių skutikliams net ir gausiomis augalų liekanomis padengta dirva nėra kliūtis greitai bei kokybiškai paruošti sėklos guoliavietę.

Aktyvi neariamosios žemdirbystės šalininkė Švedijos kompanija „Väderstad", praėjusią savaitę gimtajame Vėderštate (Väderstad) surengusi naujų agregatų pristatymą, dar kartą patvirtino savo tvirtą nuostatą. Neariamajai žemdirbystei skirti padargai tebėra Stark šeimai priklausančios kompanijos prioritetas.

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas

Ateinančio sezono naujoves kompanija „Väderstad" pristatė ten, kur jos kuriamos ir gaminamos - Vėderštate (Švedijoje) buvo surengta „Sima" parodai skirta spaudos konferencija

Svarbiausia kito sezono asortimento naujovė - CarrierL ir XL skutikliai. Pavadinimo raidės atspindi agregato konstrukcijoje esančių diskų dydį: L skutikliuose montuojami 51, o XL - 61cm skersmens diskai.

Nauji Carrier skutikliai L ir XL skutikliai sukonstruoti taip, kad būtų paprasta vieną modelį transformuoti į kitą, t. y. 51 cm skersmens diskus pakeitus dešimt centimetrų didesniais L skutiklis tampa XL, ir atvirkščiai


Pasak kompanijos specialisto Matijaso Hovnerto (Mattias Honvert), nauji skutikliai įgavo dar daugiau universalumo, o sustiprintas rėmas ir didesnio skersmens diskai įveikia bet kokią gausiomis augalų liekanomis padengtą ražieną.

„Tai lankstus padargas, kurį galima pritaikyti prie įvairių sąlygų, dirbti ir sekliau, ir giliau. Stengiamės sukonstruoti tokį padargą, kuris bet kokiomis sąlygomis savo darbą padarytų gerai", - pabrėžė M. Honvertas.

Carrier L ir XL skutikliai gali būti 4,25; 5,25; 6,25 ir 8,25 m darbinio pločio. Be to, galima rinktis trijų tipų, priklausomai nuo dirvos sąlygų, volus: plieninį, ardelinį arba dvigubą su U formos plieniniais žiedais.

Specialisto teigimu, skutiklio universalumą didina ir galimybė pasirinkti skirtingas priekinių žemės dirbimo dalių sekcijas: šiaudų akėčias, CrossCutter Knife padargą arba CrossBoard Heavy lyginimo lentą. Galima užsisakyti skutiklį ir be jokio padargo.

M. Honvertas pabrėžė, kad net ir didžiausias skutiklis neviršija leistinų transportinio pločio ir aukščio reikalavimų: „Tai unikali savybė tokio darbinio pločio lėkštiniam agregatui"

Naujienų yra ir noraginių skutiklių pasiūloje. Nauji VäderstadOpus 600/700 skutiklių modeliai su 3 eilėmis 27 cm atstumu išdėstytais noragais gali dirbti iki 40 cm gyliu. „Galime pasiūlyti net iki 20 kaltelių ir verstuvių variantų. Tad kiekvienas ūkininkas gali sukomplektuoti tik jo ūkio dirvoms pritaikytą agregatą", - apie skutiklio universalumą kalbėjo vadybininkė Marija Redvanc (Maria Redwanz).

Keičiami ir prie Opus skutiklio montuojami volai. Lengvesnėms dirvoms specialistė siūlė rinktis dvigubą su U formos žiedais tankintuvą, o sunkesnėms - plieninį. Jei nebūtina, volas gali būti visai nuimtas. Rėmo aukštis nuo dirvos - 80 cm. „Tai didelių ūkių, kuriuose reikalaujama didelio našumo, agregatas. 6 m darbinio pločio skutikliui reikėtų ne mažesnės kaip 250, o 7 m - 350 AG ir didesnės galios traktoriaus" - teigė M. Redvanc.

Väderstad Opus 600/700 - dideliems ūkiams skirtas noraginis skutiklis

MŪ inf.

APIE SĖJOS IR KITAS NAUJOVES SKAITYKITE LAPKRIČIO MĖN. ŽURNALE „MANO ŪKIS"

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai