Rinka
Rusijos maisto inspektoriai tikrina Lietuvos įmones
2015-05-26

Vilnius. Rusijos ir Baltarusijos maisto tarnybos inspektoriai šią savaitę ketina patikrinti dvi Lietuvos maisto įmones. Užsimenama, kad taip ruošiamasi galimam embargo atšaukimui. Apie tai Rusijos portalui ria.ru pranešė Rusijos tarnybos atstovė spaudai Julija Trofimova.

„Mūsų kolegos iš Baltarusijos pasiūlė mums sudalyvauti inspektuojant įmones, o dėl to, kad kol kas nėjo kalba apie embargo pratęsimą, mūsų tarnyba tikrina, kokios įmonės galėtų atitikti normas", - sakė J.Trofimova.

Lietuvos maisto ir veterinarijos vadovas Jonas Milius teigia, kad tikrinama mėsos perdirbėja „Krekenavos agrofirma" ir Marijampolės žuvies perdirbėja „Iceco". J.Milius teigė paprašęs Baltarusijos kolegų, kad šie patikrintų bendroves, kurios neturi teises eksportuoti produkcijos į Baltarusiją, tačiau prie atvykusių ekspertų prisidėjo ir Rusija.

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas

„Mes prašėme baltarusių, kad atliktų patikrinimą, o Baltarusija informavo Rusiją - kadangi viena muitų sąjunga - ir prisijungė ir Rusijos ekspertai. Dabar mūsų žmonės su jais dirba, ruošia klausimynus", - BNS telefonu iš Paryžiaus sakė J.Milius.

Pasak jo, dviem bendrovėms prašoma leisti gabenti produkciją į Baltarusiją: „Šios dvi įmonės tikrinamos, kitos turi teisę eksportuoti". Pranešama, kad inspektoriai Lietuvoje dirbs gegužės 25-29 dienomis.

Tuo tarpu agentūra „Interfax" praneša, kad Rusija ketina uždrausti bet kokios žuvų produkcijos importą iš Latvijos ir Estijos.

„Tikimybė, kad netrukus bus uždrausta į Rusiją įvežti bet kokią žuvų produkciją iš Latvijos ir Estijos, yra labai didelė", - „Interfax" agentūrai pareiškė Rusijos žinybos atstovas Ivanas Ponomariovas. Jo žodžiais, tam ketinama ryžtis apibendrinus Latvijos ir Estijos žuvų perdirbimo įmonių patikrinimų rezultatus, kurie turėtų būti paskelbti artimiausiomis dienomis.

„Buvo patikrintos penkios Latvijos ir keturios Estijos žuvų perdirbimo įmonės. Daugiausiai tai - šprotų konservų gamintojai. Mūsų inspektoriams kėlė didelį susirūpinimą tai, ką jie matė. Produkcijos saugumo sistemą, įskaitant ir dėl benzopireno koncentracijos, veikiančia pavadinti tikrai neįmanoma", - sakė I. Ponomariovas.

Anot jo, panašias išvadas padarė ir Kazachstano inspektoriai. Žuvų importas iš Latvijos ir Estijos draudžiamas pagal pernai rugpjūtį Rusijos paskelbtą embargą Europos Sąjungos, JAV ir kai kurių kitų Vakarų valstybių gamybos maisto produktams. Žuvų konservams šis draudimas negaliojo.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai