Rinka
Pieno supirkimo iš didelių ūkių kainos pasiekė europinį vidurkį
2019-02-06
Lietuvos pienininkų asociacijos „Pieno centras“ vadovas Egidijus Simonis

Vilnius. Lietuvos pieno perdirbimo įmonės už natūralų pieną stambiems pieno ūkiams 2018 metais mokėjo Europos Sąjungos šalių supirkimo kainų vidurkį.

Lietuvos pieno ūkiams, parduodantiems daugiau kaip 40 tonų pieno per mėnesį, didžiausi perdirbėjai už natūralų pieną pernai mokėjo vidutiniškai 330 eurų už toną, pranešė Lietuvos pienininkų asociacija „Pieno centras“.

Pasak asociacijos vadovo Egidijaus Simonio, ši kaina susilygino su europiniu vidurkiu, o kai kurios šalies  įmonės metų pabaigoje mokėjo net daugiau nei vidutiniškai Europoje.

3 Paragrafas delaval

Žemės ūkio ministerijos duomenimis, Vilkyškių pieninė ir „Žemaitijos pienas“ dideliems ūkiams už toną natūralaus pieno pernai mokėjo vidutiniškai 337 eurus, „Pieno žvaigždės“ – 334 eurus, „Rokiškio sūris“ – 332 eurus, „Marijampolės pieno konservai“ – 332 eurus, „Nordic proteins“ – 333 eurus, „Pienas LT“ – 309 eurus.

Portalo milkprices.nl duomenimis, didžiosios Europos pieninės didiesiems gamintojams pernai mokėjo vidutiniškai 338 eurus už toną.

Iš stambiųjų pieno ūkių pernai gruodį supirkta 64 proc. viso šalyje supirkto pieno. 

Pernai pieną iš 22,8 tūkst. pieno gamintojų supirko 57 Lietuvos įmonės. iš viso supirkta 1,4 tūkst. tonų natūralaus pieno – 2,8 proc. mažiau nei 2017 metais. 

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(14)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

 • Vudis

  būtent. todėl ir natūralaus pieno kg kaina kiekvieno gamintojo skiriasi .

 • ukis

  vudi skaiciojama su koficijantu o ne kiek sutarei su supirkieju

 • Vudis

  pilstymas iš tuščio į pilną,eilinė afera ir akių dūmimas,gal didieji ir gauna tą kainą,bet smulkūs ūkiai tikrai ne.aš parduodu apie toną kas dieną ir gaunu 21 centus,tai nežinau iš kur ta kaina imama.ir dar yra vienas dalykas kaina turi būt bazinio litro o ne natūralaus,tada būt visiems aišku,nes natūralaus pieno kaina būna kiekvieno gamintojo skirtinga .

 • uoga

  Ko reikia norėti kad ponas Simonis mokėtu paskaičiuoti ir palyginti kainas jeigu tokia įstaiga kaip RRA(rinkos reguliavimo agentura bent taip vadinosi anksčiau) nesugeba tiksliai paskaičiuoti kainą pagal pieno įstatymą kuris priimtas 2015-11 ir priversti mokėti perdirbėjus teisinga kainą

 • BL

  bet kaip tą nuomonę išaiškint ten sėdintiems, kodėl , tuos žmones kurie neprašė paramų, pašalpų , dar sumokai ir siodrai ir ligoniu kasai reikia nustekenti, melu , šantažu,jei jis melžia tas karve tegu melžia jeigu jis neinvestuoja tai gal jo reikala, tegu dirba tik netrukdykim, bet ne reikia sunaikint ir nustumt nuo žemės o toliau visi didieji sės kviečius ir rapsus, kodėl nemato niekas kaip viskas užteršta apsauginės zonos prie upių ežerų suartos, prie kelių kaimo ir suartos , niekam neįdomu kaip tas žmogus važiuos tuo žvirkeliu kuris jau žemiau ariamos žemės, svarbu piunigai pinigai ir t.t

 • b

  Šaunus tas Simonis-"didiesiems kaina susilygino su EU Vidurkiu".Suprasti,kad sumažėjo iki EU vidurkio?Paimant vieną skaičių ir nieko daugiau...Apskaitos palyginimai per sudėtinga?

 • Bl.

  asai..malonu,kad jau atsiranda bendru nuomonių gal bendrom jėgom išvilksim tuos kliedalus į dienos šviesą kiek gi galima apgaudinėti visuomenę.

 • asa

  sitokios kainos mokamos ne pieno gamintojams o tarpininkams, žurnalistai jeigu esat tokie neišmanėliai nerašinėkit, atvažiuokit į pieno supirkimo punktus kaimuose ir pasikalbėkit su žmonėmis, o ne suvestines vartinėkit, šlykštu kai kalba nieko reqalybėje nesusigaudantys, taip ir gaunasi kad kaimas tik dejuoja, deja dar dirba , bet kaip toliau bus neaišku

 • Peticionieriams

  Tikri lietuviai: peškimės peškimės ir didesnes išmokas matysim kaip savo ausis. Briuselis labai dėkoja už tai.

 • Donatas Jaunius

  Pirko iš XXX Maximos su 50% nuolaida...

 • Del peticijos

  Per daug radijalus tekstas. Ideja gera...

 • Piktasis šeškas

  Miglaputys iš pieno centro pamiršo pridėt 10 euro centų litrui pieno iki europinės kainos

 • vds

  O tai europoje yra musu dydzio fermos? Kodel vienu atveju lygina europos vidutine visu ukiu supirkimo kaina su musu didziausiais? Lyginkit lygintinus dalykus.

 • mazas

  Čia galima pasirašyti peticiją dėl išmokų sumažinimo iki 60000 Eur- https://www.peticijos.lt/visos/75084/del-zum-vykdomo-smulkiu-seimos-ukiu-zlugdymo/

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate ŽŪM perkėlimą į Kauną?
Orai