Renginiai
Pavasarinėje parodoje - elektroninių paslaugų naujovės
2013-04-03

Akademija (Kėdainių r.) Lietuvos žemdirbiai jau nebeįsivaizduoja pavasario - pasiruošimo darbymečiui - neapsilankius tradicine tapusioje žemės ūkio parodoje „Ką pasėsi...". Šiais metais Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba (LŽŪKT) kviečia žemdirbius susipažinti su elektroninės ūkio valdymo programos „e-GEBA" galimybėmis. Parodos metu bus pristatoma naujausia šios programos dalis - gyvulininkystės modulis.

Kaip teigia LŽŪKT vyresnioji gyvulininkystės specialistė Reda Milčiuvienė - viena iš gyvulininkystės modulio kūrėjų - gyvulininkyste besiverčiantys ūkininkai, dirbdami su šia programa, galės analizuoti bandos struktūrą, produktyvumo ir reprodukcijos rodiklius.

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas

Taip pat bus galimybė apskaičiuoti pašarų poreikį, sudaryti pašaro racionus skirtingoms gyvulių grupėms bei planuoti veisimą. Svarbu ir tai, kad pagal veterinarinius duomenis bus suformuojamas receptinių vaistų apskaitos žurnalas. Reikia pabrėžti, kad visi programoje sukaupti duomenys bus saugomi interneto serveryje, taigi jų apsauga garantuota. Pasak, gyvulininkystės specialistės, didžiausias programos privalumas - nesudėtingas valdymas ir duomenų suvedimas, o ūkinių gyvūnų duomenys atsinaujina automatiškai ir jų nereikia suvesti ranka.

Kompiuterinė programa - „e-GEBA" sudaryta iš keturių dalių - gyvulininkystės, ekonomikos, buhalterinės apskaitos bei augalininkystės. Ūkininkas, naudodamasis visomis šios programos dalimis, efektyviai kontroliuos ir valdys ūkio situaciją ir pasieks gerų rezultatų.

Visi susidomėjusieji modernia, pagal užsienių šalių patirtį parengta ir Lietuvos ūkiui pritaikyta programa, kviečiami dalyvauti balandžio 4 ir 5 d. LŽŪKT specialistų organizuojamame seminare - „Kompiuterinės programos ir elektroninės paslaugos - ūkio konkurencingumui bei verslumui didinti". Jame bus pristatomos programos „e-GEBA" galimybės, į seminaro dalyvių klausimus atsakys jos kūrėjai. Be to, bus pristatomos augalų ligų ir kenkėjų plitimo stebėjimo ir prognozavimo paslaugos internete.

Parodos dalyviai laukiami ir LŽŪKT stende. Juos konsultuos ir paslaugas pristatys patyrę žemės ūkio specialistai, o visi norintieji galės dalyvauti nuotaikingoje fotosesijoje „LŽŪKT ir draugai" ir dovanų gauti fotonuotrauką.

Jau 20 metų šalies žemdirbiams teikiantys augalininkystės, gyvulininkystės, inžinerijos, ūkio apskaitos, verslo ekonomikos, darbuotojų saugos ir sveikatos, aplinkosaugos, miškininkystės, maisto saugos, gyvūnų gerovės ir kitų klientams svarbių sričių paslaugas įstaigoje dirbantys specialistai ir konsultantai tobulina veiklą.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai