Renginiai
Meistriškai arti blogas oras netrukdo
2012-07-20

Mantviliškis (Kėdainių r.), liepos 20 d. Senas žemės ūkio mokslo ir žemdirbystės tradicijas turinčiame Kėdainių krašte šiandien paaiškėjo penkioliktųjų Lietuvos artojų varžybų nugalėtojai.  Verčiamųjų plūgų grupėje nugalėjo Kazys Genčius ( Kretingos r.), tradiciniais plūgais geriausiai įvertintas pakruojiškio Audriaus Plerpos arimas.  20 ha lauke arimo meistriškumą demonstravo 29 artojai iš 23 šalies rajonų.

Artojai varžėsi dviejų plūgų kategorijose - tradicinių ir apverčiamų. Po keturių arimui skirtų valandų buvo paskelbti kiekvienos grupės geriausi trys artojai bei suskaičiavus balus buvo išrinkti abiejų grupių absoliutūs nugalėtojai.

3 Paragrafas delaval

Gausų būrį artojų sveikino premjeras Andius Kubilius, žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius ir nemažas būrys politikų, žemdirbių organizacijų atstovų

Šiųmečių varžybų išskirtinumas tas, kad artojai jėgas išbando tik ardami ražienas (pernai arė ir žalienas). Organizatorių teigimu, dėl laisvų laukų stokos ir siekiant optimizuoti išlaidas šiemet nutarta arti tik vieno tipo lauką.

Savotišku iššūkiu artojams tapo ir ištisą savaitę pliaupęs ir dirvas merkęs lietus, tačiau  LŽŪKT direktoriaus pavaduotojo Sauliaus Cironkos įsitikinimu, blogos sąlygos artojų darbui įtakos neturėtų turėti.

„Aišku, lietus ir šlapia dirva darbą apsunkino, bet tai padėjo išsiaiškinti, kuris geriausias - tikrasis arimo meistrų meistras. Juk nuo seno žinoma, kad treniruotis reikia sunkesnėmis sąlygomis, tada ir varžybose būna lengva kovoti", - prieš varžybų pradžią sakė S. Cironka. Jis pastebėjo, kad įgyta patirtis artojams turėtų labai praversti ir Pasaulio arimo varžybose, kur taip pat ne visada palankios oro sąlygos būna, pavyzdžiui, Danijoje bei Austrijoje organizuotose varžybose irgi visas dienas lietus pylęs.

Varžybų dalyviams tiesių vagų ir gero oro linkėjo Lietuvos Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius, žemės ūkio ministras Kazys Starkevičius, Seimo Kaimo reikalų komiteto pirmininkas Edmundas Pupinis, Seimo narys Mindaugas Bastys, Lietuvos žemės ūkio bendrovių asociacijos direktorius Jonas Sviderskis, Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininkas Jonas Talmantas, Žemės ūkio rūmų pirmininkas Andriejus Stančikas, Kėdainių r. mero pavaduotoja Nijolė Naujokienė, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos (LŽŪKT) direktorius dr. Edvardas Makelis.

Lietuvos artojų darbą vertina 38 teisėjų komisija, kurių daugumą sudaro LŽŪKT specialistai, tarp vyriausių teisėjų - ir Aleksandro Stulginskio universiteto bei LAMMC Žemdirbystės instituto ir verslo atstovai.

Kol varžėsi artojai, ūkininkai galėjo pasikonsultuoti ir jiems rūpimus klausimus aptarti su žemės ūkio technika prekiaujančių įmonių atstovais, o varžybų pagrindinis rėmėjas - bendrovė „Dotnuvos projektai" - organizavo lauko dieną. Svečius ir žiūrovus renginio metu linksmino kaimo kapela „Sadūnai", besidomintys žirgų sportu galėjo stebėti konkūrų varžybas LŽŪKT taurei laimėti.

Praėjusių ir šių metų geriausieji artojai - pakruojiškis Audrius Plerpa ir kretingiškis Kazys Genčius - rugsėjį jėgas išbandys Pasaulio arimo varžybose Kroatijoje, o 2013 m. liepą susirungs su pasaulio arimo meistrais Kanadoje.

Pirmosios Lietuvos artojų varžybos buvo suorganizuotos 1966 metais. Per 20 m. artojai varžėsi 9 respublikinėse varžybose. 1997 m. buvo įkurta Lietuvos artojų asociacija, kuri 1998 metais kartu su Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba šalyje atgaivino tradiciją - rengti Lietuvos artojų varžybas, kurios dabar vyksta kasmet.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Kaip vertinate ŽŪM perkėlimą į Kauną?
Orai