Kainų šuolių grūdų supirkėjai neprognozuoja
2015-08-06

Ukmergė. Į  AB „Jonavos grūdai" Ukmergės sandėlių aruodus pirmieji javai pradėjo byrėti praėjusią savaitę. Šiųmetė javapjūtė prasidėjo savaite vėliau nei pernai, tačiau derliaus prognozės neblogos, tikimasi prikulti 5-10 proc. daugiau nei praėjusiais metais.

Pasak AB „Jonavos grūdai" Ukmergės grūdų sandėlio vedėjo Valdo Marcinkaus, anksčiau planuotą 20 proc. didesnį grūdinių augalų derlių pakoregavo vasaros pradžioje užtrukusi sausra. Dėl jos grūdų augimas sulėtėjo ir jie nunoko smulkesni. Anot vedėjo, atsižvelgus į rinkos tendencijas galima teigti, kad supirkimo kainos turėtų būti panašios į pernykštes.

Už vieną toną rapsų bus mokama 350 eurų. Ši kultūra, palyginus su praėjusiais metais, pabrango 58 eurais. Beveik 10 eurų šiemet brangesni miežiai - 130 eurų už toną. Tuo tarpu IV klasės kviečiai šiais metais atpigo apie 10 eurų. Šiuo metu nustatyta tonos kaina - 126 eurai.

I klasės kviečius bus superkami po 153, II klasės - po 150, III klasės - po 147 eurus už toną.
Planuojama, kad javų į sandėlius bus atvežta daugiau nei pernai, kuomet iš ūkininkų supirkta bei saugojimui priimta apie 15 tūkst. tonų grūdų.

Anot V. Marcinkaus, yra galimybė priimti daugiau nei talpina laikymo cisternos ir tai bus išnaudota. „Mes nusiteikę priimti kuo daugiau ir manome, kad, laiku išveždami į Jonavos elevatorių, vietos savo sandėliuose nepritrūksim. Jei kokių nors trikdžių nenutiks visoje infrastruktūroje - nuo elevatoriaus iki Klaipėdos uosto - ir Jonava reguliariai priims iš mūsų", - sako vedėjas.

Šiemet Jonavos elevatorius priims ir ankštines kultūras. Už toną žirnių bus mokama 197 eurų, tačiau ūkininkai turės vežti juos tiesiai į Jonavą.

Sausra paliko pėdsakus

Tuo tarpu patys ūkininkai apie derlių kalba su mažiau optimizmo. Pivonijos seniūnijoje javus auginantis Valentas Varnas sako, kad, nors apie derlių ankstoka spręsti, kol jis dar laukuose, matyti, jog sausra jį gerokai sumažino. Be to, pastarosiomis savaitėmis laukuose gerokai padaugėjo piktžolių. Kurį laiką vyravę drėgni orai sudarė sąlygas ir grybelinių ligų plitimui - varpose matyti juoduojančios javų kūlės.

Pabaisko ir Veprių seniūnijose ūkininkaujantis Ramūnas Nanartavičius sako, jog kombainai savaitės pradžioje į laukus jau išvažiavo, tačiau tik „pasižvalgymui". Rugiapjūtę visu pajėgumu ūkininkas planavo pradėti artimiausiomis dienomis. Jo nuomone, derlius tikrai bus kiek geresnis nei pernai, tačiau po sausros gausių aruodų nesitiki ir jis.

Ūkininkas grūdinėmis kultūromis yra apsėjęs apie 400 hektarų. Iš anksto yra sudaręs sutartis su įvairiais supirkėjais - jiems parduos pusę nukulto derliaus. Kitą pusę kol kas sandėliuos savuose aruoduose.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks Jūsų pomėgis laisvalaikiu?
Orai