Renginiai
Mėsinių galvijų augintojai buriasi į klubus
2019-01-09

Kaunas. Lietuvos mėsinių galvijų augintojų ir gerintojų asociacijoje (LMGAGA) įkurtas dar vienas struktūrinis padalinys – Angusų veislės klubas. Lapkritį buvo įkurti Šarolė ir Aubrakų veislių klubai.

Klubų tikslas – propaguoti galvijų veisles, nustatyti veisimo programos tikslus ir juos vykdyti, rengti konkrečios veislės renginius (parodas, seminarus, konferencijas, stažuotes ir kt.), rūpintis klubo narių švietimu, bendradarbiauti su užsienio augintojais ir savo atstovaujamos veislės organizacijomis ir t. t.

Angusų augintojai, kiek pasiginčiję, įkūrė į LMGAGA angusų klubą

Pasak LMGAGA prezidento Vyganto Šližio, klubų kūrimo idėja kilo jau gerokai anksčiau, nes pati Asociacija labai išaugo, vienija beveik 600 narių ir tai dar ne pabaiga, narių skaičius toliau didėja. „Nors aktualios problemos, ligos bendros visoms veislėms, vis dėl to kiekviena veislė turi savo specifiką. Todėl labai naudinga dalintis informacija su savo veislės augintojais, kalbėtis tarpusavyje, aiškintis problemas ir visus kitus niuansus“, - teigė V. Šližys. Pavyzdžių toli ieškoti nereikia – estai jau seniau įkūrė veislių klubus ir jų veikla gerokai pažengusi į priekį. Turi savo atributiką, parodose vedžioja gyvulius, konkuruoja tarpusavyje, kuris geriau tą pristatys, o mes, pasak LMGAGA prezidento, „turime tik vieną Sigutę“ (tai Martinėlių ūkio hailendų veislės karvė – red. past.).

„Tikiuosi, kad klubai jau kažką parengs ir kitai specializuotai mėsinių galvijų parodai, kuri planuojama rudeniop. Manau, kai klubų veikla įsibėgės, jie pradės kelti užduotis ir LMGAGA tarybai“, - kalbėjo V. Šližys.

LMGAGA prezidentas Vygantas Šližys mano, kad veislių klubai padės sparčiau vystytis mėsinei gyvulininkystei

Vienas angusų klubo steigimo iniciatorių Gintaris Petrėnas teigė, kad šarolė ir aubrakų klubai jau gana sėkmingai veikia. „Tokie klubai reikalingi mums patiems – augintojams. Ne vienas esame atsivežę angusų iš skirtingų šalių – Vokietijos, Danijos, Čekijos, ir esame pastebėję, kad kiekvienos šalies galvijų vertintojai įžvelgia kažką kitaip ir savo šalies angusus vertina geriau negu kitų. Mūsų svarbiausias uždavinys būtų nustatyti kryptį, kaip turi atrodyti mūsų auginami gyvuliai, kokių rodiklių siekiame ir kaip pasiekti ekonominį efektą, juk visų gyvulių augintojų tikslas yra ekonominis“, - kalbėjo ir patyręs ūkininkas G. Petrėnas.

Ūkininkas Gintaris Petrėnas neabejoja, kad pagal veisles įkurti klubai labiausiai reikalingi patiems augintojams

Skirtingai negu aubrakų ir šarolė, angusų klubas buvo įsteigtas nemažai pasiginčijus dėl narystės. Nuomonės išsiskyrė dėl nuostatų punkto, kuriame buvo teigiama, kad klubo nariais gali būti tik LMGAGA nariai, nedalyvaujantys kitokiose mėsinių galvijų asociacijose ar jų veikloje. Balsų dauguma ši sąlyga buvo išbraukta. Iš pirmo žvilgsnio net būtų sunku įžvelgti problemą – negi kitos veislės augintojai brausis į „svetimą“ klubą? Nei aubrakų, nei šarolė augintojams dėl šio punkto nekilo problemų, o štai angusų augintojai įsivėlė į ginčus. Problema tame, kad vienas angusų augintojas Gintautas Migonis yra įkūręs alternatyvią angusų augintojų asociaciją. V. Šližys priminė, kad angusų klubo steigimą dar turės patvirtinti LMGAGA taryba, todėl yra abejonių, ar nuostatuose įteisinta sąlyga anguso klubo nariu būti „bet kam“ netaps kliūtimi LMGAGA tarybos nariams priimant sprendimą.

Vis dėlto palaikančių G. Migonį tarp angusų augintojų yra nemažai – jis išrinktas į angusų klubo valdybą, kurioje taip pat dirbs Robertas Amšiejus, Nerijus Zobernis, Gintaris Petrėnas ir Remidas Jungevičius. Pastarąjį valdybos nariai išrinko klubo pirmininku.

LMGAGA angusų klubo pirmininku išrinktas Remidas Jungevičius (dešinėje). Jį iškart pasveikino šarolė klubo pirmininkas Ričardas Lekavičius

Klubą turėtų įsteigti ir gausiausios šalyje auginamos veislės – limuzinų augintojai. Taip pat gali veikti ir du mišrūs klubai, vienijantys mažiau populiarių veislių augintojus. Iš jų pirmieji iniciatyvos ėmėsi hailendų augintojai, jau planuojantys klubo steigimą.  

Sausio 1 d. duomenimis, Lietuvoje buvo beveik 10 tūkst. limuzinų, 9,4 tūkst. angusų, apie 6,5 tūkst. aubrakų, 5,5 tūkst. šarolė, 3 tūkst. mėsinių simentalų, 2,2 tūkst. hailendų veislės galvijų.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(36)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

 • Antamas

  Teisingi žodžiai. Prisiminkim jų nueitą kelią ir pamatysim, kad patys teisingai įvardijo savo požiūrį į kitą nuomonę. O LMGAGA ne kartą bandė ir kalbėtis ir bendradarbiauti, bet kai ateinama iškėlus kumštį, nereikia tikėtis, kad tokiems bus patiestas raudonas kilimas.

 • to ats.

  Faktai kuriu nepaneigsi? Taigi padavet i teisma, teismas ir pasakys. Tik jis gali konstatuoti kad buvo pazeista ar nebuvo ir t.t. O emocijas ir "vienos bobos zinias" skleisti - cia blaivaus mastymo del neapykantos trukumas. Nes kai atsiranda "kita" nuomone ir tipo tu "ne prie CheBros" - tai tu tada esi priesas. Kai nustosit kitus laikyti priesais - atsiras ir susisnekejimas ir bendras darbas.

 • ats. to ddd

  Prie ko čia mąstymas ir neapykanta. Yra tikri faktai , kurių nepaneigsi.

 • Premjero S.Skvernelio komentaras

  Viena iš pagrindinių naujovių - įteisinta valstybės tarnautojo prievolė atlyginti padarytą tiesioginę materialinę žalą, kurią jis padarė atlikdamas savo darbines funkcijas. O tais atvejais, kai ši žala sukeliama tyčia, išieškotinos žalos dydis netgi nėra ribojamas. Tad žmonėms sudaryta galimybė kreiptis į teismus dėl netinkamo valstybės tarnautojų elgesio ar net tyčinio kenkimo ir reikalauti atlyginti padarytą ar patirtą žalą.

 • to ddd

  Nerimsti vis? Ambicijas pacio uzgavo? Gyvenam laisvoj saly ir sajungoj, kur kiekvienas gali kurti savo asociacija ir daryti kas jam tinka. Tamstai tai suvokti sunku, nes blaivus mastymas del neapykantos neprasimusa turbut.

 • žiūrint iš šalies

  įdomu stebėti plūgiukų peštynes. Kur du pešasi, trečias laimi. O trečias sėdi aukštai ir trina rankomis, laukdamas kada peštukai išsikvėps ir nusilps, kada galės prispausti uodegas ir pažaboti. Retsykiais ir tarp visos plūgų masės išlenda blaiviau mąstančių ir rėkiančių vienybės vienybės, bet ne plūgo rankenoms suprasti kas tai yra vienybė ir su kuo ji valgoma.

 • Kas su mumis negerai?

  Mes - ūkininkai, važinėdami po pasaulį, stebim ir slapta pavydim, kaip kolegos darbuojasi susijungę į asociacijas ir kooperatyvus. Kaip jais atvirai didžiuojasi ir džiaugiasi turėdami galimybę prisidėti prie jų veiklos. Gaila, kad dažnai atsitinka taip, jog savo namuose - Lietuvoje nevertinam to ką turim ir esam įsitiknę, jog, lūzeriai kaip mes neįgalūs daryti jokius pokyčius ir kelią į šviesią ateitį gali nutiesti tik kažkokie mesijai. Kurie stovi prieš mus savimi baisiai patenkinti ir susikišę rankas į kišenes su riebiausiais keksmažodžiais dėsto kaip atves mus į nuostabų rytojų. O mes klausom išpūtę akis ir negalim atsidžiaugti, jog jau ryt žolė taps žalesnė ir mums (lūzeriams) dėl to nereikės pajudinti nė pirštelio! Turime ir turėsime tai - ko esame ir būsime verti... Žmonės atsibuskit! Ar tikrai manom, kad po ražą išardyta šluota duos daugiau naudos?

 • ddd

  kas tai per asociacija, gavusi Šileikos palaiminimą. Ar tai kelių buvusių LMGAGA narių neišsipildžiusių asmeninių ambicijų darinys? Tegu atskleidžia kaip būdami LMGAGA valdžioje „teisingai“ ir „demokratiškai“ vadovavo asociacijai, kodėl pabrukę uodegas pabėgo. Kodėl vėl grįžo į LMGAGA jau EMGAA pavidalu ir nemokėdami mokesčių, parazitavo, sąžiningai mokančių mokesčius, LMGAGA narių sąskaita, prisiskirdami sau tik teises, bet ne pareigas. Kodėl?

 • Plūgui

  Tokie kaip tu ir rėkia, nes kiaulės irgi rėkia kai ėsti nori.

 • Tarybos nariui

  Buvau ataskaitiniuose, tai supratau, kad dabartinis tarybos prezidentas ir direktorius yra visiskai nekompetatingi vesti susirinkimu, jie neturi jokios pagarbos ir autoriteto, visi rekia, ir gaunasi didelis triuksmas, nematau prasmes ten vaziuot. Susirinkimams buna visiskai nepasiruosta, tai didziule nepagarba augintojams, asociacija niekur nejuda, bardakas kazkoks.

 • Tarybos narys

  Atvažiuok bent kartą į ataskaitinį susirinkimą ir viską sužinosi. Nepatingėk.:-)

 • kai viršų ima jausmai

  Reikia ne tik jausti, bet ir mąstyti. O kaip mąstyti jei protelio ne marios.

 • apie asociacija

  Toks, jausmas, kad gerus anoniminius komentarus apie asociacija raso tik tarybos nariai ir direktorius, bandydami sukurti vaizda jog kazka dirba. Pristatykite savo darbus visiems, tai nereikes prie komentaru girtis nuveiktais darbais

 • plūgų specialistui

  na va iš "gražių" komentarų išryškėjo kokio lygio autorius. Bent apie plūgus gerai nusimano. Gal tai jo pagrindinė darbo priemonė?

 • Atsakau Tom

  Gina jūsų interesus, atstovauja jus valdžios institucijose, ginant mūsų bendrus interesus, teikiant reikalingas įstatymų pataisas, pasiūlymus. Daro daug kitų įstatuose ir ne tik numatytų dalykų, formuoja sektoriaus krypti ir taip toliau. Domėtis daugiau reikia ir pats tad žinosi.

 • Ukininkas

  Yra menas neatsakyti i klausima arba atsakyti taip kad visi plotu atsistoje, o pranesejui isejus vieni kitu klausinetu - apie ka cia kas bus ir snekejo. Nematau realiu darbu, o jei ju butu, butu ir nariu ir ne tik del paramos galvijams (pisulkos duodavo pirmenybe).

 • Tom

  Jei pagal tamsta tai yra atsakymas, tada kaip ir viskas aišku su ta jūsų asociacija... Plugo rankenos susedusios šūkauja skambius lozungus.

 • atsakymas Tom

  Beviltiška aiškinti, nes tu niekados nesuprasi, nes ne visiems duota suprasti.:-)

 • !

  KAS PRISIKIAULINO TAS TURI ATSISTATYDINTI.

 • Tom

  Jus tas pasakas apie asociacijos veikla sekit vaikams prieš miegą, ar sau kaip maldele kalbėkite, gal miegosis ramiau... Gal be skambiu lozungu ir ikvepenciu papazejimu galite įvardinti kokia nauda lmgaga neša eiliniam mėsinių galvijų augitojui?

 • atsakymas Tom

  Jei ne asociacija ir ši aktyvi taryba, tai pagal valdininkų pažodžiui išsiverstas ES direktyvas ir aplinkosaugos suformuotą projektą, savo karvių šūdus eidamas paskui jas iš paskos su maišeliu, į jį rinktum.

 • JJ

  Su tokiu mąstymu, kad iš asociacijos jokios naudos, greitai galim susilaukti to, kad reikės užbaigti mėsinių galvijų auginimą. Tiek valstybė tiek perdirbėjai mus nori laikyti niekiniais. Išsisklaidę, nebūdami organizuoti mes apvalūs nuliai. Jeigu rūmai tinkamai atstovautų asociacijas ir gintų ūkininkų interesus, dar būtų galima normaliai ūkininkauti.

 • Tom

  Vaidotas, svaičiojat su savo tokiais teiginiais... Naujieji mesijai atsirado. Nieko jus su tais mėsos perdirbėjais nepadarysit nes visas sektorius valdomas trijų žmonių. Galit jus čia lozungus dalinti iki pazaliavimo, visa asociacija yra niekine organizacija iš kurios ūkininkams jokios naudos

 • Trakai.

  Ūkininkauju jau 16 metų, bet tokio cirko net ir sapne nesapnavau. Siūlyčiau tokias asociacijas, atsiradusias mūsų asociacijos viduje šalinti nedelsiant, o įstatus pakeisti taip, kad tokių nesąmonių kaip angusų asociacija LMGAGA sudėtyje daugiau niekada nebūtu. Čia pasityčiojimas iš visų asociacijos narių, čia asociacjos skaldymas.

 • Vaidotas

  Sutinku su komentatoriumi Esmė...Bet ar kas apart šios tarybos dirbo šiuo klausimu? Sistema, kai visi tarpininkai dalinosi to vargšo ūkininko pinigus griaunama. Asociacija šiuo klausimu dirba ir jei į taryba neateis populistai, kurie moka tik šnekėti ir viską griauti, tai rezultatus po kelių metų pajusime visi.

 • Esmė supirkimo kaina

  Rašykim ką norim, bet vistiek svarbiausias kriterijus mūsų srityje išliks galvijų pardavimo kaina. Šiai dienai Utenos mėsa siūlo tokią pat kainą ir už pieninius ir už mėsinius. Gražu?

 • to teisinguoliui

  Labai norėčiau pritarti teisinguoliui ir paprieštarauti straipsnyje neva drabstymuisi purvais, bet viskas taip informatyvu ir objektyvu, kad nėra ką bepridurti. O apsidrabstė patys savo noru ir nusiplauti bus sunku.

 • A

  Geriau organizuotų gyvulių pardavimo aukcionus, kad gautų geresnę kainą. Nes dabar supirkėjai moka mizerį...

 • teisinguoliui

  Apie akiu grauzima - mano vaikas 12 metu sugalvoja grazesniu epitetu, neatrodo kad esate kaip asociacija nepasiruose konstruktyviai ir protingai diskusijai? t "Viskas pateikta issamiai ir teisingai" straipsnyje "totalus futbolas i vienus vartus", tokiu neva nemoketu ir teisingu straipsniu - per gyvenima skaites daug, todel visiskai nera sunku atskirti objektyvu ir informatyvu rasiny, nuo drabstymo patys zinot kuo ant kitu. Realu i viena lapa surasyti visa istorija? Beje - ka pasake teismas? Dar nieko? Va kai pasakys - tada ir uzsakinekit rasliavas.

 • tiesa graužia akis

  Už tiesą mokėti nereikia. Pateikta viskas išsamiai ir teisingai.

 • Ukininkas idomiam straipsniui

  Kazkur pazystamas braizas - kazin kiek kas sumokejo uz sita valstiecio straipsni.

 • pastebėjimas

  Nukopijavus nuorodą, atsidaro tik bendras puslapis. Reikia eiti į "ūkininkų žinios", toliau į "Kas pakišo kiaulę eksministrui? "

 • įdomus straipsnis

  http://valstietis.lt/naujienos/ukininku-zinios/kas-pakiso-kiaule-eksministrui/

 • Šiaulių raj. ūkininkas

  Jie nori būti asociacija mūsų asociacijos viduje, o tiksliau gauti visas LMGAGA privilegijas, bet tais gautais "vaisiais" dalintis ne tarpusavyje su visais, bet tik tarp Migonio asociacijos narių. Man asmeniškai, toks "šaltienos pavidalo darinys" nekelia pasitikėjimo ir ar nereikėtu per ataskaitinį tai apsvarstyti?

 • To ?

  Taigi parasyta - klubas yra asociacijos padalinys

 • ?

  Kaip suprasti, ar tai atskira angusų asociacija, ar asociacija asociacijoje?

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką įsigijote 2018 metais?
Orai