Augalų žavadienis atvėrė duris vaikams
2015-06-03

Akademija (Kėdainių r.) Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro (LAMMC) Žemdirbystės instituto mokslininkai jau trečią kartą pavasarį užbaigė pažintiniu renginiu. Į „Augalų žavadienį", atvyko per šimtą mokinių iš Pelėdnagių, Dotnuvos, Akademijos ir Surviliškio mokyklų.

„Šiuo renginiu norime supažindinti vaikus su institutu, parodyti, kas jame daroma, kokie atliekami tyrimai. Vaikų meilę gamtai reikia pradėti puoselėti nuo artimiausios aplinkos. Kėdainių krašto jaunimas turi unikalių progų įsitikinti, kas vyksta gamtoje, jei apsilanko mūsų institute. Juk jame nuolat vykdoma daugybė tyrimų. Šįkart vaikams rodėme šaldymo kameras ir į jas pakliūnančius augalus. Šiuo tyrimu bandoma nustatyti augalų atsparumą šalčiams. Taigi vaikai galėjo pamatyti, kas nutinka augalams, kai jie vos vos pašąla arba visiškai sušąla", - sakė  LAMMC viešųjų ryšių specialistė Gintarė Naujokienė.

Natalija Gaurilčikienė vaikams pasakojo, kokie stebėjimai vykdomi metereologijos stotyje.

Į „Augalų žavadienį" atvykę mokinukai ne tik stebėjo darbus laboratorijose, bet ir aplankė meteorologijos stotį. Jos vadovė Natalija Gaurilčikienė jaunimui pasakojo, kokie stebėjimai vykdomi Akademijoje, kaip fiksuojami orų procesai, prognozuojama.

Vėliau vaikai žaidė įvairius žaidimus, o drąsiausieji išbandė pramogas rugių labirinte, kuris įrengtas bandymų laukeliuose auginamuose rugių plotuose.

Doktorantė Eglė Norkevičienė pasakojo apie žolių ypatybes.

Labūnavos pagrindinės mokyklos Pelėdnagių darželio - mokyklos „Dobiliukas"  mokytojos Virginijos Vilkelienės teigimu, tokios išvykos vaikams yra labai naudingos. „Mūsų vaikai gyvena kaime, tad nemažą dalį augalų pažįsta, tačiau miestiečiams yra sudėtingiau. Jiems panašių renginių reikia vien tam, kad išmoktų atskirti skirtingus javus ar kitus augalus. Vaikams labai įdomu pamatyti, kokie yra žemdirbiški tyrinėjimai, kam jų reikia, kokia viso žemės ūkio mokslo nauda. Svarbiausia, kad vaikai pamatė, jog visai netoli jų yra įstaiga, kuri rūpinasi augalais. Vaikai noriai ne tik stebėjo tyrimus, bet ir glostė įvairias žoles. Nuostabu, kad yra tokių mokslininkų, kurie bent jau kartą metuose atveria savo darbo kabinetų duris ir jauniems žmonėms parodo, kas yra didysis mokslas", - savo nuomonę apie „Augalų žavadiedį" išsakė patyrusi pedagogė, kuri ir prieš metus su savo auklėtiniais lankėsi tokiame renginyje.

Augalų paslaptis vaikams noriai atskleidė institute dirbančios doktorantės, kurios aiškino, ir kas yra molekulės, ir kaip jos juda, ir kodėl reikia „kirpti" žolei plaukus. Vaikai drąsiai leidosi į visas pramogas ir išvykstant namo pažadėjo būtinai po metų vėl sugrįžti.

Renginio dalyviai galėjo skanauti arbatą su instituto bityno bitučių suneštu medumi.

MŪ inf.

Gudinas - mobilioji apacia

(0)

Dėmesio! Atsakomybė už komentarų turinį tenka patiems komentuotojams.

Komentuokite atsakingai, gerbkite kitų nuomonę.

Naujienų prenumerata

Aktualus klausimas
Koks Jūsų pomėgis laisvalaikiu?
Orai