Renginiai
Išrinkti geriausi žemės ūkio profesijos mokytojai
2013-12-16

Molėtai. Geriausiais žemdirbiškų profesijų mokytojais šiemet pripažinti: Virginijus Laurinavičius, dirbantis Kelmės profesinio rengimo centre, Janina Janeliūnienė, Joniškėlio Igno Karpio žemės ūkio ir paslaugų mokyklos profesijos mokytoja ir Alantos technologijos ir verslo mokyklos profesijos mokytoja Dalia Žygelienė.

Geriausi profesijos mokytojai išrinkti Žemės ūkio ministerijos kartu su Kaimo plėtros profesinio mokymo įstaigų asociacijos bei Programos „Leader" ir žemdirbių mokymo metodikos centro surengtame konkurse.

Parašė vadovėlį

Lytagra 19 03 mobilus 3 paragrafas

Renkant geriausius profesijos mokytojus buvo vadovautasi daugybe kriterijų. Vertintos inovacijos pamokose, kūrybiškumas, mokinių skatinimas dalyvauti parodose, profesinio meistriškumo konkursuose, edukacinė veikla, mokinių įtraukimas į kaimo bendruomenės gyvenimą, vadovėliai, straipsniai ir kita profesijos mokytojo parengta metodinė medžiaga, bendradarbiavimas su darbdaviais ieškant mokiniams praktikos ir darbo vietų, tautinio paveldo ir kitų vertybių puoselėjimas mokant technologijų.

Geriausi Lietuvos žemdirbiškų profesijų mokytoji (pirmoje eilėje iš dešinės): Dalia Žygelienė, Alantos technologijų ir verslo mokyklos profesijos mokytoja metodininkė, Virginijus Laurinavičius, Kelmės profesinio rengimo centro Tytuvėnų skyriaus profesijos mokytojas metodininkas ir Janina Janeliūnienė, Joniškėlio Igno Karpio žemės ūkio ir paslaugų mokyklos profesijos mokytoja metodininkė

Kelmės profesinio rengimo centro Tytuvėnų skyriaus profesijos mokytojas metodininkas Virginijus Laurinavičius pripažintas profesijos srities „Agroservisas ir technikos priežiūra" laimėtoju. V. Laurinavičius parašė vadovėlį „Belarus traktoriai", parengė „Mašinų taisymo konspektus", kuriuos išleido dalyvaudamas viename Joniškio rajono projekte.

Mokytojas jau daugiau kaip dešimt metų su mokiniais vyksta į edukacines ekskursijas po įvairias įmones, parodas. Iš parodų parsiveža filmukų ir kitokios informacinės medžiagos. „Tos iniciatyvos beveik nieko nekainuoja, - pasakoja V. Laurinavičius. - Mokykla skiria autobusą. Įmonės mielai priima ir suteikia informacijos. Informaciją kaupiu ir sisteminu. Paskui panaudoju pamokose. O mokiniai, daug ką pamatę savo akimis, geriau įsisavina."

Modernizuoti mokymą V. Laurinavičiui padeda glaudūs ryšiai su žemės ūkio įmonėmis. Jos neretai padovanoja informacinės medžiagos ir netgi priemonių.

Atvyko praktikon ir pasiliko

V. Laurinavičius profesijos mokytoju Budraičių kaime įsikūrusiame Kelmės profesinio rengimo centro Tytuvėnų skyriuje dirba jau 33 metai. „Reikia daug energijos, stiprių nervų, pasišventimo, nes mokiniams vis labiau trūksta motyvacijos," - apie savo darbą kalba V. Laurinavičius.

Tačiau pedagogo profesiją jis rinkosi jau tvirtai apsisprendęs. Baigė Rietavo žemės ūkio technikumą, atitarnavo armijoje, tuomet tęsė mokslus Vilniaus pedagoginiame institute. Čia įgijo technologijų mokytojo specialybę.

„Atvykau į praktiką tuomet dar savarankiškoje Tytuvėnų profesinėje mokykloje ir pasilikau," - mena vienintelę darbovietę tetutrėjęs mokytojas.

V. Laurinavičius moko su žemės ūkio technika susijusių dalykų. Džiaugiasi, kad pastaruoju metu pavyko atnaujinti mokymo bazę. Iš Minsko nupirktas naujas traktorius „Belarus" ir kitos žemės dirbimo įrangos.

Profesinio rengimo centras dirba 80 hektarų žemės. Tai gera galimybė pasimokyti valdyti žemės ūkio techniką, praktiškai išmanyti technologijas. Pasak mokytojo, labiausiai motyvuoti ūkininkų vaikai. Jie suvažiuoja mokytis iš Kelmės, Raseinių, Šiaulių, Radviliškio ir kitų aplinkinių rajonų. Jie įsitikinę, jog traktorininkas turi mokėti visus žemės ūkio darbus ir daug išmanyti apie žemę bei jos dirbimo technologijas.

Akcentavo įtaką kaimo plėtrai

Geriausių žemdirbiškų profesijų konkurso nominantai buvo apdovanoti  Molėtų rajono Alantos technologijos ir verslo mokykloje vykusioje konferencijoje-šventėje ,,Profesijos mokytojas - kaimo jaunimo ugdytojas".

Komisijos sprendimu, profesijos srities „Žemės ūkio gamyba, kaimo verslai, apželdinimas, aplinkotvarka, miškininkystė, žuvininkystė, kaimo turizmas"  laimėtoja tapo Janina Janeliūnienė, Joniškėlio Igno Karpio žemės ūkio ir paslaugų mokyklos profesijos mokytoja metodininkė, o srities „Maisto produktų gamyba, maisto technologijos" laimėtoja - Dalia Žygelienė, Alantos technologijų ir verslo mokyklos profesijos mokytoja metodininkė.

Konkurse dalyvavo 17 profesijos mokytojų iš 14 mokyklų, įsikūrusių Panevėžyje, Vilniuje, Kaune, Joniškyje, Joniškėlyje, Raseiniuose, Aukštadvaryje, Alantoje, Kupiškyje, Biržuose, Utenoje, Švenčionyse, Kuršėnuose

Konferencijoje dalyvavę Seimo Pirmininko pirmasis pavaduotojas Vydas Gedvilas, Seimo Kaimo reikalų komiteto narys Petras Čimbaras, žemės ūkio viceministrė Živilė Pinskuvienė, Švietimo ir mokslo bei Žemės ūkio ministerijų, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos, Panevėžio prekybos, pramonės ir amatų rūmų atstovai, profesinių mokyklų mokytojai ir vadovai.

Konferencijoje pranešimus skaitė Vytauto Didžiojo universiteto prof. habil. dr. Kęstutis Pukelis, Aleksandro Stulginskio universiteto prof. dr. Sigitas Daukilas, Kooperacijos kolegijos direktorius Romualdas Pusvaškis, Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos  direktoriaus pavaduotoja Asta Šakickienė, ūkininkas Paulius Marcinkevičius.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Ką manote apie klimato atšilimą?
Orai