Renginiai
Reikšmingi apdovanojimai - ūkininkų vaikams
2014-04-07

Kaunas/Kėdainiai. Iš kartos į kartą perduodamo ūkininkavimo, o kartu ir patirties, sėkmę liudija Kėdainių rajono jaunimo veiklos įvertinimas. Sandros Kuprevičiūtės sulčių fabriko produkcija įvertinta parodos „AgroBalt“ diplomu, o Manto Vaitelio auginama karvė - parodos medaliu.

Pelėdnagių seniūnijoje ūkininkaujančių Ilonos bei Virgilijaus Kuprevičių dukra Sandra su draugu įkūrė sulčių fabriką, kuriame iš tėvų ūkyje užaugintų morkų pradeda spausti sultis. „Mintis apie sulčių spaudimą sukosi maždaug metus. Kadangi ūkyje lieka nestandartinių morkų, vis galvojome, kaip jas panaudoti. Pradėjau galvoti apie sulčių spaudimą, pasikonsultavome su Sodininkystės ir daržininkystės instituto mokslininkais ir jau turime puikų produktą - natūralias morkų-obuolių sultis. Jas spaudžiame iš mūsų tėvų ūkyje užaugintų morkų, o paskaniname iš Jonavos atsivežtais kokybiškų obuolių sultimis", - pasakoja Sandra Kuprevičiūtė.

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas

Sandrai Kuprevičiūtei (dešinėje) savo gaminį - morkų-obuolių sultis - parodoje pristatyti padėjo sesuo Ingrida

Pasak Sandros, susidomėjimas natūraliomis sultimis tikrai didelis. Kol kas jos spaudžiamos Babtuose, bet jau iš būsimo derliaus mergina žada spausti tėvų ūkyje įkurtame fabrikėlyje.

„Kadangi pamatėme, kad viskas klojasi pagal planą, tai greitai pirksime reikiamą įrangą ir sulčių spaudimą organizuosime tėvų ūkyje. Turiu įvairių planų - galvoju, kad sultis galima paskaninti ne vien obuoliais, bet ir daržovių bei uogų sultimis. Svarbu, kad lietuviai norėtų gerti natūralų gėrimą", - sako S. Kuprevičiūtė.

Medalis ir karvutei

Medalį parsivežė ir jaunasis ūkininkas Mantas Vaitelis, ūkininkavimo patirtį perėmęs iš gerai savo tėvo, žinomo mėsinių galvijų augintojo Felikso Vaitelio. Jam apdovanojimą pelnė 2005 metais gimusi limuzinų veislės karvutė.

Mantui Vaiteliui medalį įteikia žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna

„Parodoje medalių sulaukia Lietuvoje išveisti veisliniai gyvuliai. Man pavyko antrą kartą laimėti medalį. Pernai apdovanojimą pelnė buliukas, o šįmet karvutė. Ji labai produktyvi - kasmet po veršiuką atsiveda nuo 2008 metų", - sakė 150 limuzinų veislės galvijų bandą turintis Pernaravos ūkininkas Mantas Vaitelis.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai