Rinka
V. Andriukaitis: Lietuva per metus importuoja iki 1 mln. tonų genetiškai modifikuotų pašarų
2015-08-24

Vilnius. Jokie maisto saugos standartai nėra, nebuvo ir nebus derybų objektas, Europos Sąjungai ir JAV tariantis dėl Transatlantinės prekybos ir investicijų sutarties, tikina eurokomisaras Vytenis Andriukaitis. O genetiškai modifikuoti pašarai, pasak komisaro, į Lietuvą importuojami ir dabar.

„Abi šalys griežtai pripažįsta, kad maisto saugos standartai kiekvienoje šalyje yra skirtingi ir tai yra ne derybų objektas", - interviu LRT laidai „Savaitė" sakė V.Andriukaitis.

Pasak jo, Lietuva importuoja genetiškai modifikuotus pašarus. „Tikrai Lietuva importuoja genetiškai modifikuotus pašarus ir naudoja juos žuvų fermose, paukštidėse ir gaminant visą galvijieną. Naudoja genetiškai modifikuotą soją vos ne iki milijono tonų - virš 800 tūkst. per metus. Tai klausimas, kas atsitiktų, jeigu dabar staiga Lietuva nuspręstų sustabdyti importą? Įsivaizduokite, kas tada įvyktų. Kita vertus, jeigu keisi brangesniais pašarais, gausi brangesnę produkciją. Ką pasakys vartotojai? Čia būtų ekonominė katastrofa", - teigė V.Andriukaitis.

Delavalis 04.01

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks Jūsų pomėgis laisvalaikiu?
Orai