Rinka
Ukrainos grūdų eksportas šiemet sumažės dešimtadaliu (papildyta)
2012-07-12

Kijevas, liepos 12 d. Prognozuojama, kad šalies grūdų eksportas 2012-2013 marketinginiais metais sumažės 9 proc., praneša Ukrainos informacinė agentūra „Proagro", nes  šiemet, palyginti su praėjusiais metais, grūdinių kultūrų derlius šalyje bus mažesnis 22 procentais.

Numatyta eksportuoti 5,3 mln. tonų kviečių, 2,5 mln. tonų miežių, 14 mln. tonų kukurūzų ir kitų žemės ūkio augalų.

Tačiau tai nereiškia, kad ūkininkai, bendrovės ir komersantai turės nuostolių. Mat šiemet rinkose grūdų kaina didesnė 10-15 procentų, praneša „Kazax-Zerno".

3 Paragrafas delaval

Liepos 1 d. duomenimis, per 2011-2012 prekybos grūdais metus (skaičiuojami nuo birželio iki birželio) Ukraina eksportavo 22,5 mln. tonų grūdų.

Penktadienį (liepos 13 d.) Ukrainos vyriausybės posėdyje premjeras Nikolajus Azarovas tvirtino, kad agrarininkų kalbos apie katastrofišką situaciją, susidariusią dėl anomalinių veiksnių šalies pietuose, yra nepagrįstos. Premjeras patikino, kad derlius dorojamas visuose šalies regionuose. o Centrinėje Ukrainos dalyje kviečių prikuliama po 30 cnt/ha, iš viso šalyje nukulta 4 mln. hektarų, jie sudaro 40 proc. viso ploto.

"Iki šios dienos  į elevatorius pristatyta 8 mln. t naujojo derliaus grūdų. Manome, kad derlingumas neblogas. tad duonos pakas ir saviems, ir eksportui. Kartoju - užteks ir eksportui, tad pajamų tikrai bus," - tvirtino N. Azarovas.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate ŽŪM perkėlimą į Kauną?
Orai