Rinka
Vilkyškių pieninei už dumblo naikinimo pažeidimus - 63 tūkst. litų
2014-02-10

Vilnius. Viena moderniausių Lietuvoje Vilkyškių pieninė už dumblo sunaikinimo pažeidimus aplinkosaugininkams privalo atlyginti 63 tūkst. litų žalą. Klaipėdos apygardos teismas vasario 4 dieną nutarė, kad lėšos turi būti pervestos Klaipėdos regiono aplinkos apsaugos departamentui.

Departamentas iš Vilkyškių pieninės iš pradžių norėjo prisiteisti 2,074 mln. litų žalos už 2004 metų rugsėjį - 2008 metų lapkritį netinkamai tvarkytas dumblo atliekas. Aplinkosaugininkai teismui tvirtino, kad pieninė pažeidė Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės leidimo sąlygas, neapskaitė dumblo, jo kokybės. Jie taip pat neigė, kad dumblą pieninė pristatė tvarkyti įmonei "Šilgaliai", išskyrus vieną kartą.

Pernai gruodį teismui aplinkosaugininkai pripažino, kad Vilkyškių pieninės padaryta žala galėtų būti sumažinta iki 63 tūkst. litų, nes yra tikimybė, jog įmonė galėjo sumažinti dumblo drėgmės tankį ir dalį dumblo kaupti savo talpyklose. Su tuo pieninė sutiko.

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas

Klaipėdos apygardos teismo sprendimą per 30 dienų galima skųsti Lietuvos apeliaciniam teismui.

Vilkyškių pieninė konsoliduoti pardavimai sausį siekė 31,6 mln. litų - 52,5 proc. daugiau nei pernai sausį, pranešė bendrovė.

Didžiausias Vilkyškių pieninės akcininkas ir vadovas yra Gintaras Bertašius.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai