Renginiai
Pasaulio arimo varžybose vėl plevėsuos ir Lietuvos vėliava
2012-09-05

Vilnius, rugsėjo 5 d. Geriausi Lietuvos artojai išvyksta išmėginti jėgų 59-osiose Pasaulio arimo varžybose Kroatijoje. Lietuvos garbę šiemet gins pripažinti arimo meistrai Audrius Plerpa iš Pakruojo rajono (nuotraukoje – dešinėje) ir Kazys Genčius iš Kretingos rajono.

Antrą kartą į Pasaulio arimo varžybas išsiruošė Audrius Plerpa. Praėjusiais metais jis vyko į Švediją, komandoje pakeitęs patyrusį meistrą Rimą Kleivą.

Lygumų žemės ūkio bendrovės mechanizatorius A. Plerpa ne naujokas arimo baruose. Jis dalyvauja Lietuvos artojų varžybose, o pernai buvo neaplenkiamas tradicinių plūgų klasėje. Aštuonioliktus metus besidarbuojantis bendrovėje mechanizatorius sukaupė daug patirties.

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas

Sėkmingai artojų komandoje įsitvirtino ir daugkartinis Lietuvos arimo varžybų čempionas bei daugkartinis pasaulio arimo varžybų dalyvis ir prizininkas Kazys Genčius.

Lietuvos artojų asociacijos prezidentas Alfonsas Malinauskas pasidžiaugė, kad kasmet nuo 1999 metų Pasaulio arimo varžybose suplevėsuoja ir Lietuvos vėliava.

Artojai Kazys Genčius ir Audrius Plerpa su viceministru Eduardu Raugalu ir Artojų asociacijos prezidentu Alfonsu Malinausku

„Žinoma, medaliai visad svarbu ir mes vykstame laimėti. Galime pasidžiaugti, kad kasmet mūsų rezultatai vis geresni. Juk ir pradėjome dalyvauti varžybose tik 1999 metais, o mūsų varžovai dalyvauja nuo 1953. Iš pradžių teko pabūti ir paskutinėse pozicijose, dabar visą laiką sukamės viduryje, o iškovota bronza - didžiausia mūsų pergalė," - sakė Lietuvos delegacijos vadovas, Lietuvos artojų asociacijos prezidentas A. Malinauskas.

Palydėdamas artojus į pasaulio varžytuves, žemės ūkio viceministras Edvardas Raugalas priminė, kad arimas yra sakralinis darbas. Jam įstrigo vaikystės vaizdas, kaip tėvas, prieš pradėdamas pirmą vagą, galulaukėje visada persižegnodavo.

Viceministras pabrėžė, kad ne tiek svarbūs prizai ar pirmosios vietos, svarbiausia - garbingai dalyvauti.

Delegacijos narys, Pasaulio artojų asociacijos valdybos narys, varžybų teisėjas, ASU Agronomijos fakulteto prodekanas dr. Vaclovas Bogužas pasidžiaugė, kad šiemet į Kroatiją keliauja ir jų universiteto studentas Vilius Janeliūnas.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai