„Aukščiausios pavaros“ studijoje – žemės ūkio technika (fotogalerija)
2016-02-25

Akademija (Kauno r.). Nors iki parodos „Ką pasėsi..." likęs dar mėnuo, antradienio pavakare keliuose, vedančiuose į Aleksandro Stulginskio universitetą, driekėsi nemažos automobilių eilės. Žemdirbiai traukė į neeilinę „Aukščiausios pavaros" laidą neįprastoje studijoje - universiteto parodų paviljone.

Čia vietoj parodos dalyvių ir eksponatų karaliavo išskirtinai tik raudona Massey Ferguson technika, kurios vertė viršijo 2 mln. eurų. Įspūdingu renginiu bendrovė „East West Agro" žemdirbiams pristatė kompanijos „Massey Ferguson" mašinas ir pažymėjo svarbų savo istorijos įvykį - praėjusių metų pabaigoje įmonė tapo vieninteliu oficialiu „Massey Ferguson" kompanijos atstovu Lietuvoje.

Į bendrovės EWA surengtą šventę „Aukščiausios pavaros" formatu susirinko per 1 500 svečių


Neeilinę žemdirbišką „Aukščiausios pavaros" laidą vedė patyrę keliautojai Martynas Starkus ir Vytaras Radzevičius

„Šiandien mes švenčiame, nes „Massey Ferguson" Lietuvoje turi naujus namus", - entuziastingai pasisveikino Kembelas Skotas (Campbell Scott), kompanijos „Massey Ferguson" pardavimo, inžinerijos ir ženklodaros direktorius (iki šiol Massey Ferguson traktoriai ir kombainai buvo parduodami iš skirtingų įmonių). Jis pažadėjo, kad su Massey Ferguson technika ūkininkai įsigys ne tik geros kokybės, modernias mašinas bei efektyvias technologijas, bet ir visapusišką paramą, nepriekaištingą technikos priežiūrą. K. Skotas taip pat žadėjo, kad bendradarbiavimas su vienu iš didžiausiu žemės ūkio technikos gamintoju Lietuvos įmonei atvers tiesų kelią į dar didesnę sėkmę.

Vakaro vedėjų paklaustas, kuo Massey Ferguson traktoriai yra geresni už kitus K. Skotas atsakė mašinas lygindamas su viskiu: „Bet koks viskis yra geras, tačiau kai kurių rūšių viskis yra geresnis už kitus. Pasaulyje nėra blogų traktorių, tačiau kai kurie traktoriai yra geresni už kitus". Ir patarė rinktis raudonus traktorius, nes raudona spalva simbolizuoja geriausią brandą.

Kembelas Skotas naujų verslo partnerių - „Massey Ferguson" ir „Eeast West Agro" - partnerystę palygino su audra

Reikšmingu įvykiu bei išskirtiniu renginiu taip pat džiaugėsi ir bendrovės „East West Agro" generalinis direktorius Gediminas Kvietkauskas. „Pirmąkart Lietuvoje tiek daug Massey Ferguson mašinų išrikiuota po vienu stogu. Tokį renginį brandinome dešimt metų. Džiugu, kad jis vyksta mūsų veiklos dešimtmečio, kurį minėsime rugpjūtį, išvakarėse", - sakė G. Kvietkauskas ir dėkojo visiems atvykusiems, pabrėždamas, kad be žemdirbių nebūtų ir „East West Agro". Jo teigimu, tokiais renginiais ir ateityje įmonė bandys paneigti stereotipą, kad Lietuvos ūkininkas -  tik valstietis purvinais rūbais. Pasak G. Kvietkausko, šiuolaikinis žemdirbys - verslininkas, kurio darbas gali būti įvertintas net trijų specialybių diplomais - inžinieriaus, agronomo ir finansininko.

„Be jūsų nebūtų ir mūsų. Labai dėkojame visiems mūsų partneriams už tai, kuo mes tapome, ir kokį kelią nuėjome", - kalbėjo bendrovės „East West Agro" vadovas Gediminas Kvietkauskas

Jis pabrėžė, kad prekybos Massey Ferguson traktoriais startas geresnis nei planuota. Rudenį užsibrėžtas tikslas, kai buvo sukirsta rankomis su „Massey Ferguson", jau pasiektas pasirašytomis sutartimis. „Stovime aukštesniame traktorių pardavimo lygyje nei planavome. Mūsų nuomone, Massey Ferguson traktoriai galėtų užimti 15 proc. Lietuvos rinkos. Iki šiol jie neturėjo nė pusės mūsų siekiamo tikslo", - komentavo G. Kvietkauskas.

„East West Agro" direktorius tikino, kad Massey Ferguson technikos asortimentas gali patenkinti bet kokio ūkio poreikius. Gaminami šešių serijų kombainai nuo 175 AG iki 500 AG. Pagrindinės traktorių serijos yra penkios, modelių galia nuo 85 AG iki 400 AG. Į Lietuvą bus tiekiami ir dviejų serijų teleskopiniai krautuvai. „Šiemet mūsų ūkininkams ketiname pristatyti didžiuosius Massey Ferguson stačiakampių ritinių presus, kurie gaminami Jungtinėse Valstijose", - planais dalijosi įmonės direktorius.

Jo nuomone, iš visų Prancūzijoje Biuve gamykloje gaminamų traktorių Lietuvoje paklausiausia turėtų būti Massey Ferguson7700 serija, kuri apima modelius nuo 180 AG iki 280 AG. „Šitas segmentas aiškus lyderis. Žemesniame segmente paklausios turėtų būti dvi serijos - 5600 ir 6600, kurios, kartu sudėjus, prilygtų 7700 serijai. Labai norėtųsi „išjudinti" galingiausius 8700 serijos traktorius, kurių galia iki 400 AG", - teigė G. Kvietkauskas.

Įspūdingame renginyje dalintasi ne tik svarbia technine informacija apie Massey Ferguson techniką. Daugiau kaip penkias valandas trukusioje neįprastoje laidoje „Aukščiausia pavara" apsilankė ir iki Pietų ašigalio Massey Ferguson traktoriumi nukeliavusi moteris - olandė Manona Osevurt (Manon Ossevoort). Studijoje puikavosi šią kelionę įveikęs traktorius.

Daug juoko kėlė šmaikščiai, tačiau profesionaliai paruošti reportažai: „Klausimėlis" apie traktorius ir kitą ž.ū. techniką, alternatyva serialui „Moterys meluoja geriau" - trumpo siužeto filmukas „Moterys remontuoja geriau", įspūdžiais dalijosi Massey Ferguson traktorių lenktynių, surengtų „Nemuno žiedo" trasoje dalyviai. Šventės svečiai mėgavosi Neringos Šiaudikytės dainomis ir grupės „Biplan" pasirodymu.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokie Jūsų lūkesčiai?
Orai