Renginiai
Prasidėjo „Agrovizija“. Parodos vinis – didysis purkštuvų šou (Papildyta!)
2012-06-27

Akademija (Kėdainių r.), birželio 27 d. Prasidėjusioje žemės ūkio ir technologijų parodoje „Agrovizija 2012" lankytojų netrūksta. Lietuvos žemdirbiams lietuviška vasara nėra baisi ir įmirkę laukai jų negąsdina. Tiesa, nuogąstaujama, ar pavyks, kaip sumanyta, pademonstruoti laukuose technikos darbą.

Viena iš parodos organizatorių Lietuvos augalų apsaugos asociacijos direktorė Aušra Beniulienė teigė, kad septintoji „Agrovizija" neeilinė. „Per tuos metus matėme visko: ir sausros, ir liūčių, bet taip dramatiškai prasidėjusios parodos dar nebuvo", - sakė A. Beniulienė, turėdama galvoje įmirkusiuose laukuose klimpusius dalyvių automobilius ir sunkiai praeinamus kelius.

3 Paragrafas delaval

„Agrovizijos“ dalyvius ir lankytojus sveikina Lietuvos augalų apsaugos asociacijos direktorė Aušra Beniulienė

Parodos dalyvius sveikino Seimo vicepirmininkė Virginija Baltraitienė, Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Edmundas Pupinis, Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas, Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro direktorius prof. habil. dr. Zenonas Dabkevičius, Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas. Kiek vėluodamas į parodą atvyko ir žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius.

„Nuostabi diena, kai kartu yra mokslas ir žmonės, dirbantys žemę, ir tie, kas jiems padeda", - atidarydama parodą sakė V. Baltraitienė.

Kėdainių vicemerė Nijolė Naujokienė pastebėjo, kad paroda - tikras žemdirbių kermošius, kur yra ir technikos, ir technologijų naujovių, kurias galima ne vien pamatyti, bet ir išbandyti praktiškai. „Esame Lietuvos vidury, žemdirbystės ir mokslo centre, tad tikiuosi, kad paroda bus rekordinė ne tik dalyvių skaičiumi, bet ir atradimais", - sakė N. Naujokienė.

Permainingi orai lankytojų negąsdina

Paprastai šią parodą per tris dienas aplankydavo per 5 tūkst., o pernai - daugiau kaip 7 tūkst. lankytojų.

Padidėjus dalyvių skaičiui, šiemet buvo išplėsti „Agrovizijos" ekspozicijų plotai. Parodoje dalyvauja 30 žemės ūkio techniką pristatančių ir 26 augalininkystės produktams atstovaujančių kompanijų. Parodos plotuose įrengti 449 laukeliai: žieminių javų - 131, žieminių rapsų - 72, cukrinių runkelių - 18, vasarinių rapsų - 111, vasarinių javų - 70, bulvių - 22, kukurūzų - 15, daugiamečių žolių - 10.

Visas tris parodos dienas vyks mokslininkų rengiami seminarai, dvi pirmąsias dienas bus demonstruojama žemės dirbimo ir šienainio gamybos technika. Šventės „vinis" žada būti įspūdingas purkštuvų pasirodymas trečiąją parodos dieną - birželio 29-ąją.

Parodos renginiai prasidėjo malkų skaldymo varžybomis, kurias parėmė kompanija „Baltic Agro". Nuotraukoje: kompanijos marketingo vadovas Evaldas Urbaitis (kairėje) sveikina Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos pirmininką Virmantą Ivanauską

Bilietas į „Agroviziją" kainuoja 10 litų. Parodos organizatoriai teigia, surinktos lėšos bus panaudojamos infrastruktūrai gerinti ir brangioms ekspozicijoms apsaugoti.

Pasak organizatorių, 2006 m. pradėta rengti paroda „Agrovizija" pristato gerą žemės ūkio praktiką naudojant naujausius augalų apsaugos produktus, perspektyviausias veisles, augalų poreikius atitinkančias trąšas, šiuolaikinę žemės ūkio techniką bei sudaro lankytojams galimybes čia pat gauti mokslininkų ir kitų savo srities specialistų konsultacijas. „Agrovizija" - tai „gyva" paroda, kurioje po atviru dangumi tikromis lauko sąlygomis auginami žemės ūkio augalai, demonstruojami jų veislių ypatumai, galima iš arti susipažinti ir „pačiupinėti" augalų apsaugos produktų bei trąšų veiksmingumo bandymų rezultatus, įvertinti žemės ūkio mašinų technines galimybes, įrangą, čia pat pasikonsultuoti su pripažintais savo srities specialistais.

Malkų skaldymo varžybose dalyvavo ir Seimo vicepirmininkė Virginija Baltraitienė

Parodą rengia Lietuvos augalų apsaugos asociacija kartu su LAMMC Žemdirbystės institutu bei Lietuvos ūkininkų sąjunga. Pirmą kartą „Agrovizija" turi pagrindinį rėmėją - kompaniją „East West Agro" (EWA).

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate ŽŪM perkėlimą į Kauną?
Orai