Rinka
Kinija panaikino britiškos jautienos importo draudimą
2018-06-28

Londonas. Kinija panaikino daugiau kaip 20 metų galiojusį britiškos jautienos importo draudimą, kuris buvo įvestas dėl galvijų kempinligės protrūkio, trečiadienį pareiškė Jungtinės Karalystės vyriausybė.

„Kinija šiandien panaikino ilgai galiojusį draudimą importuoti jautieną iš Jungtinės Karalystės. Šis sprendimas yra labai svarbus Didžiosios Britanijos gamintojams, nes jo teigiamas poveikis vien per pirmuosius penkerius metus sudarys apie 250 mln. svarų (284 mln. eurų)“, – nurodoma vyriausybės pranešime.

Prieš dvi dienas Kinija pasirašė susitarimą, kuriuo panaikino prieš daugiau kaip dešimtmetį nustatytą draudimą importuoti prancūzišką jautieną.

Derybos dėl draudimo panaikinimo ir patikrinimai Didžiosios Britanijos mėsą eksportuojančiose įmonėse tęsėsi kelerius metus.

Aplinkos, maisto ir kaimo reikalų departamento trečiadienį paskelbtais duomenimis, Kinija tarp didžiausių Didžiosios Britanijos žemės ūkio ir maisto produktų eksporto rinkų užima aštuntą vietą. 2017 metais Kinijos vartotojai įsigijo britiškų maisto produktų ir gėrimų už daugiau kaip 560 mln. svarų.

BNS inf.

Kartu

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kuri problema Jums didžiausia?
Orai