Rinka
Cukraus gamintojai baigė runkelių perdirbimą
2014-01-16

Kėdainiai. Kėdainių cukraus fabrikas po 117 dienų intensyvaus darbymečio baigė šakniavasių perdirbimą. Produkcijos pagaminta beveik tiek pat, kaip ir pernai, vadinasi, ir ateinančio sezono žaliavos supirkimo kainos turėtų nenusileisti šiumetėms.

„Sezonas buvo geras. Praėjusių metų rekordo, kai pagaminome 111 tūkst. tonų baltojo cukraus, nesumušėme, tačiau nedaug nusileidome. Šįmet cukraus pagaminome 110 tūkstančių tonų", - sakė bendrovės „Nordic Sugar Kėdainiai" žemės ūkio direktorius Saulius Mozeris.

Tik ką pasibaigęs sezonas ir runkelių augintojus, ir jų perdirbėjus džiugino gera žaliavos kokybe. Iš viso per 117 dienų į fabriką buvo atvežta 675 tūkst. t runkelių, kurių vidutinis cukringumas siekė 17,8 procento. Viename hektare vidutiniškai užauginta apie 63 t runkelių. Tačiau buvo net 12 ūkininkų, kurie iš vieno hektaro vidutiniškai prikasė net po 100 tonų saldžiųjų šaknų, kurių cukringumas siekė 18 proc., o rekordas - 117 tonų iš vieno hektaro.

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas

Cukraus gamintojai jau paskaičiavo, kad iš vieno hektaro runkelių pagaminta apie 11,5 t baltojo cukraus.

Rezultatais vejasi skandinavus

Gerą derlių lėmė palankios gamtinės sąlygos ir geros žemdirbių žinios bei puikus jų darbas. „Mes pagaliau išmokome ir auginti, ir nukasti, ir saugoti runkelius. Kadangi visų žaliavų iš karto supirkti negalime, tai nukastus runkelius žemdirbiai privalo saugoti. Dabar tai daroma labai atsakingai: beveik visi ūkininkai runkelius dengia. Tai duoda akivaizdžią naudą. Ne tik saugo nuo šalčio bei drėgmės, bet ir leidžia runkeliams apdžiūti, tad į fabriką atvežama puikios kokybės žaliava", - konstatavo S. Mozeris.

Kėdainiečiai cukaus gamintojai savo darbo rezultatais beveik pavijo skandinavus.

Augintojų gretos gausėja

„Cukrinių auginimas niekada nebuvo nuostolingas. Kiek mokėsime už šio sezono žaliavą, dar negalime pasakyti, nes runkelių supirkimo kaina susieta su fabriko pelnu. Tačiau ji tikrai bus panaši į pernykštę, kai viena tona vidutiniškai kainavo apie 150 litų. Žinoma kvotiniai runkeliai kiek brangesni už virškvotinius bei tuos, iš kurių gaminamas pramoninis cukrus. Tačiau ir pastarųjų auginimas kasmet populiarėja", - konstatavo S. Mozeris.

Jo teigimu, dar praėjusių metų spalio mėnesį baigtos pasirašyti sutartys su augintojais šiems metams ir aišku, jog pramoninio cukraus šįmet planuojama pagaminti net 15 tūkst. tonų daugiau palyginti su pasibaigusiu sezonu. 

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai