Renginiai
Pasiginčiję mėsinių galvijų augintojai priėmė sprendimus
2019-04-05

Kaunas. Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacijos (LMGAGA) visuotinis susirinkimas užsitęsė iki vėlaus vakaro, kol buvo aptartos numatytos aktualijos.

Susirinkimo dienotvarkėje buvo įrašyta daugiau kaip 10 klausimų, svarbiausi jų buvo dėl LMGAGA įstatų keitimo ir dėl buliukų kontrolinio auginimo stoties. LMGAGA prezidentas Vygantas Šližys teigė, kad iš esmės visus siūlytus klausimus pavyko apginti, išskyrus vieną siūlymą dėl Įstatų keitimo.

Vienas įstatų punktas buvo siūlomas keisti taip: „Narys gali būti ir kitų Asociacijų ar organizacijų nariu, išskyrus kitų Lietuvoje veikiančių mėsinių galvijų augintojų ir (arba) gerintojų arba atskiros ar kelių pavienių mėsinių galvijų veislių augintojų (ar) gerintojų asociacijų (...) nariu.“ Nedidele balsų persvara įstatų punktas liko nepakeistas, tad Asociacijos nariai ir toliau galės priklausyti kitoms asociacijoms ar organizacijoms. O apie draudimą priklausyti kitoms asociacijoms galvoti prireikė dėl to, kad LMGAGA narys Gintautas Migonis yra įkūręs alternatyvią angusų augintojų asociaciją, kuri yra komercinis darinys.

Delavalis 04.01

„Vieniems toks darinys Asociacijos viduje yra keistas, kiti jį palaiko. Kadangi yra dvi stovyklos, mums, Asociacijos Tarybai, priimti vienašališką sprendimą, nepasitarus su asociacijos nariais, būtų buvę rizikinga. Todėl nutarėme klausimą pateikti svarstyti visuotiniame susirinkime. Nors šiam įstatų pakeitimui nebuvo pritarta, manau, tik laiko klausimas, kada klausimas vėl iškils“, - sakė LMGAGA prezidentas.

Jo teigimu, daug svarbesnis buvo kitas įstatų pakeitimas, kuris buvo priimtas – kandidatus į Tarybos narius nuo šiol kels klubai ir jie rinks Tarybą. Praėjusių metų rudenį pradėjus steigti veislių, kurios turi patvirtintas veisimo programas, klubus, veiklą jau vykdo limuzinų, angusų (šis dar nepatvirtintas Taryboje), šarolė, aubrakų, ekstensyvių veislių klubai, dar bus įsteigti simentalių ir herefordų augintojų klubai. Priėmus Įstatų pakeitimą, nuo šiol kiekvienas Asociacijos klubas siūlys į Tarybą po du kandidatus, iš kurių susirinkime į Tarybą bus išrinktas vienas, surinkęs daugiausiai balsų balsuojant susirinkime. Likusius narius į Tarybą susirinkimas išrinks savo nuožiūra.

LMGAGA vienija 543 narius, tačiau visuotiniame susirinkime jų dalyvavo tik apie 80. Toks menkas aktyvumas stebino Asociacijos vadovus

Visuotiniame susirinkime buvo svarstomas ir Asociacijos pirktų pastatų buliukų kontrolinei stočiai (Anykščių r.) priklausomybės klausimas. Jau yra parengti naujos Asociacijos komercinės struktūros – kooperatyvo – įstatai, todėl buvo keliamas klausimas, ar nevertėtų bent dalies pastatų įsigyti būtent kooperatyvui. „Buliukų kontrolinio auginimo stotis pagal penėjimosi savybes yra labai svarbi veislininkystės dalis, kurios Lietuvoje dar nėra. Be jos mes stipriai atsiliekame, be jos bandų gerinimas, geriausių reproduktorių atrinkimas yra neįmanomas. Tad džiugu, kad prabalsuota už Anykščių stotį, kuri priklausys Asociacijai“, - kalbėjo V. Šližys.

LMGAGA prezidentas Vygantas Šližys džiaugiasi, kad Asociacija pritarė kontrolinio auginimo stočiai

Kada pagaliau galėtų pradėti veikti pirmoji buliukų auginimo stotis, jis nesiryžo tiksliai pasakyti. „Jeigu tai būtų mano asmeninis objektas, jis veiktų per tris mėnesius. Bet kadangi jis priklauso Asociacijai, reikia daugybės derinimų, sprendimų, projektų rašymų. Labai tikiuosi, kad kitų metų pavasarį stotis pradės funkcionuoti. Bet tik tuo atveju, jeigu viskas gerai spręsis ir susišnekėsime Asociacijoje, kur yra daug nuomonių“, - sakė LMGAGA prezidentas. Jis pripažino, kad laikantiems mišrūnus tokia stotis atrodo nereikalinga, bet „šiandien nereikia, o rytoj jau galbūt reikės“. Bet kokiu atveju V. Šližys pirmuosius stoties veiklos rezultatus tikisi matyti po 2-3 metų.

Valstybė rengiasi privatizuoti „Šilutės veislininkystę“, kurioje buliukai vertinami pagal penėjimosi ir mėsines savybes ir tai yra dar kitas, aukštesnis negu kontrolinio auginimo, laiptelis. LMGAGA norėtų neprarasti šios stoties, į kurią valstybė investavusi nemažai lėšų, todėl bandys teikti projektus ir išsaugoti Šilutės stotį. UAB „Šilutės veislininkystė“ valdybos pirmininkas ir LMGAGA tarybos narys Darius Dzekčiorius dar pernai ragino ūkininkus dalyvauti šios įmonės veikloje. „Sunaikinti tą sistemą ir nedalyvauti joje būtų nedovanotina – valstybė į tą įmonę investavo pinigų, daug kas sutvarkyta, todėl ūkininkams reikia pasinaudoti galimybe ir imtis veiklos“, - kalbėjo D. Dzekčiorius.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(10)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

 • ponui Skaidymui

  O kokie tamstos manymu tinkami ir svarbūs sprendimai kokie būtu? Ką pats gero ar tinkamo asociacijai pasiūlei? Dėl tų pastatų nenoriu ginčytis, bet kad už tokią mažą kainą surado, tai jau neblogai. O tie oponuojantys oponentai, taigi nieko patys nepasiūlo, nes jie tik gražiai kalbėti moka. Tarybai linkiu sėkmės ir išminties priimant gerus sprendimus.

 • Atsakymas į pirmoko lygio klausimą

  Kas išdavinėja kilmės pažymėjimus nustatė atitinkamos valstybės tarnybos. Asociacijos nariai moka nario mokestį, todėl ir paslaugos jiems pigesnės.Jeigu ir nariams ir ne nariams bus vienodai apmokestinamos paslaugos, tada pasakykit koks tikslas būti asociacijoje. Jeigu neliks asociacijos, būsim nustumti į užribį ir tada kaltinkim tik patys save.

 • K

  Asociacija gali išdavinėti gyvulių kilmės pažymėjimus , ir nustatinėti jų kainas , tai čia daro irgi verslą , tokius dalykus turėtų daryti valstybė , ir kainos būti vienodos , ar asociacijos narys , ar ne.

 • ss - kontingentui

  Nu i ? Nors vienas teistas del savo veiksmu? Ar cia geroji konservu praktika - as ne vagis - apie mane laiksrasciai neraso, o va jis vagis - be teismo? Kazkas pas jus ten asociacijoje visus teisia be teismu - neserga paranoja?

 • Kontingentas

  Gerai, pažiūrėkim kas įkūrė asociaciją asociacijoje ir labiausiai rėkavo, kad LMGA nariai galėtų būti ir kitų mėsinių galvijų asociacijos nariais. Vienas iš jų Gintautas Migonis, buvęs Malsena plius generalinis direktorius. Jam vadovaujant Malsena, dvigubai brangiau negu rinkos kaina, pardavinėjo agentūrai kvietinius miltus labiausiai skurstantiems žmonėms 15minlt. Kitas kompanionas, per susirinkimą sėdėjo šalia ir jam talkino. Tai buvęs Kauno švara generalinis direktorius Dalius Tumynas, dėl galimai neskaidrių viešųjų pirkimų 2018 m buvo net sulaikytas 15minlt. Gera komanda, nei pridėsi nei atimsi.

 • Skaitymui...

  Daug čia pagiežos prilaistei, daug pykčio išstenėjai. Turbūt esi iš tų, kuriems turi kažkas gatavą paduoti ir dar prieš duodant sukramtyti., Kad pasijudintum kažkiek ir savo galva galvotum, tai tokių kvailų klausimų neuždavinėtum. Niekas tamstai netrukdo sėdėti valdyboje ar taryboje, tam sąlygos visiems sudarytos vienodos.

 • Skaidymas

  parašiau - ištryniau. Gal nereikia skaidymo. Bet rezultatų - reikia. O kokie sprendimai svarbūs buvo priimti susirinkime? Pasistumdė su "chamu nuo vievio"? Kaip tai įtakos sektoriaus vystymąsi? Nusprendė dėl to ką išrinks "prie lovio"? Kuo pagerės galvijų auginimas nuo to, kas sėdės valdyboje? Nupirko kiaulių fermą veršelių penėjimui? OK, o kokia bus galutinė rekonstrukcijos sąmata - taip nesugebėjo išstenėti, koks bus šito ėjimo rezultatas?

 • ss

  Chebra chebroje - noreciau pamatyti kaip tamsta i snuki duodi - pasneket anonimiskai per interneta kiekvienas vaikis kaubojum tapti gali :)

 • Augintojas

  Neklaidinkim ir nešnekėkim netiesos. Asociacija jokio negatyvo neformuoja. Negatyvą formuoja karts nuo karto atsirandantys gudragalviai "berniukai" kurie mano esa gudresni už kitus ir pradeda kurti visokias asociacijas asociacijose. Prezidento kantrybė begalinė, aš tam gudragalviui chamui nuo Vievio, senai būčiau į snukį davęs.

 • Anatolijui

  Kai nurysi visas pagiezos rugstis pasiskaityk asociacijos puslapi http://lmga.lt/kontaktai/nariai/ Ten rasi ir istatus kur aiskiai parasyta - 1/2 turi dalyvauti kad butu priimami sprendimai (nebent tai jau pakartotinis - tada nesvarbu kiek dalyvauja). Negatyva pati asociacija formuoja viesoje erdveje - ka reiskia vien toks siulymas - negali buti kitos asociacijos (mesiniu galviju) nariu.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks Jūsų pomėgis laisvalaikiu?
Orai