Rinka
Kaliningrado žemdirbius džiugina rapsų derlius
2015-08-03

Kaliningradas. Kaliningrado srities žemdirbiai pradėjo kulti žieminius rapsus, kuriuos eksportuos į ES šalis. Vidutinis rapsų derlingumas regione sudaro 3,6 t/ha, o vidutinis derlingumas Rusijoje - 1,6 t/ha. Iš viso srityje žieminiais rapsais užsėta 30 tūkst. ha.

Žemdirbiai jau baigia nuimti žieminių miežių derlių: nukulta daugiau kaip 2,6 tūkst. ha (94 proc. pasėlių ploto), derlingumas sudaro 5,1 tonos iš hektaro (vidutiniškai Rusijoje - 3,1 t/ha). Pagal miežių derlingumą regionas yra vienas pirmaujančių Rusijoje, daugiau kuliama tik Stavropolio ir Krasnodaro kraštuose.

Kaliningrado srityje bendras plotas sudaro 243 tūkst. hektarų. Palyginti su praėjusiais metais, plotas padidėjo 9 proc. (pradėjus dirbti ilgą laiką nenaudotas žemes). Grūdiniai augalai užima 132 tūkst. ha, rapsai - daugiau kaip 29,5 tūkst. ha (jų plotas, palyginti su praėjusiais metais, nepakito).

Delavalis 04.01

Rapsai auginami ne tik eksportui, bet ir vidaus rinkai kaip biodyzelino žliava. Ši kultūra atneša žemdirbiams daugiausiai pajamų.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks Jūsų pomėgis laisvalaikiu?
Orai