Technika
Balionais papuoštas traktorius - Joniškio rajono ūkininkui
2012-07-16

Joniškis, liepos 16 d. Nors bendrovės „DOJUS agro" tradicija kiekvieną šimtąjį traktorių pirkėjams pristatyti iškilmingai tęsiasi nuo 2008-ųjų, visi ūkininkai, sulaukę balionais papuoštos technikos ir nemažos svečių delegacijos, gerokai nustemba. Vakar nustebo ir Joniškio rajono Daukšių kaimo ūkininkas Jonas Doviltis, kai į jo kiemą buvo pristatytas 335 AG John Deere 8335R traktorius.

Kartu su broliu Donatu ūkininkaujantis Jonas sako, kad galingo traktoriaus 700 ha dydžio ūkiui reikėjo jau seniai. „Dėl prastų metų investicijas vis tekdavo atidėti, o šiemet nusprendėme jį įsigyti, nors projektas ES paramai gauti buvo atmestas", - dėstė J. Doviltis.

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas

„Nustebau. Tikrai nesitikėjau, kad traktorių atlydės tokia delegacija", - sakė Jonas Doviltis. Jis yra tryliktasis ūkininkas, kuriam „DOJUS agro" surengė šventę

Pasak Jono, ūkyje dirba dar du 125 ir 200 AG John Deere traktoriai, tačiau, galingesniojo iš jų pajėgumų vis tiek neužtenka 6 m sėjamajai su lokalinio trąšų įterpimo įtaisais ir 4 m skutikliui tempti. Su naujuoju traktoriumi broliai numatę atlikti žemės dirbimo ir sėjos darbus. Kaip vieną iš John Deere mašinų privalumų, Jonas nurodė variklius su deginių recirkuliacijos ir suodžių filtro sistema: „Mums buvo aktualu, kad traktoriui eksploatuoti nereikėtų jokių papildomų tirpalų".

John Deere 8335R eksploatuoti nereikia jokių papildomų tirpalų

Šiemet 100-tąjį traktorių bendrovė „DOJUS agro" pardavė vėliau negu pernai ir užpernai. „Visi technikos pardavėjai pripažįsta, kad šiemet Lietuvos rinka susitraukė, tačiau 200 traktorių mes tikrai parduosime, nes jau turime nemažai sutarčių", - teigė „DOJUS agro" generalinis direktorius Audrius Kavaliauskas.

Anot jo, padėtis kaimyninės rinkose skirtinga: Latvijoje įsigyjama daugiau technikos negu pernai, stipriai atsigavo Kaliningrado rinka, nemažas pardavimų aktyvumas ir Baltarusijoje. Europos šalyse John Deere technikos pardavimų mastai taip pat skiriasi. Didžiausias (30 proc.) pakilimas Prancūzijoje, Vokietijoje - praėjusių metų lygyje.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai