Basf 2024 04 19 / 2024 04 24 A1 Basf 2024 04 19 / 2024 04 24 m1
Renginiai
Už nuopelnus kaimui įvertinti mokslininkai ir specialistai

Akademija (Kauno r.). Kaimo stiprybė - darbštūs žmonės, kurie mūsų kraštą daro šviesesniu, gražesniu, modernesniu. Kaimui nusipelniusiems įvairių sričių specialistams prieš didžiąsias metų šventes tradiciškai įteikti ordinai ir medaliai „Už nuopelnus Lietuvos kaimui".

Aleksandro Stulginskio universitete vykusioje šventėje pagerbta 10 žmonių - mokslininkų, specialistų, žemdirbių savivaldos atstovų. Apdovanojimus „Už nuopelnus Lietuvos kaimui", kaip padėką už reikšmingus ir svarbius darbus, prieš ketverius metus įsteigė ARVI įmonių grupė, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba (LŽŪKT), Aleksandro Stulginskio universitetas (ASU) ir Baltijos agroverslo institutas (BAVI).

Renginyje dalyvavo nominacijų steigėjai, pagerbti apdovanotų savo kraštiečių taip pat atvyko Kretingos ir Ignalinos rajonų merai - Juozas Mažeika ir Kazimieras Šimkus.

Bioversija 2024 04 15 m7

Ordinai ir medaliai „Už nuopelnus Lietuvos kaimui" įteikti labiausiai šiais metais pasižymėjusiems žmonėms

Ordinu „Už nuopelnus Lietuvos kaimui" apdovanoti: jau 30 metų LAMMC dirbanti mokslininkė Roma Semaškienė; už profesionalumą įvertinta LŽŪKT direktoriaus pavaduotoja Giedrė Butkienė; Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas; „Ūkininko patarėjo" vyr. redaktorius Vytenis Neverdauskas; ASU Energetikos ir biotechnologijų inžinerijos instituto direktorius doc. Kęstutis Navickas.

Dar 5 specialistai apdovanoti medaliu „Už nuopelnus Lietuvos kaimui". Tai aktyvus žemdirbių kooperacijos pradininkas ir šalininkas, ūkininkas, kooperatinės bendrovės  „Pieno gėlė" valdybos narys Stanislovas Antanas Jurkus (nuotr. viršuje), apdovanojimą atsiėmęs su ašaromis akyse; ASU Žemės ūkio mokslo ir technologijų parko Kaimo regioninės plėtros centro vadovas, ekologinės žemdirbystės, amatų ir kaimo turizmo verslo propaguotojas Rimantas Čiūtas, jau 20 metų organizuojantis parodas „Ką pasėsi..." ir „Sprendimų ratas"; aktyvios, iniciatyvios, ūkininkus šviečiančios ir labai gerai žemės ūkį išmanančios LŽŪKT Kretingos ir Jurbarko rajonų biurų vadovės Gražina Poškienė ir Kristina Gakienė; Ignalinos kultūros ir sporto centro Senųjų amatų poskyrio specialistė Marijona Lukaševičienė, daugiau kaip 30 metų puoselėjanti aukštaitiškas tradicijas ir tautinį paveldą, savo žiniomis daug padedanti žemdirbiams.

„Peržvelgęs savo gyvenimą supratau, kad likimą su universitetu susiejau neveltui, visi man padėjo atsiskleisti ir dabar skleisti tai, ką per gyvenimą čia sužinojau ir išmokau, ką sugebu. Esu dėkingas universiteto bendruomenei ir mūsų valstybei, kuri leidžia žmonėms sukurti apie save kažkokį lauką. Man teko kurti lauką iš biomasės, iš energijos, tai pats didžiausias žavesys ir pats geriausias likimas", - apdovanojimą atsiėmęs nuoširdžiai kalbėjo pedagogas ir mokslininkas K. Navickas.

Nuoširdžiai įvertinimu džiaugėsi ir R. Čiūtas, nes gautas apdovanojimas, pasak jo, priklauso visai komandai, su kuria jis rengia žemės ūkio parodas. „Šiame apdovanojime matau ir labai pozityvų dalyką - atkreipiamas dėmesys į socialines technologijas. Kaimas labai gražus, kai žiūri į laukus. Bet kaimo bendruomenės susiduria su labai rimtais iššūkiais ir šis apdovanojimas tarsi atkreipia dėmesį į socialinius dalykus, kad reikia rūpintis ir kaimo žmonėms, ir su jais dirbančiais", - mintimis dalijosi R. Čiūtas.

LŽŪKT direktorius dr. Edvardas Makelis, sveikindamas susirinkusiuosius, sakė, kad visi šį vakarą pagerbti kaimo labui dirbantys žmonės yra verti didžiausios pagarbos ir geriausių žodžių, bet niekada dirbančiam žmogui pagarbos nebūna per daug. Pasak jo, apdovanojimai „Už nuopelnus Lietuvos kaimui", visų steigėjų sutarimu, įgis vis didesnę ir platesnę prasmę.

„Džiugu kreiptis į žmones, kurie savo kasdieniu darbu, talentu ir ištikimybe tarnauja Lietuvos kaimui. Kaime, kur yra daugelio mūsų šaknys, atgimsta mūsų tautos vertybės, čia dirbama žemė ir gimsta kiekvienam lietuviui šventa duona. Daugelis čia susirinkusiųjų atiduoda savo žinias, kad Lietuvos kaimas būtų modernus, jaukus, kad žmonėms jame būtų gera gyventi", - kalbėjo ASU rektorius prof. Antanas Maziliauskas.

Renginį šiltomis dainomis užbaigė seniausias Lietuvoje akademinis ASU choras „Daina", kurį dar 1922 m. įkūrė prof. Viktoras Ruokis.  

MŪ inf.

    Gudinas -  23 06 14 + MU 2024

    (0)

    Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

    Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

    Norėdami parašyti savo nuomonę – prisijunkite.

    Apklausa
    Kokio senumo traktorių turite ūkyje?
    Visos apklausos