Renginiai
Pasikeitus situacijai, vėl nutarta rengti bendrą veislinių gyvūnų parodą
2013-07-23

Kaunas. Žemės ūkio rūmų (ŽŪR) Veislininkystės komiteto nariai aptarė tarptautinės veislinių gyvūnų parodos Algirdiškyje (Panevėžio r.) organizavimą. Komiteto pirmininkas Edvardas Gedgaudas jau ragina galvijų veisėjų asociacijų vadovus pradėti gyvulių atranką parodai, kuri vyks rugsėjo 13-14 d.

Nuo šių metų buvo planuojama rengti specializuotas parodas pagal gyvulininkystės šakas, nes, daugelio asociacijų vadovų manymu, neverta trečius metus iš eilės rengti didžiulę bendrą parodą. Vis dėlto, pasak E. Gedgaudo (nuotr.), situacija pasikeitė ir nutarta grįžti į Algirdiškį, nes čia esantis parodų centras yra objektas, kuris gali atitekti asociacijoms, t. y. visiems žemdirbiams, todėl būtina jį palaikyti. Tiesa, kai kurios asociacijos vis dėlto rengs ir savo parodas.

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas

Tuo tarpu Lietuvos juodmargių galvijų gerintojų asociacijos pirmininkas Vilius Žiogas klausė, kada atsiras pinigų veislinių galvijų eksterjerui vertinti.  „Parodoms pinigų yra, o eksterjerui vertinti - nėra", - stebėjosi jis. Parodos tikslingumu abejojo ir Lietuvos žalųjų galvijų gerintojų asociacijos vadovas Jonas Lingys, nes, praėjus maždaug pusmečiui po parodos Algirdiškyje, vyks „AgroBalt". „Tačiau jeigu jau paroda bus surengta, tai nepamirškime, kad ji bus neeilinė - vyks Lietuvai pirmininkaujant ES Tarybai, gyvulių augintojai bus matomi, todėl labai svarbu pasirūpinti savo prestižu. Paroda turi atitikti veislininkystės interesus, reikia išryškinti veislininkystės akcentą", - teigė J. Lingys.

Lietuvos ristūnų sporto asociacijos prezidentas Kęstutis Saikevičius kėlė kitokį klausimą: „Karves uždarysite į gardus, galėsite jas melžti ir demonstruoti, o kaip mums pademonstruoti uždarytų ristūnų savybes? Ristūnas turi būti rodomas ten, kur gali atskleisti savo ištvermę ir galingumą, kur būtų galima matyti, kaip jis treniruojamas. Algirdiškio parodų centre tam nėra sąlygų. Bet žirgų į parodą atvešime, jeigu tai valstybinis reikalas."

Lietuvos žalųjų galvijų gerintojų asociacijos vadovas Jonas Lingys (kairėje) ir Lietuvos ristūnų sporto asociacijos prezidentas Kęstutis Saikevičius abejojo parodos tikslingumu dėl tam tikrų priežasčių, tačiau patikino, kad jų asociacijos parodoje dalyvaus

Avių augintojų asociacija rugsėjo 7 d. Giedriaus Prakapavičiaus ūkyje (Molėtų r.) rengs ir savo jau tradicine tampančią avininkystės parodą „Avis aprengs ir pamaitins". Todėl, pasak naujojo asociacijos vadovo Algirdo Vilimo, jiems 20 tūkst. Lt, skirtų parodoms, bus per mažai. E. Gedgaudas sakė, kad teks verstis su šiais pinigais, daugiau jų nebus, o į Algirdiškį privalės atvežti keletą avių.

Veislinių gyvulių augintojams paroda yra puiki galimybė parduoti gyvulius ir užmegzti naujus kontaktus su potencialiais pirkėjais. Algirdiškyje laukiama svečių iš JAV, Šveicarijos, kitų šalių. Organizatoriai rengs seminarus, forumus, tad dvi parodos dienos žada būti įdomios ir informatyvios.

Parodoje dėl afrikinio ir klasikinio kiaulių maro pavojaus nebus eksponuojamos kiaulės.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai