Rinka
Grūdų perdirbėjai irgi ieško rinkų
2014-11-05

Vilnius. Šiųmetis grūdinių augalų derlius (įskaitant ankštinius) Lietuvoje gali siekti beveik 5 mln. t, iš jų javų grūdų - 4,8 mln. tonų. Lietuvoje išaugintas derlius gali būti 1,8 karto didesnis negu bendras Latvijoje ir Estijoje išaugintas grūdų derlius. Perdirbėjams rūpi grūdų derliaus realizavimo perspektyvos, kurios buvo aptartos susitikime su žemės ūkio ministre Virginija Baltraitiene.

Pastaraisiais metais iš Lietuvos eksportuojama iki 2,5 mln. t grūdų, daugiausia kviečių - apie 2,0 mln. t. Per šių metų 9 mėnesius iš Lietuvos išvežta 1,7 mln. t grūdų, iš jų 1,5 mln. t kviečių.

Grūdų perdirbimo įmonių atstovai susitikimo metu aktyviai domėjosi eksporto į užsienio rinkas galimybėmis. Daugiausia buvo kalbama apie grūdų eksportą į Braziliją. Jau šią savaitę į Žemės ūkio ministeriją atvyksta delegacija iš Brazilijos. Su šios šalies atstovais ketinama kalbėti ir apie pieno ir mėsos produktų eksportą.

Susitikimo su ministre metu aptartos glaudesnių prekybos santykių užmezgimo su JAV galimybės.

„Tokie susitikimai suteikia galimybę pasikalbėti apie iškilusius klausimus, skatina ieškoti sprendimų. Svarbus yra dialogas ir apsikeitimas informacija", - teigė žemės ūkio ministrė Virginija  Baltraitienė. Susitikime taip pat dalyvavo Ūkio ministerijos atstovai.

Pagal ŽŪM inf.

Nuotraukoje: žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė ir „Kauno grūdų“ įmonių grupės vadovas Tautvydas Barštys

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai