Rinka
Turkų siūloma kaina už telyčias – pernelyg maža
2012-07-31

Kaunas, liepos 31 d. Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas su Lietuvos rinkoje dirbančiais Turkijos verslininkais vakar kalbėjosi dėl veislinių telyčių išvežimo į kitas šalis. Svarbiausias diskusijų objektas buvo gyvulių kaina.

Turkai Lietuvos gyvulių augintojams šiuo metu siūlo kainą, kuri nesiekia nė 4,5 tūkst. litų už telyčią. „Mano akimis, už tiek parduoti veislines telyčias ūkininkams nenaudinga. Kaina turėtų būti 5-5,5 tūkstančio litų, - teigia A. Stančikas. - Tad pasikeitėme nuomonėmis ir dabar laukiu konkrečių jų pasiūlymų dėl kainos ir išvežimo sąlygų."

Pasak ŽŪR pirmininko, blogiausia, kad Lietuvos augintojai negali galvijų į Turkiją vežti bandovežiais - juos gali gabenti tik lėktuvais. O toks kelionės būdas yra labai brangus, be to, ir turkams dėl tokių jų mastu nedidelių gyvulių kiekių neapsimoka ruošti oro uostų jų priėmimui. „Todėl susidomėjimas lietuviškais galvijais Turkijos rinkoje vis mažėja, dalis potencialių pirkėjų išėjo į Čekijos rinką. Ir turkų siūlomos kainos šiuo metu yra gana žemos palyginti su ankstesnėmis", - konstatuoja A. Stančikas.

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas

Jis pridūrė, kad didžiulį mėsos poreikį jaučianti Turkijos rinka būtų išlikusi patraukli ir galvijų kainos būtų tik didėjusios, jeigu dėl užkrečiamų ligų pavojaus Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba nebūtų priėmusi reikalavimo gyvulius gabenti tik oro transportu. „Prieš gerus metus Turkijos bendrovės net tarpusavyje konkuruodavo dėl lietuviškų gyvulių, - pastebi ŽŪR pirmininkas. - Tad žvalgomės ir kitur, ieškome naujų rinkų."

Jis tikisi, kad pavyks atverti duris į Rusiją - yra pirkėjų Smolensko srityje, su kuriais jau derinamos sutarties sąlygos. „Žinoma, dirbant su Rusija yra tam tikra specifika, bet tuos ledus pralaužti reikia, nes sąlygos mūsų ūkininkams būtų daug palankesnės", - tvirtina A. Stančikas.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai