Rinka
Pieno supirkimo apimtys dar sumenko
2018-10-31

Kaunas. Pieno  supirkimo  įmonės  per 2018 m. devynis mėnesius supirko  1,038 mln. t  pieno, o tai yra 2,8  proc.,  arba  30,35  tūkst. t mažiau nei per tą patį laikotarpį pernai.

Apie tai pranešė Žemės ūkio informacijos ir kaimo verslo centras. Šio centro tvarkomos  Pieno  apskaitos  informacinės sistemos (toliau – ŽŪIKVC PAIS) duomenimis, iš 63 supirkimo įmonių 2018 m. sausio–rugsėjo mėn. pieną iš pieno gamintojų supirko 57 supirkimo įmonės.

Iš  22 681 pieno  gamintojo  buvo  supirkta  1,038 mln. t  vidutinio 4,10 proc. riebumo pieno (2017 m. per 9 mėn. – 1,068 mln. t vidutinio 4,14 proc. riebumo  pieno,  o  2016  m.  per  9  mėn.  –  1 084,56  tūkst.  t vidutinio 4,13 proc. riebumo pieno).

2018 m. rugsėjo mėn. supirkimo įmonių pieno gamintojams mokėta vidutinė  faktinė  bazinių  rodiklių  pieno  kaina  (su priedais  ir  nuoskaitomis)  (toliau  –  faktinė  bazinių rodiklių kaina) sudarė 227,9 EUR/t ir, palyginus su 2017  m.  rugsėjo  mėn.,  buvo  10,6  proc.  mažesnė.

Metų pradžioje pieno gamintojams mokėta faktinė bazinių rodiklių kaina siekė 244,1 EUR/t, nuo sausio mėn. iki gegužės mėn. mažėjusi, birželio – liepos mėnesiais nežymiai vėl pakilo. Sumažėjusi rugsėjo mėn. faktinė bazinių rodiklių kaina rugpjūčio mėn. vėl pakilo ir, palyginus su 2018 m. rugpjūčio mėn., buvo 2,3 proc. didesnė. Didžiausia pieno gamintojams mokėta faktinė bazinių rodiklių kaina 2017 m. spalio mėn. siekė 263,0 EUR/t.

Nors pieno pardavimas per 2018 m. 9 mėn., palyginus su tuo pačiu 2017 m. laikotarpiu, sumažėjo 2,8 proc., gamintojų skaičius  sumažėjo  10,0  proc. 

Labiausiai  pieno supirkimas mažėjo iš ūkių, kurie laiko 1–5 ir 6–14 karvių. Supirkto pieno kiekis iš ūkių, laikančių 1–5 karves,  2018  m.  sausio–rugsėjo  mėn.  sumažėjo 7,7   proc.,  o  6–14  karvių  laikančių  laikytojų parduodamo  pieno  apimtis  sumažėjo  11,2  proc.

Ūkių, kurie laiko 15 ir daugiau karvių, parduodamo pieno kiekiai sumažėjo 0,6 proc. – nuo 802,00 tūkst. t (2017   m. sausio–rugsėjo mėn.) iki 796,96 tūkst. t (2018 m. sausio–rugsėjo mėn.).  

ŽŪIKVC  PAIS  duomenimis,  796,96  tūkst.  t pieno  arba  76,8  proc.  viso  superkamo  natūralaus riebumo  pieno,  per šių metų sausio–rugsėjo  mėn. supirkėjams pardavė 15 ir daugiau karvių laikantys pieno  gamintojai. 

Tuo tarpu 68,8 proc.  pieno  gamintojų, laikančių  1–5  karves,  pieno  supirkimo  įmonėms pardavė 121,28 tūkst. t, arba 11,7 proc. viso supirkto  pieno.  Kita  pieno  gamintojų  grupė,  kuri  sudaro 17,2  proc.  visų  pieno  gamintojų,  yra  6–14  karvių laikytojai, kurie pieno supirkimo įmonėms 2018 m. sausio–rugsėjo mėn. pardavė 120,10 tūkst. t pieno, arba 11,6 proc. viso parduoto pieno.

Ūkinių gyvūnų registro duomenimis, spalio 1 d. Lietuvoje buvo  įregistruota  264,68  tūkst.  karvių  –  5,4  proc. mažiau  nei  2017 m.  tuo  pačiu  laikotarpiu.  Pienas superkamas iš 238,07 tūkst. karvių, nes dalis ūkiuose pagaminto pieno yra sunaudojama savo reikmėms, parduodama arba atiduodama tiesiogiai vartoti.

ŽŪIKVC, MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(22)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

 • Joo

  Ne brazauuuuskynio bet Lanzbyyrgio iniciatyva imtasi išvoginėti kochozus. Būk mielas, neklastok istorijos.

 • noriu

  pasakyti to nesinervuok tas joo joks ukininkas jei ukininkautu neturetu laiko rasineneti ojei yra toks teisuolis, tai rasytu ne lansbyyyrgio bet brazauuuuskyniu vagys. Tokie istorijos faktai

 • Joo

  "ar supratai?" Kur čia nesuprasi, esi dar ir gėjus, nėra kas tau tą gerą vietą pakutena. Pas Lanzbyyrgio vagis visi tie kur sąžiningai dirba, turi normalias šeimas yra iškrypėliai, o štai Lanzbyyrgio vagims visokie gėjai ir lezbijietės žmogžudžiai, ter oristai yra yra normalūs žmonės.

 • to joo iškrypėliui

  tu gali man pabučiuot į gerą vietą,ar supratai?

 • Joo

  Iš esmės esu labai dėkingas šitam Lanzbyyrgio vagių personažui. Jei parašysi kad Lanzbyyrgio vagys pikti ir pagiežingi, pagatavi dantis išdaužyti ir sušaudyti dėl pusės hektaro žemės niekas nepatikės, ne visi tiesiogiai su jais susiduria ir tiki jų melagingom pasakom. O čia šast ir yra prie kiekvieno mano pasisakymo gyvas pagiežos pavyzdys turiniu niekuo nesiskiriantis nuo paties generalinio Lanzbyyrgio, jei turėtų kuo tai ir nušautų. O šiaip Lanzbyyrgio vagių prigimtis yra vogti. Duok jiems ministeriškas algas vistiek vogs, kurs regs planus kaip ką nors dar apvogti. Neliko ko vogti iš kaimo- apvogė pensininkus atėmė pensijas. Padidino PVM - Kubiliaus "krizė" vis dar dešimtmetį tęsiasi,neatšaukia, kad tik būtų ko vogti. Negi buvęs ŽŪ ministeris dėl to sušikto hektaro nepragyveno, karvių neišganė? Bet kur tau, Lanzbyyrgio vagims vogimas tai liga, nei dienos be jo negali išgyventi. Ir paskutinis mūsų personažo pasisakymas patvirtina. Lanzbyyrgio vagys dabar siunčia Šimonytę su pasmailintu liežuviu gal vėl ką nors pavyks apgauti, o po to sulauksim naujos genocido bangos.

 • to 188.69.196.188

  Tu joks ne ukininkas.Esi arba degradavęs kaimo lupyna,arba ligonis.Negražu normaliam ant kitų ukininkų taip kalbėt,Juk ir smulkūs ūkiai nori gyvent. Rašinėji ,kad valdai daugybę ha,paveldėtų iš tėvo,bet pagal tavo retoriką aišku ,kad ne vieną kaimietį palikot be žemės ir be dantų, kuriuos visiems žadi išbarškint .Dėka tokių,,sėkmingų " kaip tu ir buvo sužlugdytas žemės ūkis.Baik rašinėt tau vienam suprantamas tiesas,Kad ir kiek turi žemės -proto tau tai dievulis pagailėjo.Sėkmės toliau girtis savo turtais

 • to joo išsigimėliui

  suski žinai kur eik...buvai šūdo gabalas ir juo liksi,gali čia viauksėti kiek nori,niekas nuo to nepasikeis.Daugiau dirbk,mažiau lok ir tada nereikės kitų vagimis vadint.Žinok man nuo tavo lojimo vienas ir tas pats,nes aš ir toliau eisiu į paramas,modernizuosiu ūkį,o tu kaip buvai mėšlavabalis,taip juo ir liksi.

 • Joo

  Užtat Lanzbyyrgio vagys dabar vagia ir naikina kaimą iš peties Eiliniams, ne vagims paramų neduoda nes " pravalgys". Įsivaizduoju šitą piktajį snukius daužantį personažą, išvogusį kolchozus ir ES paramas, grįžtantį prabangiu džipu namo, o prie namų vartų ant kelių klūpi šimtas kaimiečių nusiėmusių kepures ir kruvinom ašarom prašančių išmaldos duonai. Jis oriai išlipa iš džipo, bet išmaldos neduoda tik paskolina du eurus duonai su dvigubom palūkanom. Tie, kas neklūpi gauna į snukį.

 • A

  Anūkėlio uošvis dirbo, dar ir kaip. Pamenu apie 2003 metus važinėjo po rajonus, į LŽŪKT biurus kvietėsi ūkininkus ir gydė galvas, kad ateis europa, duos visiems dideles išmokas ir dirbt nebereikės, kad primes reikalavimus trukdančius dirbti tada nesakė. Kartojo, kad dirbančiųjų Lietuvos žemės ūkyje yra 30 nuošimčių nuo bendro gyventojų skaičiaus ir tai ryškiai per daug, todėl europa liepia sumažinti, kad padidėtų išmokos. Tiesa nepasakė, kaip bus sumažinta. Dabar jau aišku,kad dalis tautiečių buvo tiesiog išvaryti, kiti pamažu išmirs nuo senatvės... Dar aiškino , kad lietuviška dešra per daug skani ir per daug natūrali, dėl to europa liepia pereiti prie pigių pakaitalų gamybos, tačiau dabar Maximose galima rasti tik brangių pakaitalų...

 • Joo

  To dar betrūko kad su vagimis elgtis kultūringai?? Be to melagis,kaip ir Kubilius su Šimonyte: vieną kart tvirtina kad pradėjo ūkininkaut nuo nulio, kitą kart kad ūkį perleido tėvai, trečiakart teigia kad maišą pinigų užsidirbo Švedijoje. Kaip taisyklė visi vagys visaip išsisukinėja, meluoja kad paaiškinti neteisėtą praturtėjimą. O tie vagys ir žulikai, kurie jau sėdi Lukiškėse, nei vienas nekaltas. Dabar Lanzbyyrgio vagys vienas kitą dengia, prokuratųros stogas patikimas. Štai buvęs ministeris, kiek kartų rašiau, kad tai vagių vagis bet kol kartu vogė Lanzbyyrgio vagims buvo geriausias, bet va išpirdolino iš ministerijos absoliučiai nieko nedirbusį tik milžinišką algą ėmusį Lanzbyyrgio anūko uošvį, ir štai buvusio ministerio nei kvapo neliko, nei Karbauskis nei milicininkas negalėjo nieko padėti. Čia matai geradaris, totaliai apvogęs savo kaimo gyventojus neva pinigų paskolina, duonai nusipikti. Galiu tik priminti kad prieš trisdešimt metų niekam nieko nereikėjo skolintis, visi iki vieno pinigų pragyvenimui užsidirbdavo patys.

 • to pf ir jeronimas

  jei žmogus su manim elgiasi kultūringai,aš su juo taip pat elgiuosi.Bet jei kažkoks nevisprotis pastoviai mane ir kitus vadina vagimis kultūringai su tokiu elgtis negaliu.Juk ir posakis yra-kaip šauksi,taip atsilieps.Tas joo sako,kad aš vagiu paramas,pieno kainas....man trūksta žodžių,pasakytų taip į akis-snukį sudaužyčiau.Argi čia protinga kalba?Kiti gali nekreipti dėmesio,o aš negaliu.Būtų galimybė dantis išrinkčiau,o dabar nors iškoneveiku,nes tiesa man yra aukščiau visko,aš niekada nieko nesu apgavęs,pasinaudojęs kitu žmogumi,kaip tik visiems padedu kaip galiu.Dažnai per savo patiklumą pats nukenčiu,ne kartą esu neatgavęs paskolintų pinigų,bet vistiek skolinu,nes kaip gali neskolint kai žmogus prašo su ašaromis akyse.O dabar kažkoks atmata pastoviai mane juodina ir kažkoks asaba vadina mane kaimo japu.

 • PF

  Aš nieko nesakau ant joooooo nes man sugalva viskas labai tvarkoje ir nekreipiu dėmesio jau senai nieks tavęs ir neverčia taip rėkt kaip jooo. Tiesiog pats saves negerbi taip ant visų putodamasis turėtum žinot kad tokiem tik dėmesio ir reik o tu jam jo į vales rodai tai jis ir toliau iš taves tyčiojasi...

 • Jeronimas

  Tu pats tikrai nesveikas, drabstai visus purvais,pats nusiprausk pirma. Kultūros nulis, grynas kaimo japas

 • to pf

  gydykis pats,jei tau reikia,man tai nereikia,o visokiems pusdurniams aš nenusileisiu.Kartu su atmata joo nešauksiu Landzbyyyrgio vagys.Kodėl tu nieko nesakai ant joo,negi nematai,kad jam reikia gydytis?Matyt ir tu toks pat esi.

 • to joo

  o iš kur tu šūdo gabale viską taip gerai žinai?Žinok suski,kad aš niekada darbininkų neieškojau,nes man jų NEREIKIA.Blondinė-debilė sakė,kad aš vargstu,bet iš kur ji taip gerai žino,gal sakau tu ir ji esat aiškiaregiai?Tu mėšlavabali žinai net kiek aš iš karvės melžiu,kokie mano gebėjimai.O kodėl tu taip ir nepaaiškini kodėl nepasinaudojei nė menkiausia parama,matyt gėda prisipažint,kad esi riboto proto.Jau buvau sakęs,kad prie mūsų pasinaudojo paramomis kas tik norėjo,kiti net po kelis kartus.Matai atsilupęs žmogau,paramų niekas ant lėkštutės padėję į namus neatnešė,reikėjo ir paskolas imt ,už verslo planus ,draudimus mokėt,teikt kasmetines ataskaitas,laikytis įsipareigojimų......bet ką aš čia tau nevėkšla aiškinu,tau tokie dalykai-kosmosas,tu moki tik bliaut-vagyyyyyyys.

 • PF

  Šita tai jau gydyt vežt reikia. Arba kokiu rimtu raminamujų pagert būt neprošal. Matosi, kad žmogus suvarges nervų sistema nebeveik.

 • to jeronimas

  tu pats už tą senmergę balsuok,o man jau gana dabartinės.

 • blondinei

  taip,nuo nulio tik pradžioje ūkininkavom kartu su tėvais ir viskas buvo jų vardu,o man teko ir švedijoje padirbėt,nes tėvai ir be manęs apsidirbdavo.O paskui kai nebeturėjo sveikatos viską man perrąšė.O švedija pieno neimportuoja todėl kad gamina tiek kiek jiems patiems reikia,juk tai aš jau buvau rašęs anksčiau BLONDINE ir ko aš iki galo taip ir nesužinojau? Kai tu kvaiša tiek išbūsi švedijoje tada galėsi viauksėti.

 • Jeronimas

  Neis jis į bažnyčią ,jis bėgs apsiputojęs už Šimonytę balsą atiduot

 • Blondinė

  Kazkas kliedi apie stambius ukius ir, kad maziukai isnyks, o pats vargo bitute su savo seimynele vienas vargsta (geriau pagalvojus kas pas tokius agresyvius eis dirbti?). Skelbiasi, kad tevai ūkį perdavė, apsisukęs aiskinasi, kad nuo nulio pradėjo. Švedijoje dirbo tai dabar uz visus protingesnis patapo, nors iki galo taip ir nesuzinojo, kad svedija ne tik, kad pieno eksportu nepasižymi, bet ir jo beveik ir neimportuoja. Bus kaip bus, jei ukininkas ismintigai tvarkys savo ūkį isgyvens ir su 20 karvių, o kam nesiseks ir su 150 bankrutuos. Nera vienos tiesos, tikiuosi i pasiulymo į snukį negausiu, o šiaip vardą Blondinė didziosiomis gali rasyti:). Ai sekmadienis gal į bažnyčią nueik?

 • Joo

  Kaip jis turės normalų darbininką jei katino ašaras temoka. Paramų prisivogė,daugiau nei eilinis Europietis, nuolat vagia pieno kainas, mokesčius o normalaus atlyginimo mokėt neišgali, nes proto ir gebėjimų trūksta,iš karvės melžia kaip prieš trisdešimt metų kolchoze, vos po 5 tonas. Tiek paramų prisivogus, jei mokėtų europietišką atlyginimą pas jį melžėjos būtų su universitetiniu išsilavinimu. Dabar akivaizdu, vogtas turtas pajamų neneša.

 • žemiau parašiusiam

  jeigu ką atsilupėli aš savo ūkyje neturiu nė vieno samdinio,nes visi darbai mechanizuoti ir viską apsidirbu su šeima o be to šiais laikais rast normalų darbininką beveik neįmanoma misija.Jeigu būčiau menkysta,nebūčiau tiek pasiekęs kai viską pradėjau nuo nulio.O dabar kažkoks šūdo gabalas joo pastoviai mane vagim vadina.Pgal jį aš turėjau neimt paramų ir kaip jis dabar stūgaut bei vagint kitus.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kokios priežastys verčia / priverstų atsisakyti ūkio?
Orai