Renginiai
Konsultavimo biuras trečią dešimtmetį pradėjo su ištikimų klientų būriu (Fotogalerija)
2013-12-03

Šakiai. Šakių rajono ūkininkai - vieni turtingiausių Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos klientų. Jų turtas jau perkopė 200 mln. litų, jie uždirbo daugiausia pelno, bet tuo pačiu sumokėjo daugiausia mokesčių, - teigė LŽŪKT Šakių rajono biuro vadovė Aušrelė Pukinskienė.

Konsultavimo tarnybos Šakių rajono biure yra apskaitoma apie 30 tūkst. ha arba trečdalis rajone deklaruotų pasėlių ir žemės ūkio naudmenų. Su biuru sutartis yra sudarę apie 200 žemdirbių.

„Gal kam atrodo, kad 200 klientų yra mažai, tačiau tai nuolatiniai klientai, jie lankosi vos ne kasdien. Vienai apskaitos specialistei vidutiniškai tenka po 25 klientus. O jei palyginimui pasakytume, kad 200 ūkių tai beveik tas pat, kaip 200 įmonių, tuomet jau neatrodytų mažai. Beje, tarp biuro klientų ne vien ūkininkai, bet ir įmonės, sudariusios ūkių vertinimo ir kt. sutartis, pavyzdžiui, Voniškių, Griškabūdžio žemės ūkio bendrovės, UAB „Agrolina", - pasakojo biuro vadovė A. Pukinskienė spaudos konferencijoje, surengtoje biuro veiklos 20-mečio proga.

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas

LŽŪKT direktoriaus pavaduotoja Giedrė Butkienė (dešinėje) ir LŽŪKT Šakių rajono biuro vadovė Aušrelė Pukinskienė

Konsultavimo tarnybos Šakių rajono biuro dvidešimtmetį vainikavo įkurtuvės: iš ankštų patalpų savivaldybės rūmuose konsultantai persikėlė į erdvias nuomojamas patalpas „Sodros" pastate.

Pasak Giedrės Butkienės, LŽŪKT direktoriaus pavaduotojos, investuodama į infrastruktūrą, Konsultavimo tarnyba siekia, kad klientams biure būtų patogu. „Darbas su klientais vyksta biuruose, o LŽŪKT centre dirba paslaugų kūrėjai ir administratoriai. Labai svarbu sukurti klientams reikalingas paslaugas, tačiau kur kas svarbiau, kad atvykęs į biurą su reikalais, žemdirbys jaustųsi patogiai ir oriai. Kai klientas atvykdavo su dokumentais į biurą ir jam tekdavo laukti ankštame koridoriuje, jį tai nemaloniai nuteikdavo. Paprasčiausiai nebuvo kur išdėlioti dokumentų, kad specialistas su klientu galėtų juos deramai peržiūrėti. Išsinuomojus naujas patalpas, situacija labai pasikeitė", - pastebėjo G. Butkienė.

Konsultavimo biuras įsikūrė „Sodros“ pastate

Pasiteiravome A. Pukinskienės, ar didesnėse patalpose klientų netrūksta? „Galvojome, kad išsikėlus iš savivaldybės žmonių srautas sumažės, bet nieko panašaus neįvyko. Žmonės vis eina ir eina, klausimų spektras dar gi išsiplėtė, mus randa ir nauji klientai. Vieniems rūpi parama keičiant asbestinius stogus, kitiems - pusiau natūrinis ūkininkavimas, daugelis teiraujasi apie paramą 2014-aisiais", - pasakojo LŽŪKT Šakių biuro vadovė.

Biuro darbuotojos (iš kairės): Rimanta Sakalauskienė, Vilija Daniliauskienė, Asta Kirvaitytė, Aušra Baukuvienė, Inga Bieliūnaitė, Stasė Zakarkienė

Ji pabrėžė informacinių technologijų svarbą šiandieniame žemės ūkio konsultantų darbe. „Klientai turi vis mažiau laiko, jie norėtų kuo daugiau paslaugų gauti vienoje vietoje, be to, jiems reikalinga tiksli, gili ir išsami analizė bei operatyvi informacija, todėl be informacinių technologijų neįmanoma išsiversti", - sakė A. Pukinskienė, ypač girdama LŽŪKT specialistų sukurtą lietuvišką kompiuterinę programą „e-GEBA", kuri padeda kaupti ūkio duomenis, planuoti ūkio veiklą, valdyti turimas atsargas, vertinti ūkio veiklos rezultatus.

***

Veiklos 20-mečio proga Šakių konsultavimo biuras sukvietė savo klientus ir partnerius į Zyplių dvarą. Vakaronėje netruko gėlių, padėkos žodžių, smagaus šurmulio.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai