Renginiai
„Ką pasėsi...“ parodoje karaliauja technika (Fotogalerija)
2014-04-03

Akademija (Kauno r.). Balandžio 3-iąją duris lankytojams atvėrė viena didžiausių iš visų šalies parodų „Ką pasėsi... 2014". Pirmą kartą šį paroda vyksta vienu metu su paroda „AgroBalt", o 2016 metais planuojama šias abi parodas rengti ne tik tuo pačiu laiku, bet ir toje pačioje vietoje - Aleksandro Stulginskio universiteto miestelyje.

„Ką pasėsi... 2014" - jau  devynioliktoji pavasarinė paroda, rengiama universitete. Šiemet parodoje dalyvauja 306 įmonės, įstaigos, organizacijos, apie 220 smulkiųjų augintojų, gamintojų ir amatininkų. Tarp dalyvių keturiolika užsienio įmonių iš Lenkijos, Latvijos, Danijos, Bulgarijos, JAV. Parodos dalyviai laukia svečių iš 22 pasaulio valstybių.

Parodos dalyvius pasveikino Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė, pasidžiaugusi, jog kadaise mokėsi šioje žemės ūkio specialistus rengiančioje aukštojoje mokykloje.

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas

Parodos atidarymo akimirkos

Žemės ūkio ministras Vigilijus Jukna, kalbėdamas apie parodų „Ką pasėsi..." ir „AgroBalt" suartėjimą, pasakė, kad 2016 m. jos abi vyks vienu metu ASU.

Švietimo ir mokslo viceministras Rimantas Vaitkus ragino jaunimą pasinaudoti galimybe ne vien apžiūrėti parodą, bet ir, galvojant apie ateitį, aktyviau rinktis žemdirbiškas profesijas, nes jos yra perspektyvios.

„Ką pasėsi..." dalyvius ir lankytojus sveikino ASU rektorius prof. Antanas Maziliauskas, parodos generalinės rėmėjos - kompanijos „Bio-energy" - vadovas Marius Vyšniauskas, linkėdami gerų kontaktų ir kontraktų.

Gausiausia parodoje yra žemės ūkio technikos ekspozicija, kuri užima beveik 32 tūkst. kv. m plotą.

Gausios ir įvairiapusės naujausias technologijas, fermų įrangą ir produktus gyvulininkystei demonstruojančios ekspozicijos. Vis daugiau įmonių pristato naujoves vandentvarkos ir šilumos ūkio įrangos srityse, didėja trąšų ir augalų apsaugos priemonių pasiūla.

Daugiau kaip 90 įmonių, teikiančių įvairias paslaugas, pristatančių naujausias technologijas ir produktus žemės ūkiui laukia lankytojų parodos paviljonuose. Aleksandro Stulginskio universiteto bei Kauno kolegijos ekspozicijose ypač laukiamas jaunimas, norintis studijuoti šiose mokslo įstaigoje. Stenduose galima susipažinti su kasmet atsinaujinančiomis studijų programomis, pasikalbėti su dėstytojais, studentais.

Pasak Aleksandro Stulginskio universiteto Žemės ūkio mokslo ir technologijų parko Parodų organizavimo centro vadovės Birutės Steikūnienės, norinčių turėti ekspozicijas po stogu buvo gerokai daugiau negu telpa stacionariame paviljone, tad organizatoriams teko įrengti dar vieną - laikinąjį paviljoną.

Kaip ir kasmet, „Ką pasėsi... 2014" lankytojų laukia turininga šviečiamoji programa. Dvidešimt aštuoni seminarai apima įvairiausias temas: nuo geros patirties sklaidos iki ES paramos 2014-2020 metais. Gausu ir bendresnių temų, gvildenančių nevyriausybinių organizacijų kūrimo, šilto būsto ar ūkio valdymo programas.

Šiandien Žalgirio arenoje, Kaune, prasidėjo dar viena tarptautinė žemės ūkio ir maisto pramonės paroda „AgroBalt 2014". Tarp abiejų parodų lankytojus nemokamai veža autobusai.

MŪ inf.

PARODOS „KĄ PASĖSI... 2014“ FOTOALBUMAS

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai