Renginiai
Laisvės alėja tris dienas priklausė žemdirbiams (fotogalerija)
2013-09-27

Kaunas. Margaspalvės eitynės, vedinos pučiamųjų instrumentų orkestro, penktadienio vidurdienį nubangavusios pagrindine miesto pėsčiųjų arterija, Kaunui ir jo svečiams paskelbė – tris dienas Laisvės alėja priklausys žemdirbiams. Tradiciniame renginyje „ Derliaus šventė 2013“ vėl galima buvo išvysti, ką išaugino ir pagamino ūkininkai, sukūrė amatininkai ir tautodailininkai.

Gyvos ir triukšmingos rugsėjo 27-29 d. buvo ir gretimos – Vilniaus, S. Daukanto ir Vasario 16-osios – gatvės ir Nepriklausomybės aikštė. Norintys prekiauti (jų užsiregistravo apie 400) Laisvės alėjoje jau nebetilpo.


Šventė skirta padėkoti žemę dirbantiems žmonėms ir parodyti miestiečiams ūkininkų triūso vaisius, sustiprinti kaimo ir miesto tarpusavio ryšį, kiekvienais metais sulaukia gausaus dalyvių ir svečių būrio.

Šventės dalyvius ir lankytojus pasveikino žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna, Europos Parlamento, Seimo nariai. Dalyvavo Rumunijos, Moldovos, Baltarusijos ambasadų atstovai.

Užsienyje darbo vizito besilankanti Prezidentė Dalia Grybauskaitė žemdirbiams atsiuntė sveikinimą, kuriame akcentuojama bendruomeniškumo tradicijos – sueiti draugėn po darbų – svarba. „Šiandien Jūs į Kauną atsivežėte savo užaugintų gėrybių ir darbo vaisių, kuriais galite pelnytai džiaugtis ir didžiuotis. Jūsų darbo vaisiai rodo, kad norintys dirbti žmonės nestokoja nei duonos, nei ko ant jos užsitepti“, – rašoma Prezidentės sveikinime.

„Tauta sakydavo: viščiukus skaičiuoja rudenį. Iš tikrųjų atėjo tas laikas, kai galime pasidžiaugti, tuo, ką sukūrėme per ilgą laiką nuo rudens iki rudens. Galime pasidžiaugti ir tuo, kad į Kauną grįžta sena tradicija, kai su savo žemdirbiais, tautodailininkais, amatininkais ir meno kolektyvais prisistato savivaldybės“, – kalbėjo Žemės ūkio rūmo pirmininkas Andriejus Stančikas.

„Žemės ūkio ministerija visada bus jūsų partneris, kuris bus šalia, stengsis padėti ir sudaryti geriausias sąlygas, kad jūsų darbai ir verslas jums sektųsi“, – linkėdamas gerų emocijų, šiltos ir linksmos šventės sakė ministras V. Jukna.

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas


Ministras ŽŪR pirmininkui A. Stančikui už didžiulį indėlį vystant žemės ūkį, atstovaujant žemdirbiams įteikė Žemės ūkio ministerijos garbės ženklą

Geriausių rezultatų pasiekusiems, labiausiai modernizavusiems savo ūkius, įdiegusiems inovacijų žemdirbiams įteikti Ministro Pirmininko padėkos raštai.

Šiemet tradicinė šventė nuspalvinta keliais naujais akcentais. Savo veiklą ir pasiekimus pirmą kartą pristatė Žemės ūkio rūmų organizacijos. Net dvylika šalies savivaldybių atsiliepė į organizatorių (Žemės ūkio rūmų ir Lietuvos šeimos ūkininkų sąjungos) raginimą ir įrengė reprezentacinius „kiemelius“, kuriuose įkurdino prekybininkus, amatininkus, šokių ar muzikos kapelas, jaunimą. Rajonai ne tik prisistatė savo kiemeliuose, bet ir visą savaitgalį linksmino kitus šventės dalyvius bei svečius didžiojoje scenoje.

Šventėje dalyvavo net 12 savivaldybių

Nuo pat šventės pradžios rudeniškos saulės lepinamoje miesto pagrindinėje pėsčiųjų arterijoje praeivius viliojo ūkininkai, duonos kepėjai, amatininkai, tautodailininkai, aludariai, kalviai. Tačiau siūlomos prekės priminė: artėja žiema. Darbščios ūkininkės primezgė margaraščių kojinių ir pirštinių, bitininkai prikopinėjo medaus, žolininkai pririnko įvairiausių žolelių, apsaugančių nuo ligų ar jas gydančių. Buvo galima įsigyti natūralių kaimiškų produktų, seilę traukė sūrių, skilandžių, duonos gausa. Savo akimis galėjai  pamatyti, kaip veliama vilna, drožiamas medis, audžiamos juostos, kalami metalo dirbiniai.

Spalvingus kilimus sudėliojo aukštųjų ir profesinių mokyklų žemdirbiškų specialybių studentai

Didžiojoje scenoje prie Muzikinio teatro šventės metu dainų ir šokių pynę pynė rajonų muzikiniai kolektyvai – dainų ir šokių ansambliai, vaikų kolektyvai. Mažiesiems mugės lankytojams surengta įvairių žaidimų, konkursų ir atrakcijų.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai