Lietuviški pieno produktai įveikia kinų sieną
2016-03-29

Vilnius. Po kelerius metus trukusių derybų Kinija pagaliau įsileis lietuviškus pieno produktus, tikina premjeras. Anot Algirdo Butkevičiaus, sertifikatai jau netrukus pasieks Lietuvą.

„Paskutinę vizito dieną Kinijos veterinarijos tarnybos vadovas informavo mane, jog sprendimas dėl pieno produktų sertifikatų jau priimtas, dokumentai bus baigti rengti. Kinija mums atveria vartus į savo milžinišką rinką. Tai yra didelė sėkmė Lietuvai, tikiuosi, kad pieno gamintojai ir eksportuotojai pasinaudos šiomis milžiniškomis galimybėmis", - pranešime sakė A. Butkevičius, susitikęs su Kinijos premjeru Li Kečiangu.

Anot pranešimo, Kinijos premjeras praeitą ketvirtadienį patikino, kad Lietuva sertifikatus netrukus gaus, o penktadienį premjeras informuotas, jog jie jau ruošiami ir Lietuvą pasieks kitą savaitę.

Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius teigė, kad gavus sertifikatus, įmonėms nebebus kliūčių gabenti produkciją į Kiniją. Anot jo, balandį pieno perdirbėjai ketina vykti į maisto parodą Kinijoje ir ieškoti konkrečių partnerių.

„Kinijoje vyks paroda ir žinau, kad pienininkai ruošiasi dalyvauti labai stipriai. Jie vis klausė, kada pagaliau bus sertifikatai", - sakė J.Milius.

Anot jo, premjero vizitas turėjo išjudinti pieno produktų eksporto į Kiniją klausimą, nes buvo užtrukęs derinimas. „Buvo tik biurokratiniai likę klausimai, tai mes ir tikėjomės, kad padės premjero vizitas", - sakė J.Milius.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks Jūsų pomėgis laisvalaikiu?
Orai