Basf 2024 04 19 / 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 19 / 2024 04 24 m1
Renginiai
Žolynų dorojimo sezonas įgauna pagreitį

Telšiai. Nors pavasaris vėlavo, tačiau šilumos ir drėgmės gegužės mėnesį buvo pakankamai ir gyvulininkystės ūkių šeimininkai jau planuoja šienapjūtės darbus. Startą pašarų ruošimui Telšių rajono ūkininko Ričardo Venckaus laukuose davė šią savaitę „Dotnuvos projektų" organizuota lauko diena.

Žemaitijos žemdirbiams lauko dienoje buvo demonstruota naujausia žolių dorojimo technika ir pažangiausios siloso gamybos technologijos. „Šienapjūtės darbams turime visas reikalingas mašinas - nuo žoliapjovių iki traktorių joms tempti. Pagal našumą, patikimumą ir darbo kokybę Kverneland šienapjovės tikrai yra rinkos lyderės. Be to, kompanija „Kverneland" gamina pastovios ir kintamos kameros presus bei visą gamą vyniotuvų", - sakė „Dotnuvos projektų" produkto vadybininkas Romualdas Mankevičius. Jo teigimu, pasirinkus tinkamą techniką, galima net ir labai specifinėmis, nepalankiomis sąlygomis (tarkime, lietingais orais) pasiruošti kokybiškų pašarų.

Bioversija 2024 04 15 m7

„Niekas nesiginčys, kad Kverneland plūgai yra numeris vienas pasaulyje. Kverneland šienapjovės dėl savo pjovimo lentos, kopijavimo sistemos taip pat neabejotinai yra rinkos lyderės", - siūlomos technikos kokybe neleido abejoti „Dotnuvos projektų" produkto vadybininkas Romualdas Mankevičius

Susirinkusių žemdirbių dėmesio susilaukė demonstruotas itin našus šienavimas iš karto su dviem šienapjovėmis: frontaline ir prikabinama. Frontalinė išsiskiria itin geromis paviršiaus kopijavimo savybėmis, o prikabinama ypatinga tuo, kad gali atlikti dvi operacijas: pjauti į pradalges arba paskleisti žolę visame nupjautame plote.

Vartytuvus rekomenduojama parinkti pagal šienapjovės plotį. Kad darbas vyktų sparčiau, reikėtų iš karto vartyti dvi ar tris pradalges. Taigi, turint 3,2 m pločio šienapjovę, prie jos efektyviausia būtų įsigyti 9 m vartytuvą - jis vienu metu verstų tris pradalges.

„Čia demonstruojame 6,8 m pločio Danijoje pagamintą Kverneland vartytuvą. Bet jų siūlome ir daug mažesnių (iki 5 m), ir gerokai didesnių - tarkime, 9 m pločio. Pastarieji jau populiarėja ir Lietuvoje, o darbo kokybė žemdirbių nenuvylė: darbo metu važiuoklė hidrauliškai pakeliama, ir vartytuvas realiai dirba ant visų atraminių ratų, kurie yra po kiekvienu rotoriumi", - paaiškina R. Mankevičius.

Lauko dienoje buvo demonstruota naujausia žolių dorojimo technika

Ir į ritinius, ir į tranšėjas

Gyvulininkystės ūkių šeimininkai nupjautą apvytintą žolę suka į ritinius arba krauna į tranšėjas - abiem šioms technologijoms „Dotnuvos projektai" siūlo reikalingą techniką. Pasak R. Mankevičiaus, Žemaitijos sąlygomis labiau patvaresnis pastovios kameros presas (dažnai vadinamas būgniniu). Jis gali dirbti ir sudėtingesnėmis sąlygomis. Būtent pastovios kameros presas populiaresnis ūkiuose, kurie orientuoti į gyvulininkystę. Kintamos kameros (arba diržinis) presas kokybiškai suvynioja žolės masę, yra našus, jo privalumas yra tas, kad galima gaminti įvairaus aukščio ritinius: nuo 80 cm iki 1,65 m, o yra presų, kurie gali ir iki 2 m ritinius sukti - tai taikoma šiaudų gamyboje.

Tranšėjinėje technologijoje labai išpopuliarėjo rinktuvinės priekabos. Pasak specialistų, pačios patikimiausios yra rotorinės priekabos su smulkinimo mechanizmu. „Kverneland" gamina naują rotorinių priekabų seriją su uždarais reduktoriais. „Rinkoje niekas neturi tokios konstrukcijos rotorių, kurie turėtų atjungiamus segmentus. Turime ne tik specializuotas rinktuvines-priekabas, bet ir dvigubos paskirties priekabas - tai yra jos gali dirbti kaip rinktuvai, o uždengus tiekimo kanalo dugną, gali tapti transportavimo priekabomis - tarkime, važiuoti šalia savaeigio kukurūzų smulkintuvo", - universalų priekabų panaudojimą išaiškino R. Mankevičius.

Demonstruojama Ričardo Venckaus 45 kub. m talpos rotorinė priekaba

„Šios priekabos rinktuvas taip pat yra užpatentuotas, niekas rinkoje daugiau tokių neturi. Rotorius yra 80 cm skersmens, ant jo būgno pirštai nėra privirinti. Kam to reikia? Gamyboje visko būna. Jei pasitaikytų didelis akmuo, užlinksta dantis ir tenka važiuoti namo remontuoti. O čia galima greitai atsukti tris varžtus, išimti sugadintą detalę ir bent jau baigti pradėtą tos dienos darbą", - sako R. Mankevičius. Antrą sezoną ūkyje dirbančia rotorine priekaba Taarup 10045RO patenkintas ir Ričardas Venckus. „Nenoriu čia daryti reklamos, bet jokių priekaištų šitai priekabai tikrai neturiu", - žemaitiškai skalsiai patikino ūkininkas.

Dabar - pats pirkimo pikas

„Rinka tikrai juda, ir mūsų žolių dorojimo technikos pardavimai, palyginti su pernai metų tuo pačiu laiku, yra įspūdingesni. Manau, mus į priekį tempia tikrai gerą vardą turinčios Kverneland šienapjovės - jų pardavimai itin išaugo", - gerais šio pavasario pardavimų rezultatais patenkintas R. Mankevičius. Kaip bus ateityje - technikos pardavėjai nelinkę spėlioti, tačiau žadamas gyvulininkystės ūkių rėmimas ateinančiu programavimo laikotarpiu nuteikia optimistiškai.

Žolių dorojimo technikos prekybai būdingas ryškus sezoniškumas - daugiausia technikos parduodama pavasarį. „Matyt, toks jau mūsų lietuviškas mentalitetas - paskambina žemdirbys ir sako: man šiandien reikia žoliapjovės, o tiksliau - jau reikėjo vakar, - prie klientų pageidavimų jau moka prisitaikyti R. Mankevičius. - Aktyvi žolių dorojimo technikos prekyba prasideda nuo kovo, dabar pats jos pikas, o paskui dar vienas etapas - prieš pat Naujuosius metus".

Technikos skyriaus vadovas Raimundas Janarauskas (kairėje) bei Komercijos ir rinkodaros vadovas Edgaras Plauška pateikė daug pasiūlymų žemdirbiams šiuo metu įsigyti techniką palankiausiomis sąlygomis

Lauko dienoje buvo demonstruota ir kitų gyvulininkystės ūkių šeimininkams reikalingų padargų. Tarkime, ražienų smulkintuvas - pieno ūkiuose jis gali praversti, kai reikia nuganytose ganyklose nudaužyti kupstus, susmulkinti smulkius krūmus ar berželius.

Žemaitijos krašto technikos pardavimų vadybininkas Arūnas Skudra atkreipė gyvulių augintojų dėmesį į naujos konstrukcijos akėčias Einbock PneumaticStar-PRO. „Sustiprintas rėmas, pakeista lyginimo lentelė priekyje su spyruokline apsauga - puikiai tinka lyginti kurmiarausius pavasarį, kai akėjate ganyklas. Viršuje yra dėžutė sėkloms, pneumatiniu būdu galima išsėti nuo 2 iki 100 kg/ha", - agregatą ganyklų atnaujinimui rekomendavo A. Skudra.

Žemdirbiai galėjo įvertinti ir visą gamą Case traktorių - jų technines galimybes apibūdino vadybininkas Marius Pranaitis. „Dotnuvos projektų" Technikos skyriaus vadovas Raimundas Janarauskas atkreipė žemdirbių dėmesį, kad dabar yra itin palankios lizingavimo sąlygos Farmall serijos traktoriams.

Lauko dienoje savo traktorių buvo atvaręs ir kaimynystėje, Upynoje, ūkininkaujantis mišraus ūkio savininkas Arūnas Usis. Galingą traktorių Puma 230 įsigijęs žemdirbys labiausiai džiaugėsi akivaizdžiai pastebima degalų ekonomija ir itin komfortiškomis darbo sąlygomis

Dirbti su viena kompanija - geras pasirinkimas

Mediškių kaimo (Viešvėnų sen.) ūkininkas Ričardas Venckus dirba per 500 ha, laiko 170 galvijų, iš kurių 100 - melžiamos karvės. Vidutinis primilžis siekia 7,5 t pieno iš karvės. „Neauginame pupų, sojų ir kanapių, o visą kitą - auginame", - šypsosi ūkininkas. Per 200 ha skirta žalienoms, pašarams ruošia šienainį ir silosą. Daugiausia žolės masės sukraunama į tranšėjas, o žolė iš nedidelių plotų sukama į ritinius. Ūkininkas apgailestauja, kad daug ritinių pavasarį sugadina paukščiai - jie prakapoja plėvelę ir, gavusi oro, šienainio masė pradeda gesti.

Mediškių kaimo ūkininkas Ričardas Venckus jau penkiolika metų techniką perka tik iš „Dotnuvos projektų"

R. Venckus visą techniką perka tik iš „Dotnuvos projektų". „Nieko nėra geriau, kai visą techniką pirkti iš vienos kompanijos. Jau 15 metų bendradarbiaujame. Žinoma, sunku pasirinkti tą vienintelę kompaniją, bet man pasisekė", - šypsosi R. Venckus. Tradicijos tęsiamos ir toliau - šiemet ūkininkas įsigijo naują traktorių CasePuma 160 ir šienapjovę Kverneland, kurią pirmą kartą išbandė šioje lauko dienoje. Didžioji šienapjūtė Ričardo Venckaus ūkyje prasidės jau artimiausiomis dienomis ir turėtų būti baigta per 2 savaites.

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
    Visos apklausos