Rinka
Grūdų pardavėjams - pusė prašytų vagonų
2012-07-11

Vilnius, liepos 11 d. Grūdų eksportuotojams su Vyriausybės pagalba nepavykus lengvatinėmis sąlygomis išsinuomoti maždaug 850 geležinkelio vagonų, "Lietuvos geležinkeliai" jiems pasiūlys tik apie pusę reikalingo kiekio.

Geležinkelių bendrovės Krovinių vežimo direkcijos komercijos direktorius Tomas Keršis BNS sakė, kad grūdų vežėjams šalies teritorijoje bus išnuomoti 465 šiuo metu laisvi vagonai, mokant tik už produkcijos pervežimą. Dar apie 500 vagonų, tinkamų grūdams gabenti, "Lietuvos geležinkeliai" yra išnuomoję kitiems nuomininkams, kurie moka ir jų nuomos mokestį.

"Sprendimas yra toks, kad grūdams vežti suteiksime turimus neišnuomotus vagonus, o vėliau skelbsime jų nuomos aukcioną ar konkursą. Labai sunku patikėti, kad šiuos vagonus išsinuomotų grūdininkai, nes jau keleri metai Lietuvoje susidaro panaši situacija: yra dviejų-trijų mėnesių grūdų vežimo pikas, o paskui vagonai jiems tampa nebereikalingi", - sakė T.Kerškis.

3 Paragrafas delaval

Anot jo, nuolat vagonus nuomojantys verslininkai surado grūdų Kazachstane, Rusijoje ir juos veža ištisus metus.

Jo teigimu, apie tai, kad "Lietuvos geležinkeliai" gali grūdų eksportui skirti laisvų vagonų, buvo sutarta grūdų eksportuotojų ir "Lietuvos geležinkelių" atstovų pasitarime pirmadienį.

Pavedimas dėl geležinkelio vagonų grūdams gabenti svarstytas Vyriausybės pasitarime, tačiau kompromiso nerasta.

Žemės ūkio ministerija prognozavo, kad grūdų eksportavimui reikės apie 850 vagonų ir siekė, kad geležinkeliai vagonų parūpintų grūdams transportuoti.

Konkurencijos tarybos nuomone, Žemės ūkio ministerijos siekis lengvatinėmis sąlygomis aprūpinti grūdų eksportuotojus "Lietuvos geležinkelių" vagonais prieštarauja Konstitucijai. Pasak tarybos, neaišku, kodėl grūdų pardavėjai negali patys dalyvauti vagonų nuomos konkursuose ir konkuruodami išsinuomoti pageidaujamą vagonų skaičių.

Šiais metais Lietuvoje laukiama gausaus javų derliaus - apie 4 mln. tonų ir grūdų eksportas gali padidėti iki 2,5 mln. tonų, tai yra 1 mln. daugiau nei ankstesniais metais.

Lietuva pagal eksportuojamų grūdų kiekį yra ketvirtoji Europos Sąjungoje, o per metus išvežamų grūdų vertė siekia iki 900 mln. litų.

BNS inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate ŽŪM perkėlimą į Kauną?
Orai