Rinka
Serbentų augintojai kainas sužinos pradėję skinti derlių
2016-06-20

Anykščiai. Nors serbentų augintojai netrukus pradės skinti pirmąsias uogas, jų supirkimo kainos kol kas nežino. Supirkėjai aiškina, kad iš anksto jas sunku numatyti, nes nežinia, ką pasiūlys rinka. Be to, vengiama iš anksto prasitarti ir dėl konkurencijos.

Vaivadiškio kaime ūkininkaujantis didžiausią dalį uogų parduoda bendrovei „Anykščių vynas". Ūkininkas teigia šiųmečių kainų dar nežinąs, bet tikisi, kad jos bus bent kiek aukštesnės už pernykštes.

Pernai supirkėjai nesiūlė daugiau kaip po 0,15 euro už kilogramą. Ūkininkas mano, kad šiemet greičiausiai pasikartos pernykštė situacija: „Apie supirkimo kainas sužinojau likus kokioms penkioms dienoms iki skynimo."

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas

A. Jurkėnas dalį produkcijos parduoda turguje - ten serbentų kilogramas pernai kainavo 0,6-0,8 euro.

Alvydo Jurkėno serbentynas užima 23 ha 

Anot jo, serbentų kaina per kelerius metus gerokai krito. Auginti juos šiuo metu nelabai apsimoka, tačiau krūmai dera, tad derlių būtina nuimti. Ūkininkas yra įsigijęs serbentyno priežiūrai būtiną techniką, turi sandėlį uogoms laikyti, uogynus prižiūri pagal reikalavimus.

A. Jurkėno serbentynas turi išskirtinės kokybės statusą, tačiau, pasak ūkininko, mūsų rinkoje tai, deja, jokios reikšmės neturi. Nei perdirbėjai, nei pirkėjai turguje už kokybę brangiau nemoka. „Jiems kokybiški serbentai viso labo tik uogos, tad linkę visų pirma pirkti ten, kur pigiau", - sako ūkininkas.

Kompanijos „MV Group", kuriai priklauso bendrovė „Anykščių vynas", Korporatyvinių reikalų departamento vadovė Vaida Budrienė patvirtino, kad įmonė apie supirkimo kainas savo tiekėjų dar neinformavo.

„Anykščių vynas" kasmet superka lietuviškus serbentus ir vyšnias, iš kurių gamina keletą rūšių vyno. Rudenį žada pirkti aronijų, bet šių uogų poreikis gerokai mažesnis.

V. Budrienė neatskleidė, kokį kiekį serbentų ir vyšnių planuojama supirkti. Dėl galimos konkurencijos neatskleidė ir prognozuojamų supirkimo kainų. Anot jos, kainos aptariamos tik su tiekėjais.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai